Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

atunci,ilinca ,JUR ca nu voi aparea la ziar super tare explicatia...eu ma gandeam initial l un titlu :mamik inconstienta isi aduce fiul de 3 zile la dezalcoolizare" dar tu m-ai dat gata

nu ma mai apropii de carti cu medicina naturista:d

Nikoleta 20 37+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui anamariameDenisa, cat ati dat pe patut??
Patutz? Am zis patutz? inseamna ca am gresit... patutz nu am luat inca, azi am luat carutz. Si-l platesc acum cu niste contractii... Mai rau e ca plateste si Adelina avantul meu temerar... Denisa-Madalina 29+ cu Adela-Marisa
E clar, am ramas si fara ultimul neuron...sunt dusa complet, daca nu am zapacit posturile si lumea pe aici cu patut in loc de carut si invers...offfffDesigur ca ma refeream la carut, ca doar asta ai si scris, si asta am si inteles, dar na...Si noi patut am luat, ne trebuie carut, prin urmare asta ma interesa...Ana-Maria 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Nikoleta, iti zic io ce-o sa se intample de la "cocktail": de la votka, dupa atata abstinentza, o sa te faci manga iar de la oloiul de masline, care e laxativ, o sa te c... pe tine; in tot cazul, o sa te vedem la stiri:"mama inconstienta, sarbatoreste nasterea cu o betie crancena de s-a c... pe ea"!29http://community.webshots.com/user/Ilinca_M
Tare de tot!!! You've made my day!Ana-Maria 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mergeti la nani, ca deja vorbim in dodii, confundam termeni, gresim andrisdantul.... Pe mine nu stiu ce m-a apucat de-am rezistat pana la ora asta, ca eu nu-s cu insomniile, eu de pe la 10 seara incep sa picotesc. Oricum n-am un somn prea dulce din cauza de shushu des, pana dimineata fac vreo 5-6 excursii la baie (macar asa imi fac norma de mers pe jos!)
Si trebuie sa va marturisesc ca sunt o mama denaturata: voi va zbateti aici cu bagajul de spital, cu carutz, cu patutz, cu bepanthene si scutece...iar io ce credeti c-am facut ieri, parca ma palise amocul...am mers si eu la shopping...dar nu pentru bebelina ci pentru ma-sa. N-am mai rezistat, imi propusesem ca de-acum totul pentru bebe, dar cat de puternic tre sa-ti fie caracterul sa rezisti la niste cizme mmmooovvvv, din piele fina ca posteriorul unui bebelush (scuzati comparatia), reduse la 50%?! Si apoi musai a fost sa-mi iau un pulover asortat (am eu multe lucruri mov in garderoba, dar nu pentru gabarit depasit) si am pus capac si cu o fusta ciocolatie lunga, cu elastic in talie care "ma va asorta" si dupa nastere, ca se muleaza dupa dimensiuni. Am avut ceva remuscari dupa tura de shopping, dar apoi m-am gandit ca fata tre sa fie mandra de ma-sa inca din burta, doar n-oi umbla tot cu "shalopete" si cu 2-3 rochii tricotate alternate!
Si acum, ca m-am spovedit, chiar ma duc la nani! Ne "vedem" maine!

29
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Ilinca mami esti totala

monica 36+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

va amuzati,ah???radeti de mine...dar eu stiu ca sunteti invidioase ca macar eu apaream la stiri...

Doamne fereste,bine ca am deschis gura si am zis-o ,k cine stie de ce mai dadeam,chiar nu m-am gandit o secunda la reactia fiecarui "ingredient" in parte....dar nici mama sa nu imi zica nimik...abia astept maine sa vezi ce ii fac
ilinca,m-ai scos dintr-o mare prostie...pe care ma gandeam serios sa o aplic

Nikoleta 20 37+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pisiko, ca tu ma inspirasi sa citesc nasterile glossy :) cu temerile tale, vroiam sa-ti zic ca o luna are 4 saptamini si-un pic, ca-s mai mult de douasopt de zile asa ca nu-ti fie teama, nu ai sa stai zece luni cu bebila la burtik Nici eu nu am stari de euforie, ba sint chiar pe invers, ma gindesc la cite responsabilitati o sa am, ca libertatea mea s-a dus pe apa simbetii, mai ales ca-s constiincioasa de obi si daca fac un lucru vreau sa fie bine facut, asa ca o sa fiu o mamica exemplara (sper io) si deci cu o multitudine de sarcini si poveri - asta-mi aduce aminte de cintecul caprii:
"Ca mama v-aduce voua :
Frunze-n buze,
Lapte-n tāte,
Drob de sare
Īn spinare,
Malaies
Īn calcaies
Smoc de flori
Pe subsuori. "
Plus ca mi-e greu sa ma misc, parc-as fi in reluare, io care topaiam mereu, acu dupa doua ore de stat in picioare sint ametita, tifnoasa, obosita.
Asadar curaj, nu esti singura pe care sarcina o nelinisteste si nu simti numai bucurii.


Fille du Sud 33 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Nikoleta, iti zic io ce-o sa se intample de la "cocktail": de la votka, dupa atata abstinentza, o sa te faci manga iar de la oloiul de masline, care e laxativ, o sa te c... pe tine; in tot cazul, o sa te vedem la stiri:"mama inconstienta, sarbatoreste nasterea cu o betie crancena de s-a c... pe ea"!
Se retrage ea burtica (ce eufemism!) cand vrea ea sau prin metode sanatoase, nu prin leacuri de-astea minune...Si ti-am mai zis, tu esti printre ultimele care ar trebui sa se ingrijoreze de kilele in plus, fragezico!

29

http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

ILINCAAAAAAAAAAA!!!! NU esti normala, cred ca fac pe mine de ras

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Cat despre tine NIKO nu iti mai face atatea griji cu kg in plus! Te-am vazut pe picassa cat erai de subtirica si vorba ILINCAI la anii tai vei da kg jos foarte rapid

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, tot io am gresit si "andrisantul"? Sa stii ca si eu am in garderoba ft multe hainute mov, si pentru ca sunt pentru forme mai putin generoase, nu le mai pot purta acum. Ca o compensare, am luat pentru bebelina o multime de hainute de aceeasi culoare, o fustita gogosar mov cu chilotei asortati , balerini mov, body-uri, ce mai, o intreaga colectie!Ana-Maria 29+

Mergi la inceput