Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (267)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Gabriela, sa-ti traiasca sotul!!!! Multi ani fericiti impreuna (si sa mai adaugati un membru familiei ). Sa va distrati frumos, sa va iubiti mult si cu spor

Gabitz, la cat mai multe rasete impreuna!

Betty, te pupacesc mult, mult de tot . Fruntea sus, gandeste-te doar la destinatie si nu la traseu . Uita-te la Mario si imagineaza-ti inca unul la fel si trec toate . Imi pare rau de toate pataniile astea nenorocite, te inteleg ca te-ai suparat, dar se repara masina, nu-i bai. N-am inteles ai reusit sa recuperezi ce aveai pe hard, nu-i asa?

Teo, cand aud ce bine si multe papa Mihnea . Multumesc tare frumos de urari. Vi le intorc inzecit . Mai lasati si voi ceva gratare si trimiteti si la Cluj . Gandeste-te la acul cantarului . Apropos de cantar, am cumparat saptamana asta unul nou, ca cel vechi arata jalnic, dar asta ma arata mai grasa cu un kil, si pe cel vechi am apucat sa-l arunc

Babylina, ma bucur ca a iesit bine la ecografie . Tin pumnii pt. cardiologie, desi nu cred sa aiba ceva, dar daca te ajuta sa te linistesti, fa-o.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Gabriela, la multi ani sotului.

teodora, ma bucur ca Mihutu papa asa bine, noi am devenit un mofturos.

Diwana, intradevar avem niste locuri de joaca ffff frumoase in parc si nu numai(avem si langa bloc cateva), cel putin in sectorul 3.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Betty, lasa masina si gandeste-te numai la bb2, cred ca este mai important. Ce mai face Mario?

Babylina, ma bucur ca eco a iesit bine.


Noi am fost azi iar in parc si voiam sa mai mergem dupa ce se trezea baiatul, dar nu ne-a lasta vremea, asa ca acum se joaca cu tati, il da taeee in leagan si rade in hohote. Am reusit sa scapam de mucisorii curgatori, mai tusim inca si parca are un harait in gat(se ineaca cu mucisoriiiii), maine vreau sa merg la un cabinet particular daca ii gasesc programare sa-l asculte si sa vedem cum stam cu iritatia de pe piele....cred ca am uitat sa va spun de ea, in zona gatului, la spate(de la pampers) si la incheieturi(unde zic eu ca transpira mai mult) are niste puncticele mici si rosii...dar care persista de ceva timp.

Aaaaa spuneati de pampersi, eu i-am luat azi lui Cristi chilotei de la libero, sa vedem cum sunt.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Avem si noi in jurul blocului, f multe parcuri, si sunt frumoase, dar mai sarace in variatii decat am vazut la voi. Pe langa blocul meu sunt cel putin 6 (sigur sunt mai multe, dar nu le frecventez), si cand zic pe langa bloc asta inseamna la distanta de 10 min. max. de mers pe jos, in ritm de melc, dar toate au cam aceleasi chestii pt. copii. Am putea fura de la voi niste idei .
O sa-si revina vorbaretul mamii repejor cu mancatul, sigur il deranjeaza ceva. Lui Rares trebuie sa-i puste ultimii 2 canini, jos, si de 2 zile mananca f prost. Ieri si alaltaieri a baut doar laptele de dimineata si cel de seara (insa l-a baut pe TOT), si in rest doar cativa pufuleti, vreo 3 scoruse, 2 biscuiti, 2 bucatele de praji cu branza, si cam atat. N-a vrut fructele, n-a vrut pranzul, dar nu m-am mai panicat. De cand ii el n-a mai mancat asa de prost, insa il deranjeaza vizibil caninii, asa ca il inteleg.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Gabriela,la multi ani sotului si petrecere faina!

Betty nu mai pune totul la suflet,ai grija de tine

Teo pupam Mihnutzul mancacios (cate kile are acum?)

Am fost si noi la un shopping scurt,ca nu mai aveam pampersi si lapte...ma bucurai ca am gasit 4+,ca deja 4 sunt cam mici.
Am tot citit si despre laptele pe care il dam la copilasi si cred ca o sa revenim la formula,nu-i mai dau din asta normal,ca nu prea am incredere in el..plus ca e mai comod cu formula si tine cateva zile cutia,nu trebuie folosit imediat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Si Miru papa cam rau,azi i-am bagat la blender supa cu galuste si carnea si tot nu le-a vrut,noroc ca papa fructele,iar seara ne salveaza iaurtul si cerealele...am vazut ca-s pe cale sa apara caninii si a patra maseluta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

cu intarziere..

La multi ani Lia B!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Ce liniste!!!!

Sunt suparata...Tudor a facut febra 38,6...deci s-ar putea sa fi luat viroza de la mine

I-am dat Nurofen si acum e tare vioi...dimineata i-am dat si Oscillococcinum
Ma rog sa fie de la dinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Moldoveanca,
Babylina, tinem pumnii stransi sa iasa bine analizele baiatului
Gabriela, La cati mai multi ani fericiti alaturi de voi, sotului. Sa-ti traiasca sarbatoritul!
Urmy, sper ca ai terminat curatenia, iar efortul ti-a fost rasplatit cum se cuvine de catre baietii tai!
Betty, ca sa-ti treaca supararea. Am convingerea, ca iti vei rezolva toate problemele, iar peste putin timp, vei rade la amintirea zilelor ghinioniste.
Teodora, puiului dolofan. Din cate povestesti Mihnea mananca super bine. Sper ca ti-ai facut pofta cu gratarul, caci de maine esti iar la cura!
Cecilia, l-am vazut pe Cristi in actiune!Spuneai ca ai fost la un loc de joaca, in IOR? Este cumva aproape de sos Campia Libertatii(ced ca asa ii spune), parcul Alexandru Ioan Cuza,acolo unde este si un foisor unde mai canta fanfara? Daca nu gresesc, poate ne intalnim in viitorul apropiat, mergem si noi destul de des pe acolo.Chilotei de la Libero am folosit la Alexandra, la vremea respectiva eram multumita de ei.
Sanatate lui Cristi, sa-i treaca tusea. Daca te incanta ideea la V Gomoiu la Alergologie este(era) o tipa super la care mergeam foarte des cu Alexandra. Pe la un an timp de cateva luni avea o eruptie urata pe piele, mai tarziu , in urma analizelor de sange i s-a descoperit si cauza,toxocara. Insa cred ca ai nevoie de trimitere de la medicul de familie.
Pupici micutilor Rares, Miru ,dar si celorlalti pitici care se lupta cu aparitia vreunui dintisor sau a vreunei maselute. Sa iasa cat mai repede si sa va recapatati buna dispozitie si pofta de mancarica!



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank"> Clipe de viata 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Melania, este posibil intr-adevar sa fie de vina dintisorii, dar daca ne inselam, sanatate lui Tudor si insanatosire grabnica! baiatului.
Am iesit si noi afara astazi, dar nu am stat foarte mult.Am iesit dimineata la cumparaturi si am stat si vreo ora in parculet. Cat au dormit copii am profitat si mi-am incercat norocul la niste chestionare auto asa la prima vedere, desi nu stapanesc inca foarte bine legislatia. Am fost declarata respinsa cu 18 puncte, dar cred ca mai am sanse. Andrei sta numai in bratele mele de cand s-a trezit, nu ma lasa deloc in pace. Vreau sa il pacalesc acum cu un iaurtel + cereale, la pranz nu a papat asa de bine. Cred ca principalii vinovati sunt tot caninii.
Tocmai am primit o perie in fata, asa ca nu mai am nici o sansa sa stau pe forum. Copii isi cer drepturile!


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank"> Clipe de viata 2008

Mergi la inceput