Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

ilinca ce mai...la ce consiliu candidezi????
apai cam asa cred k am vrea toate sa zicem,dar stii...degeaba gandesti,de ti-e teama sa rostesti...un mare pt tine...



Nikoleta 20 37+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Denisa, cat ati dat pe patut??


Patutz? Am zis patutz? inseamna ca am gresit... patutz nu am luat inca, azi am luat carutz.
Si-l platesc acum cu niste contractii... Mai rau e ca plateste si Adelina avantul meu temerar...

Denisa-Madalina 29+ cu Adela-Marisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

tot raul spre bine, acum citesc si eu la sobiectl cu nasterile glossy (or not ).
ilinca, ai premiu pt discurs, io te votez daca te prezinti :) si nu cred ca e relevant pretul marfii, ci marfa in sine, adik utilitatea ei lool
nikoleta, si pe mine ma alinyta sotul zicindu-mi vaca veke :) (adik batrina ar vrea el sa zica ) si io-l tratez de porkan pt ca de cind sint gravi a pus si el burtik- chiar, ai vostri nu au sindromul asta de graviditate mentala? la noi o are si pisoiu

Fille du Sud 33 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

haideti sa va dau un pont,nu stiu cat este de eficient,dar...eu vi-l dau...am citit intr-o carte ca pentru a se retrage burtica rapid si eficient in urma nasterii,se recomanda ca dupa nastere,in max 3 ore,proaspata mamica sa "savureze" un amestec format din 25 ml ulei de masline pur si 25 ml palinca (nu vodka,sau gin)...
oare este real?mama zice ca stia si ea ceva de genul acesta,dar totusi daca alaptam?nu il pe bb???daca a mai auzit cineva de asta,si stie mai multe sa imi zica si mie k sunt pe picior sa imi iau o sticla de palincafetele de la Bihor nu stiu nimik?

Nikoleta 20 37+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Hop si eu: mie sotul imi zice "bombonica cu umplutura", scuzati alaturarea, si chiar asa ma simt, uneori nici macar asa dulce ca o bombonica Citind impresiile Ilincai despre sarcina, si amintindu-mi si cateva postari asemanatoare de-ale Mariei, mi-a trecut prin cap ca ar fi frumos sa adunam toate aceste postari intr-un fel de jurnal, ati facut vreuna dintre voi asta?Ana-Maria 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Seara buna fetelor! Mai, da stiu ca umpleti paginile nu gluma. Am fost absenta 1 zi si deja aveam un capitol necitit.

Maria, scoatem agitatele sau mai bine le mai tinem putin, sa mai stea bebita la caldurica un pic.

Monica, ce vesti bune despre Luana. Sa o vegheze Dumnezeu si pe mai departe

Eu la biberoane raman la Avent, pana la noi "indicatii", oricum sper sa nu folosesc la inceput, sa am laptic.

Eu de doua-trei zile am dureri ca la CM si contractii BH, plus ca bebe se gheia o pauzaste mereu intr-o parte. Nu imi place, sper sa nu se grabeasca, sa mai stea acolo, ca mobila vine de abia in martie, asta grija am eu

Pupici pe burtici

In rest, maine ma duc la doctorul cel nou, cu care incerc sa nasc natural, tineti-mi pumnii.

34+ Ana Bianca
PISIKA iti tin pumnii! Felicitari pentru decizia luata

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

cam putina activitate...se vede ca e week-end si toate mamicile se "relaxaeaza" din nou e cu patratzel?

Nikoleta 20 37+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nikoleta, iti zic io ce-o sa se intample de la "cocktail": de la votka, dupa atata abstinentza, o sa te faci manga iar de la oloiul de masline, care e laxativ, o sa te c... pe tine; in tot cazul, o sa te vedem la stiri:"mama inconstienta, sarbatoreste nasterea cu o betie crancena de s-a c... pe ea"!
Se retrage ea burtica (ce eufemism!) cand vrea ea sau prin metode sanatoase, nu prin leacuri de-astea minune...Si ti-am mai zis, tu esti printre ultimele care ar trebui sa se ingrijoreze de kilele in plus, fragezico!

29
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
[Poate pun 25 de kile si tot raman asa purcica forever! For god sake's, am sotz mai tanar, nu vreau sa creada lumea ca-s mamicaaa lui si bunica lu' Sophicaaaa

29
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mai ILINCA faci tu ce faci si ne descretesti fruntile

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Multumim pentru vestile bune tati de Luana. Deci ghiocica noastra se indreapta cu pasi maricei spre casuta ei!!! Luana mica, abia asteptam sa vedem falcute si pulpite!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 31+

Mergi la inceput