LMA - Albinute & bondari de '07 (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Scuze nu stiu de ce s-a trimis de 2 ori

Diana mami de Raisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

s a deschis sezonul de aniversare!
La multi ani primului bondarel, eduard alexandru!

pe scurt, ca s la munca si s cam muncita
- cura eu: una mica, daca as putea. sa dau jos din sunculita frumos asezata n strat pe burta...dar nu pooot! de cand incerc imi e mai foame ca inainte..
- poze la joaca n am facut. ca e greu cu ea, tre s o pazesti non stop, ca altfel te risti. ca asa a cazut pe burta, m am aplecat sa beau apa si ea a calcat in gol de sus...dar promit da fac.
- ieri am luat cartea supernanny, scrisa de aia care prezenta emisiunea omonima pe prima tv. e atat de frumos scrisa, e chiar emotionanta, simpla, cu studii de caz si raspunsuri ptr o gramada de probleme ale copiilor.

gata, roiu!
o zi frunoasa!

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Tot eu fetele
Ma apuca asa o plangaceala privind listuta noastra de gravidute si bebei...si am scos de la naftalina nume noi ......ca la tv "va mai amintiti"

Paula75
Ghibuadina
Selene
Krissy
Andreea20
Alionushca
ElenaGiulia
Iunita
Ddana
Mihaelaaaa..........te trec aici ca sa scrii mai des
Arissa
Sherbi
Dani7asi
ElenaGiulia
BiancaM
Katink
Magdutah
Phili
Sori1980
Gabdyd
Kisstherain999
Val

cine se recunoaste sa trimita mesaje despre copilu din dotare si cateva poze.....va multumim

Daca am uitat pe cineva sa intre neaparat si sa ma urecheze
Ete asa ma apuca o melancolie...ce frumos e cand toceam F5.... cat a trecut


Diana mami de Raisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Deja cu 2 anisori???La multi ani Eduard ,sa te faci mare,sa fii sanatos si tot ce-ti doreste mamica ta iti dorim si noi.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

Multumim din suflet pentru urari...si mai ales pentru faptul ca,desi nu am timp sa intru pe forum asa cum as dori...voi v-ati gandit la noi.E mai greu si de acasa cu amandoi mici sa stai pe calculator. Sa fiti sanatoase voi si toti puii vostrii,sa aveti noroc de viatza frumoasa si parte de iubire cat cuprinde. Sincer...avem poze de la aniversare,dar eu nu ma pricep sa le pun aici.
https://cid-b685c9bcfca809cc.skydrive.live.com/browse.aspx/FAMILIA%20MEA?ct=photos&sa=341503224
Aici sunt toate pozele puse..si de la petrecerea lui Edy de 2 ani si de la cea a lui Raducu..3 ani. Dar..altfel nu ma pricep
Inca odata va multumesc din tot sufletul

Alexandru Eduard 2 ani, Radu Cristian 3 ani si Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,stup

La multi ani Alexandru Eduard! Sa fii sanatos,sa cresti mare si voinic!
Ancris,eu nu vad poze,cred ca nu ai dat link-ul corect

Radcarmen - o sa fie bine,e greu dar va trece!
Ieri am vorbit acasa si mi-au spus ca trei prieteni de-ai mei sunt internati in spital,ca circula un virus urat.Aveti grija!

Gabi78 - si eu vreau sa vad patul,ca din cate scrii merge de acum? Are protectii?
Costumul da, e Red-Rangers...vad ca-i cunosti(eu l-am luat fara sa stiu cine e personajul,era frumos si am banuit ca e un personaj bun

Kitty - cred ca Raul e destul de marisor,si poate intelege ceea ce i-ai explicat despre piesa.

lilidana - cred ca putin timp doar pt tine cu sotul,ar ajuta enorm psihicului tau.Sper sa gasiti pe cineva care sa va fie pe plac.
Parerea mea ca puzzle-urile trebuie sa nu fie grele,ca el sa le poata face.Poti incerca ceva mai greu si daca vrea bine,daca nu i-l iei si-l pui bine pt mai tarziu.Carl se incanta daca reuseste,daca nu,se enerveaza si nu asta e scopul.Daca imi trimti ai mei pachetul curand,o sa incerc sa-i fac filmulet la un puzzle cu 20 piese care el singur face tigrul,fara sa aibe forma.Eu mai si inchiriez de la biblioteca atunci cand s-a plictisit de ce are acasa,ca nu-i cumpar 3 la fel dar un pic diferite.
Plastilina n-o baga in gura ca am gustat-o eu si e foarte sarata,deci nu-l atrage
Cat despre chitara,eu imi doresc sa-i placa un instrument,atunci cand nu esti in apele tale canti un pic si te relaxeaza...si daca nu va fi macar ca tati,macar pt el uneori.
Si poti si tu sa-i mai faci poze lui David,un filmulet cand va conversati...

Laina - in patut era o pisicuta si un urs,animalutele cu care el doarme noaptea.Iar la urs ii zice momo de la mor mor si la pisicuta ii zice mismis
Sper sa treceti usor de iesitul molarului

Mady - sa stii ca dupa ce am vazut-o pe Antonia pictata,m-am gandit la tine,ca stiu ca te pricepi

laura_oana - sper ca e doar o stare aiurea care se trage de la opritul tigarilor

Raisafudulu - multumim!
Eu ador copilasii de la varsta asta si pana pe la 5 ani cand incearca sa vorbeasca.Sunt asa de dulci,uneori spun si tot ei inteleg,dar asta ii face asa de dulci.

Elpower - ce mai face Thea,ceva desper ea?

Eu nu stiu cum sa incep cu olita.La sfatul unei prietene nu i-am dat olita la joaca si doar i-am explicat ca acolo se face pis si kk.Se joaca cu olita cand mergem la baie,dar daca vreau sa-i dau jos scutecul tipa si pare speriat.O data l-am lasat fara scutec si a facut pe jos si s-a speriat.Sper ca la vara sa reusesc pt ca din toamna cred ca va merge la gradinita si acolo nu au voie cu scutece.

O zi buna!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna...


off stefania cat de mult mi-as dori sa fie de la tigari..dar nu e!!!

acum ceva vreme am observat ca o unghie de la piciorul lui eduard se intareste si parca da sa se sfaramiteze ca sa zic asa..si plus ca i se usuca piele pe degetul respectiv..
am banuit ca e de la o ciuperca am fost la dermato am facut un examen micologic al unghiei..care a iesit NEGATIV!deci nu e ciuperca..am fost cu rezultatul la Dr dermatolog ( care are grija si de tratamentul meu pe ca am psoriazis) si mi-a dat o veste care nu ma bucura absolut deloc!!!
..mi-a zis ca "E POSIBIL" sa aiba si edy psoriazis ...transmis pe cale genetica!desi eu stiam ca se transmite tot la a 7 generatie se pare ca nu e asa.eu l-am facut acu 7-8 ani pe baza nervoasa/ stres.nu e 'dobandit " din familie!

dar pt mine acest " E POSIBIL" m-a terminat!..am plans azi si pt ieri si pt o saptaman ...ca s anu ma vada edy si sotul..nu vreau s aii sperii...asa cum e posibil sa aiba ..tot asa e posibil sa nu aiba psoriazis!

dr nu se poate pronunta 100% pt ca e prea mic, a zis sa refac peste 5 luni analiza unghiei si mai vedem ..deocamdata sa dau pe degetul afectat doar cu advantan milk!

oricum sunt intr-o stare super nasoala.

va multumesc pt sustinere fetele..

si fetele de azi pe confe ati reusit sa ma binedispuneti si sa ma incurajati.va multumesc din suflet.


va pup si o seara placuta.




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani Alexandru!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

laura_oana - offf,imi pare rau sa aud vesti rele si va doresc din tot sufeltul sa fie doar o ciuperca pe care nu a recunoscut-o medicul.
Cred ca numai tu stii cat e de greu,dar cred ca e bine sa speri in acele sanse ca nu e.
Poate ar trebui sa vorbesti si cu sotul tau,chiar daca va fi sa fie psoriazis,faptul ca s-a transmis nu te face vinovata.Cumnata mea are diabet si daca Doamne fereste va face Carl,nu voi judeca ca se transmite de la ei din familie.
Sotul trebuie sa-ti fie alaturi!
Sper sa vii cu vesti bune cate de curand.

Va si ma pt voi sa nu fie psoriazis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Laura Oana , am citit despre problema ta cu psoriazisul (eu va citesc zilnic dar nu prea scriu). Parintii mei au ambii psoriazis (tatal meu generalizat, pe tot corpul iar mama doar pe scalp) si mi s-a transimis si mie(doar pe scalpul capului). Deci nu stiu cat e de valabila chestia cu 7 generatii. Eu nu am avut din nastere deci nu stiu cat e de genetic, mi-a aparut pe la 15 ani. Iar acum, in perioadele cu stres se accentueaza, in perioadele linistite e ok.

Multa sanatate.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput