Gravidutze si mamici de Cluj - 112

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

neata ,ca de obicei la ora asa imi pap cerealele si dupa ma duc sa mi fac o cafeluta
ANI distractie faina
IOANA -Sara chiar ca ai un tata super faina si conteaza tare mult ca te ajuta cu piticuta
spor la treaba
ADRIANA si eu tare ma enervez ,asa ma murdaresc de la carucior ,mai ales cand il ridic sa l pun in masina ,acolo e locul de depozitare :))
dar vine si primavara curand


am facut in dimineata asta niste peste pane



INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007 ('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEX29

neata ,ca de obicei la ora asa imi pap cerealele si dupa ma duc sa mi fac o cafeluta
ANI distractie faina
IOANA -Sara chiar ca ai un tata super faina si conteaza tare mult ca te ajuta cu piticuta
spor la treaba
ADRIANA si eu tare ma enervez ,asa ma murdaresc de la carucior ,mai ales cand il ridic sa l pun in masina ,acolo e locul de depozitare :))
dar vine si primavara curand


am facut in dimineata asta niste peste pane



INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007 ('');


am votat si noi domnisoarele...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS(pozele ela1 si ela2)...


PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Buna dimineatza si un weekend frumos va doresc la toate!!
DIANA, drum bun sa aveti si distractie la maxim....las ca o sa vezi ca se va descurca bine Irinuca. SI eu tot la asta ma gandesc,daca va fi bine Sara fara noi...peste 3 sapt. si eu voi merge o sapt. in Austria, imi doresc de multi ani sa ajung pe partiile de acolo.
IOANA, mami de Sara, ce misto e cu tatal tau care o duce pe Sara la bai...suuuper. AI terminat cu ordinea??....stiu ca cheful vine "lucrand". Cel putin la mine. Pana ma apuc mi-e o groooaaaza... dar si cand ai terminat, esti mai impacata si te poti relaxa mai bine.
ANCA, mersi mult de site, nici nu stiam ca asa de mult a scazut lira...pai sunt f. bune preturile atunci si haine dragutze. Nu este varianta sa iti aduca curierul acasa pachetul?
ALEX...eu stiam ceva legat de marar ca stimuleaza si lactatia. Cum ii zice exact la siropul acela?
Pacat ca nu am vazut emisiunea de la Antena2... cu olitza, din cate ati povestit....nu stiu ce sa zic...Sara stie si ce inseamna "baie" ca de multe ori o fo musai sa merg cu ea la wc (pt. nevoile mele )sau vedea unde arunc continutul olitzei ....locul olitei la noi e in baie si de cateva ori s-a dus dupa ea cand trebuia sa faca kk. Dupa cum am mai spus, eu am pus-o de la 6 luni pe olitza din motivul ca o ajuta f. mult pozitia ....facea kk foarte greu inainte. SI acuma sper ca incet incet sa ceara olita cand e nevoie.
Ma pun sa votez acuma concurentii. Bafta multa!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salut!
Cine mai are poze in concurs,sa-mi spuna.Pana acuma l-am votat pe Eric si pe Stefana.

Sa va spun cum a fost cu servetele pana la urma.Deci m-am dus cu baxul inapoi.Le-am aratat si lor.L-au intors pe toate partile,sa vada daca nu e si data expirarii undeva.Desi scria clar pe pachet,data expirarii:si se vedea o data.15.12.2008.M-au intrebat dac avreau sa schimb produsul sau vreau banii inapoi.Am zis ca vreau banii inapoi.Si se pregateau sa-mi dea dublu.A mai venit un tip,ceva sef,se tot uita la bax...si am zis ca haideti sa mergem la raionul de copii de unde l-am luat,sa vedem si alt pachet.Am mers,am luat un pachet si tot asa.Data expirarii 12.2008.Nu le venea sa creada.Darrrr....Acea data s-a dovedit a fi data fabricatiei.Era scrisa chiar pe mijloc,unde e acea dunga groasa de la ambalaj.Si daca ridici dunga,se vede si data expirarii,care era 2011.Deci era ok.Dar nu se vedea nici cum,ca era ascunsa.Si cum servetelele erau in bax,nu l-am desfacut sa nu am probleme dupa aceea.Pana la urma totul a fost ok.Si ei au reactionat bine,n-au facurt mutre.Am sa fac poza,daca cumva n-ati inteles cum am explicat.

Dar oricum,nu ar fi prima data cand se gasesc produse expirate.Parintii mei au gasit chiar borcanele hipp expirate,iar cei de pe raion au spus ca n-au observat,ca isi cer scuze.Si asta a fost tot.Fratele meu a cumparat bomboane Tofiffe,si erau expirate din noiembrie.A fost inapoi cu ele si au zis ca-si cer scuze,dar au ramas de la Craciun si nu s-au mai uitat.Craciunul afost in decembrie,ele expirau un noiembrie...Asta la Kaufland.
Deci oricum trebuie sa fi precaute,orice am cumpara.


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Azi am fost la o dr homeopat, din cauza ca P face kk f tare si greu, tot se inroseste cind face si se chinuie de numa. Ne-a dat, niste tratament pt 2 zile(asta m-a bucurat ca ii dau o data in 2 zile... si am terminat, ca mie tare greu mi-e sa tin socoteala la medicamente, ore...) , iar efectele a zis ca se vad peste o luna jumate, dar poate si mai repede.
Si stiti ca are si pe fata ceva bobite care tot apar si dispar, dar numai pe fata, a zis ca si alea vor disparea.
Va tin la curent daca a mers.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hello!
Ada pai voi sunteti norocoase cu olita. Eu abia am reusit s-o fac pe diana sa stea pe olita fara sa planga, si de facut...cand se nimereste. Inca n-am stresat-o zilnic sa n-o speriu, da curand...foarte curand...

Poze Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ADA am intrebat la doua farmacii de siropul de marar si nu au ,iti scriu cand gasesc
RAMO bine ca n au fost expirate
IOANA bafta si sa mearga tratamentul ,ai incercat sa i dai suc de mar ,stiu ca ajuta tare mult
KITZY este timp nu te stresa
VICTO la polus platesti 6 lei pe jumate de ora ....parca ,sper sa nu ma insel

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007 ('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alex mie tot mi frica ca daca aman treaba cu olita, mai greu o sa se invete cu ea.

Poze Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Alex, cred ca tratamentul asta e mai complex decit sucul, ceaiul sau altele, care ajuta pe moment si la P nici nu prea au efect. Adica eu sper sa il faca bine, sa trateze cauza definitiv, la el asa e organismul, nu depinde de ce maninca.


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Salut!
Cine mai are poze in concurs,sa-mi spuna.Pana acuma l-am votat pe Eric si pe Stefana.

Sa va spun cum a fost cu servetele pana la urma.Deci m-am dus cu baxul inapoi.Le-am aratat si lor.L-au intors pe toate partile,sa vada daca nu e si data expirarii undeva.Desi scria clar pe pachet,data expirarii:si se vedea o data.15.12.2008.M-au intrebat dac avreau sa schimb produsul sau vreau banii inapoi.Am zis ca vreau banii inapoi.Si se pregateau sa-mi dea dublu.A mai venit un tip,ceva sef,se tot uita la bax...si am zis ca haideti sa mergem la raionul de copii de unde l-am luat,sa vedem si alt pachet.Am mers,am luat un pachet si tot asa.Data expirarii 12.2008.Nu le venea sa creada.Darrrr....Acea data s-a dovedit a fi data fabricatiei.Era scrisa chiar pe mijloc,unde e acea dunga groasa de la ambalaj.Si daca ridici dunga,se vede si data expirarii,care era 2011.Deci era ok.Dar nu se vedea nici cum,ca era ascunsa.Si cum servetelele erau in bax,nu l-am desfacut sa nu am probleme dupa aceea.Pana la urma totul a fost ok.Si ei au reactionat bine,n-au facurt mutre.Am sa fac poza,daca cumva n-ati inteles cum am explicat.

Dar oricum,nu ar fi prima data cand se gasesc produse expirate.Parintii mei au gasit chiar borcanele hipp expirate,iar cei de pe raion au spus ca n-au observat,ca isi cer scuze.Si asta a fost tot.Fratele meu a cumparat bomboane Tofiffe,si erau expirate din noiembrie.A fost inapoi cu ele si au zis ca-si cer scuze,dar au ramas de la Craciun si nu s-au mai uitat.Craciunul afost in decembrie,ele expirau un noiembrie...Asta la Kaufland.
Deci oricum trebuie sa fi precaute,orice am cumpara.


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




tare faza, Ramo... inetresant ca n-au reactionat ciudat, ca doar suntem in Romania... bine c ane-ai luminat si pe noi..

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)


ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=9" target="_blank">ERIC IN CONCURS(pozele ela1 si ela2)...


PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...
HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEO


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput