Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (267)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Valentina, nu este acel loc de joaca, acesta este la intrarea in parc dinstre Liviu Rebreanu,mai aproape de pod, nu este asa aglomerat ca cel de care spui tu. Spune cand vrei sa ne vedem si vin, eu pe saptamana merg mai rar cu Cristi acolo, dar daca vrei ne vedem, poate vine si Andreea11, sta si ea prin zona.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Mai inainte trasese zmeul un partz, si l-am intrebat "ce faci rares?" si el raspunde "caca" (ceea ce a si facut ). Si apoi i-am zis "mergem sa ne spalam" si el face "apa" Prima noastra discutie serioasa

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Seara buna tuturor
Ne-am insanatosit si noi, ceea ce va doresc si voua. Luca a scapat de amigdalita pultacee. Intre timp i-au iesit si 2 maselute sus si 1 jos. Asa ca saracutul isi justifica usoara stare febrila si nervisorii. De usoara febra am scapat speram sa nu ne mai supere dintii cu toate ca d-na dr. a zis ca e in plina eruptie dentara.Si tati si mami s-au recuperat. Cu serviciul, stres ca de suntem bugetari...
De joi a iesit si Luca afara, asa ca am fost la plimbari. Cumparaturi parc.E un dulce. Intelege tot si de vreo luna e fascinat de carti.Zice sca- scari, chei, stai, oaca-broasca, ma-mar. Nu prea termina cuvintele.Dar e haios si recunoaste toate obiectele din cartiele pe care le citim.
Bolnaviorilor le doresc sanatate multa.
Burticilor -sarcini usoare
O saptamana minunata.
Mada si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna seara, buna seara.

Mai fetelor, nu vreau sa credeti ca va ignor (Yaia , nu te supara pe mine), dar am trecut printr-o perioada crunta, cred ca cea mai rea din viata mea si nu m-am simtit in stare sa "dau ochii" cu aproape nimeni. Am reusit sa ma linistesc asa, cam in proportie de 80% si sa ma detasez de problema. Nu vreau sa par patetica, asa ca va povestesc foarte pe scurt. Pe 12 decembrie am pierdut o sarcina maricica (14 saptamani aproximativ). Sarcina a fost cu probleme de la inceput, ca sa nu mai spun ca n-am aflat de ea decat pe la 9 saptamani. Toti medicii ne-au spus ca ar trebui sa renuntam, dar nu n-am putut sa luam hotararea asta, pur si simplu m-am imbolnavit de nervi. Am facut eco la saptamana, sperand sa primesc vesti bune, dar de pe la 11 saptamani s-a agravat problema si pe la 14 saptamani am inceput sa sangerez masiv. Solutia a fost un chiuretaj destul de riscant sub anestezie generala, la urgenta, pentru ca o nastere provocata ar fi fost inumana pentru psihicul meu din perioada aia. Cam asta e povestea. Sarbatorile au fot un relativ cosmar pentru mine. Am incercat sa fiu calma si destinsa pentru copii. In mare parte am reusit, dar a fost destul de chinuitor. Acum sunt bine, zic eu, reusesc sa vorbesc despre asta, dar tot ma mai apuca plansul cand ma uit la ultima ecografie cu o dodoloatza mica de 57 mm. Asa sta treaba. Imi pare bine ca mi-am facut curaj sa-mi vars sufletul.

Sa aveti o saptamana usoara si linistita. Pe mine ma asteapta un audit destul de complicat, dar macar ma tine ocupata.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Of mai Ana, nici nu stiu ce sa-ti zic, decat ca imi pare fff rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Sper sa-ti revii cat mai repede, e clar ca inca suferi . Stiu ca minunile tale de acasa te vor ajuta sa iti recapeti zambetul.

Mada, ma bucur ca sunteti sanatosi si vorbareti

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ana

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!
Ana. Stiu ca nimic din ce as putea spune nu te poate consola dar unele lucruri sunt mai presus de puterile noastre.
Esti binecuvintata ca ai doi copii superbi, vei gasi in fiecare clipa alinarea in zimbetele lor.


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Cecilia, am reusit sa vad pozele lui Cristi! e un dulce si jumatate! Cum se catara peste tot si mai ales cum deseneaza el cu muuulte creioane cerate!!!
Am remarcat si eu locurile de joaca interesante de la voi din sector!

Melania, imi pare rau sa aud ca a facut Tudor febra! Poate e de la dintisori si trece fara ale complicatii.

Madalina, ma bucur ca a trecut raceala. Luca e ca Daria, vorbeste numai si cit vrea el. Ce le mai lasa neterminate si Daria. Noroc ca e expresiva si inteleg ce vrea. A inceput sa repete dupa mine unele cuvinte. Astazi spre exemplu a spus foarte clar ceas..



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Teodora esti de-a mea! Si eu tot cu Scarsdale si tot asa cu abateri in week-end. Nu ca nu as vrea sa tin strict si atunci dar nu pottt.

Diwana, ce tare e Rares!!! ardeleanului dulce!!!

Moldoveanca parca tu ai scris ca ii dau omega3 lui Vlad. In ce forma e si ce cantitate ia pe zi? Multumesc!

Valentina bafta la chestionare. Legislatia e foarte importanta. Mergi si la cursuri?
Lasa frica deoparte si o sa fie bine. Eu am inceput cu frica si tot asa o tin...


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Gabriela, La Multi ANi fericiti sotului! Sa fie sanatos si mereu fericit linga fetele lui frumoase!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput