mamici de zmeurici iulie - august 2009 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nix spune:

Buna mamici,

mai dam si noi de veste asa din cand in cand.
Am fost la eco luni, si bb este bine, are 220gr, dupa greutate avea 18 sapt, dar dupa masuratori 17s4z. Dezamagire mare insa ca nu am aflat ce este inca, a stat doar in profil. Doctorita zicea ca parca sta si isi numara banii in poala, mie mi se parea ca parca se roaga iar taxu e convins ca statea si programa.. deci fiecare cu interpretarea lui.

Si noi avem o burtica destul de vizibila deja.. ultima data cand m-am suit pe cantar aveam 4.5kg in plus. Eu pantaloni am gasit super faini la Mango la reduceri, si mi-am luat cea mai mare marime 44. Acum cad de pe mine, dar presupun ca peste o luna vor fi numai buni. Eu m-am ingrozit de pantalonii pentru gravidutze, si o sa incerc sa gasesc haine de ne-gravidutze pe cat posibil, dar marimi din astea pentru hipopotamitze. Va recomand debbenhams, pentru ca au marimi cred ca mai mari de 44 (pentru cine are nevoie) si unele chestii sunt chiar foarte faine.

Pofte prea mari nu am, insa as manca toata ziua pateu de ficat (e unul de la zimbo buuuuun) si branza gorgonzola. Stiu ca nu sunt cusher in sarcina, dar taman acum m-a palit pofta.

Multa sanatate!






18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Vin in forta sa echilibrez situatia carucioarelor


16+


ce superrrrrrrr,o sa ai doua domnisoare


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya08

Buna fetelor!
Sunt din Bacau si sunt ca si voi, o viitoare fericita mamica! Azi am intrat in 13 saptamani, iar greturile au inceput sa mai cedeze.
Va urez sanatate la toate si sarcina usoara!

bine ai venit
scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare.


pozici
vine BEBE 2
Ebonee (02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna seara,fetelor!

Multumesc din inima tuturor celor care mi-au raspuns si mi-ati ridicat moralul,m-ati mai linistit..mi-e imposibil sa raspund acum pe rand sunteti atat de multe si toate nu stiu dar asta este impresia mea,fete de treaba....am vazut solidaritate intre fetele de la FIV,o gasesc si aici.VA MULTUMESC..

Mii de scuze pt ca nu am raspuns asa mai detailat cum imi este stilul,am intrat acum rapid sa vad ce face Moni-manuta de aur..
Monicand ma uitam la poza ta si a sotului ma gandeam ce fete frumoase ati face,amandoi inalti,frumosi..si iaca ati pus-o doua fetite..felicitari din inima,Moni! dar am mai vazut aici cazuri cand s-au mai schimbat carucioarele pe parcurs..depinde si de doctorul tau..felicitari si pupici la duduci

Fetelor va doresc o seara placuta si o noapte cu somn..va scriu maine,trebuie sa recuperez tot ce ati scris ca am ramas mult in urma..

Motana dc asa o tii aflu eu inaintea ta ce "avem"la purtator.. odihnitor..

Tuturor zmeuricilor una mai frumoasa ca alta va trimitem pupici

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Buna seara la zmeurici
Nu am mai intrat de vreo 2 zile si am ramas in urma cu cititul,mai recuperez in weekend.
Moniland felicitari ptr fetite!
Ely-Cta LA MULTI ANI!!!


Dienuta 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

Moniland felicitari pt cele doua minuni! Vad ca se intaresc randurile mamicilor de fetite.
Felicitari tuturor pt vestile bune!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna seara,

Felicitari pentru fetite si baietei, mamicilor de zmeurici ce au aflat de curand ce ascunde burtica!

Sanatate multa celor care au ceva problemute cu sangerari. Tin pumnii sa treaca in curand si sa fie totul bine.



Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Eu nu am facut TT nici la primul copil, nici acum. Am citit mult pe tema asta cand am fost insarcinata prima data si am decis sa spun pas.

Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

moniland felicitari pentru bebeline

muffinuta ma bucur ca azi esti mai bine

dya08 bine ai venit la zmeurici sarcina usoara si bebe sanatos


la toata lumea ma duc sa fac bagajul pt maine..


_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 19+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Moni,felicitari,felicitari,cate codite,agrafe,rochite.... Bibuga,la ce medic mergi?Si mie imi face dr. tuseu de fiecare data,insa am incredere in el,sper sa nu fie probleme.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 19+

Mergi la inceput