Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (268)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, intru rapid ca am lucrat pana la ora asta (la mine e 12am) si inca ar trebui sa gatesc pranzul pe maine :S

Am reusit ieri sa o cantaresc si masor pe Lisa. Acum ca a mai crescut, pot sa o fac curioasa si sa stea la cantarit, masurat etc.

Diametru cranian e 47, greutate 11.7kg si inaltime 85cm!!!!! Dar e in grafic, adica se mentine pe aceeasi curba de crestere.

In continuare mananca din 2 in 3, ce i-a placut ieri, azi nu mai vrea si tot asa...

O sa intru maine, sper, sa raspund la lume.

Pana atunci va pup si va doresc o zi frumoasa in continuare.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceamica


am sosit de afara si cineva s-a dus repede si s-a asezat pe perna lui ! a adormit instantaneu si a trebuit sa-l schimb in somn.

uitati ce am primit azi pe email

Stiai ca laptele care se vinde la cutii este reprocesat (de pana la 5 ori!) in cazul in care nu se vinde inainte de termenul de expirare? Laptele e trimis la fabrica si pasteurizat din nou... Cand cumperi lapte la cutii, uite-te pe fundul cutiei. Daca vrei sa cumperi lapte nereprocesat, nu cumpara lapte care are cifra 2, 3, 4 sau 5." Initial am avut tendinta sa ignor acest mail, dar aseara in Carrefour, cand din curiozitate m-am uitat pe fundul cutiilor de lapte, am constatat ca majoriatatea aveau inscriptionate cifrele 2,3,4,5 si chiar 6. Si mai mare mi-a fost uimirea cand un lucrator de la raionul de lactate mi-a confirmat ca acele cifre reprezinta numarul de repasteurizari!!

Ema , mamica lui Sebastian ( 21sept 2007 )
http://community.webshots.com/user/ceamica


Da, stiam despre povestea cu laptele, daca ai sa gasesti cifra 1 pe fundul cutiilor sa-mi spui si mie, eu nu am gasit pana acum

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Noi am fost in parc IOR, unde ne-am vazut cu Valentina si cu andrei, pot sa va spun ca m-am simtit super in compania lor, Valentina este o draguta si o frumoasa, iar Andrei un baietel cuminte si super activ. Pentru cine vrea sa ii admire pe baieti in actiune, sa priveasca
aici

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Multumesc fetelor pentru gandurile bune!
Am fost la dr, are rosu in gat si e in plina eruptie dentara si un inceput de enterocolita. Eu am apucat sa vad un coltisor de masea, dr a mai vazut si jos una si un canin asa ca s-au strans multe pe capul ei micut.
Acum cand s-a trezit am apucat sa-i iau temperatura si avea 39.2 , era rosie ca racul la fata, i-am bagat un supozitor cu novocalmin si i-am dat 6 ml de Panadol. Am sunat si dr si i-am zis, m-a pus sa o sun de cate ori ii iau temp. Mai asteptam o zi -doua cu tratamentul care ni l-a dat si dc nu trece mergem sa facem analize mai amanuntite sa vedem dc se cere antibiotic.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=6" target="_blank">Clipe de viata 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

merge forumul tare aiurea, mi-a dat eroare si in final mi-a aparut mesajul de 3 ori, am vazut ca si greyeras a patit la fel........


Greyeras sanatate multa Adelinei, sper sa scapati repede.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani andreea1002!

Sa ai parte de tot ceea ce-ti doresti!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Roxana, la multi ani printesei atomice. Sa va traiasca fata, sa va bucurati impreuna numai de lucruri frumoase.

Multumesc pentru vorbele frumoase si pentru incurajari.

Ma intorc la auditul meu, ca se intorc capcaunii de la masa.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Alex!

Sa fii asa cum te visezi!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

mami 25_7, te asteptam cu vesti bune...

danielle, si pe tine la fel..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

greyeraso, ce tratament ati primit pentru "inceputul" de enterocolita? Sanatate multa!

Yaia, pe la voi cum mai e?



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput