Copilasi de Iulie-August 2004 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice, sunt stalagtitele ... de gheata ce atarna si nici nu vreau sa ma gandesc cat de poluate sunt Pentru ea reprezinta senzatiile tari ale acestei ierni



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Simo, ca uitasem ieri, daca vrei sa vezi un film minunat (desi poate ca deja l-ai vazut, ca este mai vechi), cauta MARELE ALBASTRU, The Big Blue, al lui Luc Besson ! Nu cred ca ai sa fii dezamagita ! Eu il revad mereu si mereu cu aceeasi placere, si are si o coloana sonora superba !
Aaaa, Daria, gata, m-am lamurit, banuiam io ca de acelea vorbeai ! Maica, da cite dastea am mai lins si io cind eram mica !! Cine naiba se gindea atunci la poluare si alea-alea ?? Si nu ne mai durea nici gitul cu una cu doo !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Bonjur! Remember me?

In primul rand: La multi ani, Gabi!!!! Multa sanatate si fericire! Ca restul...

Am citit tot din urma (citesc de doo zile, cu plod in brate, cupil in spate si sot intreband la fiecare 5 secunde: ai terminat?). Am vazut toate pozele: Eva, tzucureii, Luca si coco, Andreea cu baloanele si burtica, intelectualele Carolinei. Si-mi dau seama ce cupii fromosi sunt!

Olivia - ma bucur ca ai rezolvat cu containerul, sper sa fie bine in camping , iar comportamentul lui Luca se va mentine probabil o perioada si in Ro. Rabdare (zice ciobul...)

Gabitzelor - multa sanatate parintilor! Mi-e mie groaza - in familia mea a inceput "recoltarea", incep sa-mi dau seama ca timpul uneori e prea scurt...

Ioana - super replicile Mariei. Cred ca mai toti picii trec prin astea. Victor e la capitolul: nu te mai iubesc pe tine, il iubesc pe... depinde cine e in perimetru si nu l-a certat

Roxane, program de noapte, hmmm? Se pregateste de mers in cluburi? Sper sa fie doar o perioada.

Noi ne-am intors de la Piatra, unde am lasat ninsoare ca in povesti si am venit in frig si cenusiu. La mama Victor si-a facut de cap, efectiv, cu replica in gura: fac ce vreau eu! Asa ca a refuzat mancarea constant, doar daca ii era fffff foame mesteca ceva. Ca urmare io am luat-o razna si nu ma mai pot controla cand il vad ca ia o lingura de mancare, mesteca de 2 ori si apoi scuipa tot pe masa . Aseara a mancat cu mine la masa fara comentarii, singur, povestind, rupand din mancare. Pana in momentul in care eu am terminat de mancat. Atunci a reinceput "spectacolul" lui si istericalele mele. In momentul asta imi fac serioase probleme cu intorsul la servici...

Simo, intrebai de asigurare: eu i-am facut lui Vic la 2 ani, la mine la ing. Asigurare de studii cu acumulare de fond. Scumputa. I-am facut-o pentru ca nu oci pune bani deoparte neam. Si am facut-o cu acumulare de fond ca poci depune oricand banuti acolo din surplus (cand mai apare). Acum asta e un efort si, datorita conjucturii pietei financiare evolutia fondului a fost mica, chiar negativa in cazul meu. Pe de alta parte asigurarile astea in general devin rentabile dupa vreo 5 ani (cam asta e punctul de cut-off cand costurile se acopera). Asa ca pentru anul asta am facut redirectionare de fonduri pe portofoliu conservator si las banii acolo. Daca vrei sa inchizi polita nu prea recuperezi din bani. depinde ce polita ai... putem vb in particular mai multe daca vrei.
ma intreaba multa lume ce si cum....

De azi suntem fara tati pana vineri (sper), asa ca ne mai auzim...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
LA MULTI ANI ROBERTA,SA FI SANATOASA FERICITA SI IUBITA!!!
Cuscro ce facusi mama,ne trimisei virtual durere de gat..azi noapte la 2 ma trezeste mandra ca o doare-n gat,sa-i dau ceva sa-i treaca repede...o tratai cu nurofen si decasept,a a adormit repede,io ca babele m-am foit rau de tot...asa ca dimineatza la trezire ma durea si capu si gatul
Daria care nameti,noi n-avem pic de zapada...soare si ger atat!
Dana bine ai revenit si io-s dusa cu nerfii daca nu mananca...a avut o perioada in care daca o chemai la masa zicea ca ea nu mananca ca nu-i este foame...acu si-a mai revenit.
Simo, superb Cocoare o fatza...stai sa mai creasca un pic sa vezi ce cumintel o sa fie
Cristalinaaa pe unde esti,tot la masuratori??
Roxi, hai meii ca cica astia care nu dorm bine cand sunt mici dorm beton dupa 7-8 luni..mai aveti un pic(noi am fost in categoria cealalta)
sunt in zona,hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ba io zic ca un copil nesomnoros nu-si revine
Roller, poze, unde`s pozele din vacanta ?!
Zioceti de mancat/nemancat, Giulia iar e in campania sarmalelor Si cu cat citesc mai mult, cu atat ma ia ameteala ... mancare sanatoasa vs nesanatoasa ... sau sa ma bucur ca mananca precum sparta.
Ia mai spuneti cate kg au copiii vostri de 4,5 ani ?
Si cat poarta la incaltari ?
Giulia are 18 kg si la cizme are 27
Aaa, mai biberoneaza careva ? Sau am ramas doar noi, 3 bibe / zi



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehe, cuscreloo, pai nu mi-esti tu cea mai draga ?? Bine ca a trecut, eu tot la penicilina V sint !! Inghit cam asaa, din doi in trei, dar macar pot sa o fac !
Daria, pfff, Andreiush are vreo douajdoo de kile (aproape juma din mine, cind il ridic simt cum mi se taseaza vertebrele si in cinci minute nu-mi mai simt miinile !), la picior nu mai stiu cit poarta, ca difera marimile de la fel de pantof la altu ! Biberoane ?? Poi le-am eliminat de mult, intr-o seara a zis ca laptele are cojite inauntru si gata, nu a mai vrut sa bea din bibe !
Mah, io-s tare enervata ca am vrut sa fac izolatie termica la apartament si dupa ce ca omu de venii sa lucreze nu stiu ce hram poarta, ca cica daca ne face contract trebe sa platim mai mult, ca nah, intra si TBA-ul in joc, are tupeul sa bata la usa si sa ceara intii 10 si mai apoi inca 15 milioane pentru materiale !! Breeeeeei, a innebunit lupu, nu alta ! Zice ca estimativ ar fi vreo 70 de milioane totul !! Cu banii astia ma mut in Australia, pe bune !! Si m-a mai calcat pe nervi si o discutie pe teme religioase pacilea pe forum ... uah, cit urasc eu fanatismul si lipsa unei discutii mature pe temele religioase !! Am zis de o suta de mii de ori ca nu ma mai bag ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

..io prima, o inscriu pe mandra la categoria "tzantzarei" vreo 17 kg si 106 cm,da' tot 27 la papuci...nu biberonam demuult,da' nici lapte nu bem...recunosc ca as vrea sa aiba macar vreo 2 kg in plus,da's multumita ca are un program de masa pe care-l respecta si ca mananca zilnic fructe,banana,mar,kiwi/portocale...
edit:Alice io nu pot sa sug penicilina V nici daca ma plateste cineva cu bani greisunt tare sensibiloasa la gusturi,noroc ca mandra nu ma mosteneste...a zis tanti doctoru' sa ne tratam pentru inceput cu nurofen si tantum verde si mai vedem...meii nici io nu-mi fac termoizolarea,ma doare sufletul sa bag bani in blocasa ca prefer sa-i redirectionez in alte scopuri..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Fanatismul nu are leac si nici logica
(Alice, mai citeste-le pe la credinta, merita )




Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ioana, super ! Si le maninca asa cum sint, taiate bucatele ? Ca pe Andrei il pacalesc exact cum faceam cind era bebelush, le pun in blender, le fac pasta, mai adaug si citeva linguri de cereale dalea praf pentru bebei si le maninca din canita ! Doar ca in ultima vreme tre sa fac pe ala-n patru sa il conving sa inghita fructele astea !! I-am cumparat capsune, am pus si zahar pe ele, si nooo, a luat citeva bucatici si pas !
Daria, sa stii ca m-a batut gindul si am tras cu ochiul la "credinta", vroiam sa o gasesc pe interlocutoarea mea si sa o intreb de ce mi-a vorbit asa de nelalocul lui, dar mi s-a facut pielea gaina cind mi-am dat seama ca intru singura in cusca cu lei ! Asa ca mi-am dat peste deshte ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Raportez si eu la Matei: 19 kg (stationeaza de cateva luni bune la greutatea asta), de masurat nu l-am mai masurat de mult, 28 la pantofi (depinde de firma dar cam pe acolo).

Biberon desfiintat de 2 ani...Lapte bea acum, cam 200 ml pe zi, in general cu cacao dar nu e lege.

Cu chestiile sanatoase - eu am incercat saptamana asta sa ii bag lui Matei suc la storcator cu morcov, telina, mar, struguri si sfecla rosie - am avut succes, a baut cam 300 de ml. Asta a fost luni, ieri i-am dat salata de sfecla rosie ca garnitura la pure cu snitzel.
Vreo doua saptamani i-am tot dat seara salata de fructe (am descoperit ca ii place mai mult daca ii pun si un pic de zahar vanilat si astfel mananca un castron plin cu tot felul de fructe) dar la noi trebuie schimbare periodica, de exemplu daca mananca mai mult de trei zile branza de vaci, nu mai vrea o luna.

GIULIA, aseara mi-a cerut Matei sarmale, de unde sa ii dau la 9 seara? S-au vorbit oare?

Mergi la inceput