Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dadadada spune:

Buna fetelor!
Sa stiti ca de scris nu prea scriu deoarece e destul de mult de munca la serviciu dar va urmaresc in fiecare zi. Ma consolez cu faptul ca mai am o luna si ceva si pot intra in prenatal si atunci voi avea timp sa si scriu.
Am facut saptamana trecuta analizele de trimestrul 2 si acum am primit rezultatele si la cateva am valori in afara paramentrilor normali.
Credeti ca ma puteti ajuta ca stau pe ghimpi pana pe 26 cand am urmatorul consult la medicul meu.
Ce am bolduit sunt valorile mele in afara parametrilor normali (referinta)

Glucoza serica
Chimie umeda 2 kit 1 mg/dL
56
Interpretare valori glicemie bazala: 60-110:
Normal 110-125:
Glicemie bazala modificata >= 126: Diabet zaharat

Nr leucocite : mii/?L
10,94
Referinta: 4 - 10


Limfocit : %
17,1
Referinta:20 - 55

Va multumesc anticipat pentru ajutor

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

Anuta24poti sa iti iei concediu si de la medicul gineco dar tb vizat oricum de medicul de familie. Si ar fi bine sa dai de el, sau sa il schimbi pt ca vor fi mai multe chestii legate de el si dupa ce vine bebe.


am implinit 24 si intram incetisor in saptamna 25.... si tot innainte...

24+ Bebitza Karina Elena

http://community.webshots.com/user/annkkaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!
fiti atente la ce am aflat si va rog sa-mi spuneti daca e corect sau nu. eu stiam ca la concediul medical se plateste la stat doar cas-ul, dar astazi am aflat ca se plateste totul, mai putin somajul. asa e??
astept raspunsurile voastre.


23+ si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aqua80

fetelor eu nu apar in lista voastra de gravidute...ma treceti si pe mine va rog?

DN 09.02.1980, BAIAT ,DPN: 20.06.2009
cat despre nume ne m-ai gandim un pic si va anuntam



aqua80


La multi ani si un copil sanatos!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Alinutza multumesc! Si mie mi se intareste burta destul de des, mai ales daca sunt agitata!
Otilia eu stiu ca daca concediu e de 100% e platit integral de stat! Atat stiu!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Aqua , LA MULTI ANI fericiti si tie!!!

Nicuratze eu votez pentru Daria Ioana sau Alexia Ioana.

Carla ma doare pe mine numai cand ma gandesc ce a patit saracuta Saby, parca vad fetisoara lui Matei plangacios si mi se rupe sufletul.

Noi am fost duminica in Ikea in prospectari, tot mergem de vreo luna pe la magazine, dar la Ikea e ok ca nu mai suntem stresat cu Matei care incearca primul tot ce vede. Cand am ajuns la zona dedicata mobilerului ptr copii Matei a facut tusti intr-un pat, cu capul pe perna, a zis "nani" si s-a intors cu spatele la noi. Eu l-as fi lasat ca era simpatic rau, dar Adi e superstresat sa nu primeasca observatii din cauza copilului, si dupa ce l-am filmat 1' s-a dus sa-l trezeasca.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 21

MINUNEA MEA



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadadada spune:

Buna!
La concediul medical se plateste CASS-ul (contributia la asigurarile sociale) si impozitul
Nu se plateste somajul si santatea (CAS)

Citat:
citat din mesajul lui otiliap

buna fetele!
fiti atente la ce am aflat si va rog sa-mi spuneti daca e corect sau nu. eu stiam ca la concediul medical se plateste la stat doar cas-ul, dar astazi am aflat ca se plateste totul, mai putin somajul. asa e??
astept raspunsurile voastre.


23+ si arina (22.04.1998)


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Aqua, !
Nicuratze, fii-mea stie acum sa spuna cum se numesc figurile geometrice: cerc, patrat, triunghi, stea. Nu le pronunta perfect pe toate, dar e clar ce spune. Sunt mandra de ea, ce sa zic, as fi fost oricum, si daca abia incepea sa vorbeasca acum.
Dicirstea, mi se pare minunat ca Matei si-a "ales" patut, trebuie sa ajungem si noi sa cautam ceva pentru Saby, dar ultima oara nu i-a placut nimic.

Carla, s.21 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Buna ziua burticute!
LA MULTI ANI si de la noi pentru Aqua,Nicuratze si Daniela(cu intarziere si cu mii de scuze)!!!Multa sanatate,fericire,indeplinirea tuturor dorintelor si bebei la termen,sanatosi,cuminti si mancaciosi!!!
Ne pare rau ca nu am mai intrat de mult(aproape 2 capitole),dar am citit acum tot.Nu v-am mai vizitat pentru ca am fost intr-un scurt concediu in Bucuresti la bunicii sotului si am venit abea aseara tarziu acasa.
Noutatile noastre ar fi ca am mai crescut o saptamana si ca acum vreo saptamana, si-a facut aparitia si la mine colostrul,fapt de care sunt f mandra...era vreo 12.30 noaptea si nu am rezistat si am sunat-o si pe mama sa-i dau de veste(eu stiu ca ea se culca f tarziu si a trebuit sa-mi rada vocea de la primul "alo,mami?" ca sa isi dea seama imediat ca nu e nimic de rau...asta e o regula de-a noastra...ca ne mai sunam la ore nepotrivite si ca sa nu ne speriem pana aflam ce s-a intamplat,ne linistim din voce) si s-a bucurat si ea pt mine.
In rest suntem fff bine si eu si bebe...misca mereu...eu nu stiu oare cand mai doarme?!
Diseara la 18.20 avem intalnire cu bebe...poate macar de data asta sa aflam si noi ce este...daca nu...luna viitoare ca deja ne-am obisnuit sa venim dezamagiti de la eco(din punctul asta de vedere).
Carla imi pare rau pt Saby sper sa ii treaca cat mai repede.
Aveam sa mai scriu pt cateva fete,dar m-a lasat memoria...am uitat ce si pt cine...iertare va rogDaca imi amintesc....scriu
Va

Ramona 22+

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://community.webshots.com/album/569750415cfoFqH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Pentru listuta: DPN: 25.05.2009

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
[b][green]http://good-times.webshots.com/album/564188937IkgOmA



Draguta..suntem "surori" cred..si eu DPN tot in 25 mai il am, tot baietel..si sincer - si fetele pot confirma asta- primul nume pentru bb de pe lista e MATEI! ce happy sunt!!!!


ana-maria 24 weeks

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput