FIV la Cluj 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

moniland apropos de burtica! mi-am adus aminte de un citat care mi-a placut tare mult : "Nici nu la creste bine burtica, ca deja copii stralucesc in ochii mamelor!" asta am simtit si eu citind randurile tale! felicitari inca odata! abia astept sa ne povestesti de la eco!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

apalina, ba e obligatoriu! bei, voi ce vreti sa citeasca "intrusu" cum ca exista si femei peste 30 fara burta?! am muncit din greu sa-l conving ca in asta consta farmecul femeii de peste 30! si ca alea slabe sunt numai la tv si, oricum, sunt rodul prelucrarii digitale! va rog frumos! ce-i aici democratie?! vreti sa inghit ciocolata de la pranz cu noduri?! si cu fripturica de iepure de diseara ce sa fac? sa o dau la maidanezii blocului, iar eu sa mananc boabele lor?! bei, fetele! repede, mai bagati o cafeluta si revizuiti-va compartamentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

oups !!! Uraticoooo !!! cre' ca ne-o luam pe cpocoasa amindoua azi .MAI FETELE EU AM O NELAMURIRE ,AM INTRAT UN PICUT PRIN VECINI ( SA NU MA BATETI ) SI ZIC FETELE DE ACOLO CA AU AVUT ANALIZELE FACUTE INAINTE DE PRIMA VIZITA LA DR !!! SI EU CE FAC ??? STAU AICI LA BIRFA CU VOI ??? HAIDETI CELE CARE ATI MAI FACUT FIV AJUTATI-MA CA DR M-A CHEMAT IN ZIUA 2 A CM DA' NU MI-A ZIS NIMIC SA FAC CEVA ANALIZE !!! S-ACUM EU CE SA FAC ,CHIAR CA SUNT INTR-O DILEMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

mara draga tu esti cea mai noua cu aceasta exp te rog da-mi niste informatii !!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

ce se intampla ?v ati impartit in tabere ??apoi eu ma aliez cu maddutz la rotunjoare numai ca e o diferenta , eu nu bag nici fripturi nici ciocolata si tot asa sunt...m am saturat de salate ...iar daca mananc normal nu ma mai opresc , ma fac cat casa poporului...
apalina o sa faci analizele presupun in ziua cand mergi la dr pt ca in ziua 2 se fac..du te pregatita sa te intepe..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

apalina, poate din acest motiv te-a chemat in ziua 2 a CM. sa-ti faci analizele hormonale la gine I. caci, cam pe atunci ar trebui facute. sunt care dureaza mai mult pana iti da rezultatele: teste pentru toxoplasma (IgM, IgG), rubeola (IgM, IgG), anticorpi antifosfolipidici (AACL). restul le poti face de pe acum la reghin: VDRL, test HIV, antigen hepatita B, anticorpi HVC, grupa de sange si Rh-ul. acum, alegerea ta. dar...sfatul meu e ca, pe cele hormonale le poti face si cand vii aici, in z2 a cm, precum si cele imunologice, pe care le poti face la synevo (toxoplasma (IgM, IgG), rubeola (IgM, IgG), anticorpi antifosfolipidici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

da, da...ca si uratica si brunadria este undercover! sa vedeti voi ce mandrete de maramuresanca vazui io in baia mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

moniland , ce pofte ne faci tu pe aici!!deja ma si vad gravi si ma bombardeaza bebeii, trebuie sa fie tare frumos...ma gandesc unde sunt?ca la ce burtica ai nici nu se vede ca ai 2 puiuti in burtica..
cand ne dai vestea cu sexul bebicilor?abia astept , eu zic o bebita si un bebic..doamne ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

apalina, si eu cred ca tot pentru analize te-a chemat. Stiu ca unele dintre ele le poti face la Gine1, conta cost bineinteles. Cand mergi la Cj?
Eu voi fi in 17 febr pentru triplu test. Ma intalnesc cu vreuna dintre voi pe la Clinica?

16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

maddutz draga , lasa ca nu te intrec musai sa ti fac complimente ca esti frumusica foc !!!stii ce mi zice al meu si nu l am convins deloc, ca o femeie e frumoasa cu forme si sa nu fac nici un efort sa slabesc ca lui ii plac asa...dar eu cum sunt singura cum bag regim si foame sa mai dau cateva kg dar vad ca nici asa nu mai slabesc acuma..deci ce i de facut?ca nu mi permit sa mananc ...c o sa devin obeza

Mergi la inceput