Copilasi de Iulie-August 2004 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

dario, daca te lasa shalili;)) mergi la sala ai sa vez` ce bine face la corason
gabi, tatal tau ramine la urgente? sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

morning joke
Alo ?

- Da !

- Institutul international de astrofizica, spectroscopie nucleara, prospectiuni intergalactice, studiul quasarilor si determinarea universurilor ciclice cu structura toroidala ?

- Da, noi suntem !

- Cu Gogu de la cazane, va rog.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of Carmen, din cele 4 ore petrecute cu Giulia nu pot taia pt sala, asta pe langa faptul ca nu am unde sa o las :(
Si asa de buna e ciocolataaaa :-)))



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Daria , da' tu pauza nu ai la munca ?
nu poti fugi macar juma de ora la o sala prin apropiere ...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Firma e la vreo 50 m de frontiera, asa ca imi ia 20 de minute sa ajung in oras pe bune n am cum ajunge la sala, astept sa mai creasca mandra sa mergem impreuna



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

stiu brei ca iost dependenta de ciucalata, pe bune;)) nu mai spui de tortu` de inghetata din ciucalata cu muult sirop (tot de ciucalaata evident;))) da` ia`o cu tine ca la cit e de cuminte giulika...

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Of Carmen, din cele 4 ore petrecute cu Giulia nu pot taia pt sala, asta pe langa faptul ca nu am unde sa o las :(
Si asa de buna e ciocolataaaa :-)))



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele si LA MULTI ANI Roberta - sa fii sanatoasa ca restul se rezolva de la sine!!!!

Va scriu repede ca intru intr-un meeting (what's new?!) si dupa prinz plec la Brasov. Da' plec singura ca soacra-mea s-a razgindit (a se citi s-a speriat!) si a hotarit sa ramina acasa cu ariciul - prin urmare astea doua nopti o sa doarma la noi ca sa-l ajute pe sot cu cupiii din dotare...lucru pentru care, evident, sotul nu e prea fericit... Dar asta e! Intr-un fel ma bucur, ca inseamna si pentru mine doua zile de un pic de relaxare (pentru care ma simt deja vinovata, dar zau daca nu aveam nevoie...!).
Citind ce zicea Ioana marturisesc ca si eu ma trezesc de multe ori gindindu-ma ca de fapt eu doar ii interzic aia si aialalta lui stefan si de fapt in aproape 80% din cazuri ma adresez spunindu-i nu fa aia, de ce ai facut asa, nu ai voie...el saracul ce sa faca??
Si da, Alice, ai dreptate, nu iau nimic cu mine "dincolo", dar imi pare rau de anumite lucruri ca le distruge...
Blue - am vazut si juniorul, tare-i frumusel!!

Sa va mai zic si de tata - azi dimineata pina la urma mama nu a vorbit cu ortopedul ca inca nu e cazul - problema este ca iar a inceput de 2 zile sa faca febra foarte mare 39-40-41 chiar insotita de delir desi era pe antibiotic puternic (ultima doza i-a facut-o aseara) - prin urmare dr zic ca e vorba de o ifectie virala si nu bacteriana si mai intii trebuie sa-i dea de cap la asta, unde este...azi probabil ca o sa-i mai faca o radiografie de plamin ca sa vada cum sta si acolo...

Trebuie sa intru in sed, revin daca mai pot pina plec...


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ce nameti, breee ?? Poate pacolo pe la voi, ca aici la Bucuresti nici urma de ei ! Doar friiig si cenusiu, mama ce mam saturat de vremea asta ! Mai devreme olecutza dadea cu niste fulguletzi anemici, dar vad ca s-au speriat si astia si au disparut ! Acusi bate vintul, ca nah, ceva tre sa bata si in capitala !!
LA MULTI ANI, Robertaaaa ! Sa fii sanatoasa si fericita si implinita alaturi de toti cei dragi tie ! Multumim pentru tratatie, chiar daca e devreme pentru sampanie (ca tot iau penicilina V) !!
Pai ciocolata e minunataaaa, io am trecut la aia alba aerata, am o cutie aici pe birou, cine vrea, cine vreaa ??? Ca la mine nu se vad kilele in plus, hehe, le-or fi luat altii pe toate ??
De simtit ma simt mai bine, mi-am adus aminte aseara ca aveam penicvilina V in casa, cind ne durea gitul mama ne punea sa sugem cite o pastila dasta, bleahhh, ce gust oribil are, da mi-a facut bine !! Asa ca aim bec in bizniss, ma rog, pacolo pe undeva !
Asa ca va doresc o zi minunata ! Sint pe aici ..


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, atunci relaxare placuta si spor la munca
Da Carmen, e cuminte in limitele ei de felina fioroasa
Alice, si io am ciukalata alba e buna tare
La noi e zapadaaaaaaaa, e inghetat totul, e groaznic Giulia nu se satura de mancat sloi de gheata




Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ce-i ala sloi de gheata ?? Vreo prajitura ??? ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput