Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (68)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

OAUUU!!!!! fetelor ce mult ati scris in 2 zile cat nu v-am mai citit. De la 10 de dimi. stau sa va citesc si acum am terminat.
Ce vroiam sa spun,... Plici Si Maria tinem pumnii sa auzim numai lucruri bune .
Am vazut ca vorbeati de epilat cu ceara calda, eu maine ma duc la cosmetica si sper sa nu ma doara prea rau, ca in ultima perioada ma duc mai des decat inainte pt a fi pregatita oricand. Cosmeticiana mea imi spunea ca veneau fete la epilat si cu o sapt. inainte sa nasca si nu ar fi probleme.
Vroiam sa va mai intreb daca voi ati luat sterilizator, si daca da de care?. Ca eu vreau sa-mi iau de la targ si nu stiu inca de care.
Pup , acum ma duc sa fac o ciorba de salata cu smantana si costita afumata si mai intru sa va citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Deci mergem pe varianta, ceva pe elastic (ca pantalon)sau salopetica de blugi de la inceputul sarcinii (care a fost comoda pana la pe la 6 luni si putin).
Despre epilat..nu vorbesc ca nu-l suport fac pipi de durere si asa ma doare toata carnea pe mine (de la genunchi in sus nici masaj nu suport...ma doare). La pensat lacrimez la fiecare fir smuls..
Asa ca ma rad..cum pot cum vad in oglinda si asa sunt o paroasa (o sa-mi iasa utrogestan -ul prin piele).

Florinela 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Maria, poate pana la urma se razgandeste bebi si nu o sa vrea sa iasa pana pe la 39-40 sapt

Plici, fii barbata! cand te gandesti ca peste doar 2 zile iti vei tine bb in brate

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

danoniquie, flori, cucufan va multumes pt raspunsuri...inseamna ca lama ma paste si pe mine ca de epilator nu se mai poate pune pb.

Ma bucur ca nu-s singura ...incepusem sa cred ca eu cu piticii mei am luat-o pe aratura...

Alex... ... 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex2alex

Fetele,
am si eu 1 nedumerire (numai una ?!?...is ele mai multe dar asta ma framanta acum):
Voi cum faceti cu epilatul?

Mai e cineva care nu mai suporta epilatorul? Ma gandeam ca ma duc la cosmetica da' mi-e ca nu mai suport nici ceara si mi s-a mai spus ca n-ar fi bine de la o anumita varsta a sarcinii sa mai pun ceara calda ca s-ar putea sa declansez nasterea prematura (si chiar n-as vrea asta).

Astept parerile voastre,



Alex... ... 31+


Alex, eu folosesc cu succes epilatorul in continuare si nu am nici o problema car despre epilat chiar miercuri m-am programat la o defrisare totala

36+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Maria, ai o burtica tare tare draguta !!!!

Pisik, Moonvas, si mie mi se pare ca am burta la fel ca a Mariei dar doctorul a zis ca mai stam vreo 2 sapt

36+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Dragi burtici,


Si eu sunt tare curioasa sa va cunosc si as dori as adaug cateva poze la albumul comun. Ma ajuta cineva si pe mine cu parola? Cred ca am mai intrebat dar nu a fost nimeni pe faza

Va multumesc



Manu 31+ Radu

ocroteste-ne si in saptamanile ramase!

Unde dragoste nu e nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Fetelor, mai are careva senzatia ca i-a fixat cineva un pumn chiar in capul pieptului? Ca eu am aceasta senzatia de cateva zile, cu intermitente, plus niste junghiuri intercostale de abia respir.

Ca sa nu mai zic de picioare umflate? Ati luat ceva pt ele?

Hai ca se pare ca azi sunt la capitolul probleme si vaicareli

34+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grace30 spune:

am intrat si eu pentru prezenta

Plici, Maria va tin pumnii sa fie nasterea cat mai usoara si bebelusii sanatori si papaciosi.

am fost si eu azi la analize...si mi-am facut glicemie provocata...si sunt epuizata - stat aproape 4 ore in fund ... glucoza a fost sinistra......n-au intepat de 3 ori ... acum nu pot manca nimic...sunt moarta de sete (si imi sta apa-n gat) - eu la prima sarcina n-am facut - mi-a dat sa fac analiza pt hepatita B, hepatita C ...

abia astept sa-mi scot cerclajul...

Va pup - mai scriu cand sunt mai bine

http://bd.lilypie.com/Qph4p2.png
mami de Petru Alexandru (16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Junghiuri bifat, avem. Pumn in stern nu; mai luam cite un sut sau isi propteste ceva acolo de nu ma pot sa respir. Cam la fel cind maninc.
Picioare umflate n-avem. Dar mincam cit de fara sare e posibil. Adica piinea are sare, si in rest cind nu sepoate si nu se poate mai punem sare fara sodiu.
Eu am citit ca ceaiurile diuretice nu sint recomandate si ca un anumit grad de edeme este normal, daca tensiunea e ok si nu apar proteine in urina. Fetele zic ca au mai baut ceai de codite de cirese ca sa elimine apa....

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput