America (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

AB-ule fa-te odata bine ca ma indispui.
Cortizonul ptr ce e mama?

Azi m-a intrebat sefu pe cine sa dea afara. No really??? El chiar s-o fi asteptat la un straight answer da-o pe Vasilica??
Multu Tristu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetelor, eu cred ca in link e prezentata o medie, un fel de pretul mediu la needs si nu la wants :)
Normal ca in orice zona poti sa traiesti si din mai putin si din mai mult, depinde de gusturi si pretentii.
Mie la Houston mi s-a parut realist. Dar cum zice si Ramona cheltuim peste masura, din inertie

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Am citit pe diagonala
AB multa sanatate! Are cine sa iti dea un ceai? Ma bucur ca fetitza e bine!
Ramona felicitari lui Alexandru! De scumpetea de fata ce sa mai spun? Pe langa ca e frumoasa si desteapta mai e si coordonata si nastrusnica! Ma gindeam ca si Andreea are un scooter din ala si Monica abia reuseste sa il tina ridicat. Nici gind sa mearga pe el. Dar poate pina la vara se mai schimba problema.

Sanzi ia un cocktail si sus moralul! Cum adica sa nu fii de folos? Tu ii hranesti, tu ii speli, tu ii culci!

Azi sunt foarte bucuroasa. Sotul prietenei mele cele mai bune nu si-a pierdut job-ul si deci vor ramane aici in continuare. Lucreaza pentru Best Buy si le-au spus de dinainte de Craciun ca vor da afara masiv la head quarters, dar el abia azi a aflat ca are job-ul in sigurantza.

Anca, Andreea (8 ani) si Monica (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

V-am zis saptamana trecuta ca tot s-a stricat una-alta prin casa si ca astept cu interes sa vad ce se mai strica? Ei bine, azi a inceput sa siroiasca apa la water softner. A venit un nene de a zis ca opreste apa ca are de facut nu-sh ce lucrare si cind a dat drumul inapoi la apa a inceput sa imi curga mie apa pe linga teava....

Anca, Andreea (8 ani) si Monica (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumim pentru felicitari. Ana merge demult pe scooter ala, de aia are atita siguranta.

AB, so sorry ca esti asa rau. Wow, ai mai luat vreodata meditzinuri asa tari pentru raceala?

Aici eu zic ca se poate trai cu banii dati de calculatorul ala, dar pentru NY mi s-a parut si mie ca nu-i "accurate". Desi daca ma uit mai in detaliu e trecut $871 pentru housing (aici) si nu stiu cit de realizabil este cu doi copii. Poate... ca-i vorba de county, nu de oras in sine.

Bianca, trebuie sa mergi "outside" de Manhattan pentru cumparaturi. Urcati si voi in metrou si mergeti o data pe saptamina in Queens sau in Brooklyn si va faceti cumparaturile acolo. Noi aveam niste prieteni care locuiau in Manhattan si asa procedau. Incearca si www.freshdirect.com, macar le aduc si acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Aualeu AB, de unde ai scos inginerul ala cu 3000/luna brut?? e ff putin catre nerealist chiar si pt un incepator...fa-te bine cat mai repede.

PS. salut dragutele, long time no see.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

AB, sanatace multa!!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Llaura, hai ca eu te-am vazut la discoteca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Ei m-ai vazut, n-auzi ca mie nu-mi place la discoteca
Ce bine e in vacanta, mai e o zi si se termina fericirea (ei, azi si maine cica lucrez, zic ei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

AB, sanatate!

dragelor, multumesc pentru tips cu taxele. stiu ca exista google, dar prefer opiniile voastre, mai ales daca-s experimentate pe viu, cum s-ar zice. am notat tot, va zic cum m-am descurcat.

Mergi la inceput