**LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (312)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Hello si de la noi
Multumim mult pentru urari ... sunteti foarte dragute ca v-ati gandit la noi, chiar daca eu nu sunt foarte activa pe aici. Va pup pe toate cu mult drag!
Anul asta nu am vrut sa facem party de ziua lui, am zis ca il sarbatorim in familie. Am pus-o pe soacra-mea sa faca ceva prajitura care imi place mie si ceva de mancare ... si a fost foarte bine asa. Poze nu prea avem, ca al meu sot a luat o pauza de la pozat de cand si-a luat aparat nou (de cateva luni). N-are tot ce ii trebuie si nu vrea sa faca poze pana nu primeste nu stiu ce obiectiv ce la comandat din state. M-am chinuit io cu "sapuniera" mea dar n-a iesit mare lucru.

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor din ultima vreme!

Asa mi-e de dor de o tura de ski, dar s-a cam topit zapada peste tot ... am ratat momentul anul asta. Tot sper ca mai ninge ... macar la munte.

Mira am vazut pozele vostre! Ai niste copii superbi ... si locuiti intr-o tara de vis. Uitandu-ma la poze i-am zis la al meu sot ca e momentul sa ne gandim si noi sa ne mutam in Elvetia.

Ioana si de la mine ca sa iti treaca supararea. Sunt sigura ca il vei iubi foarte mult pe bebe si va fi o binecuvantare pentru voi. Imi place mult Eduard ... am vazut ca deja faceti liste ... si Tudor e super fain. La multi ani pentru Clau!



Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Baut ceai, baut capuccino, acu sunt la apa chioara si tot imi e sete....sunt cam dezhidratata azi....si taman cand ziceam ca zac si eu linistita tr sa fac curat ca vine dir ag de ne-a pus ferestrele sa vada ce n-au terminat aia ca am facut ieri galagie la tel ca din noiembrie pana acum nu au mai aparut cu chestiile alea estetice ce uitasera cica sa le comande atunci....de asta staua cu pe netsa-mi fac curaj+ ca tr sa ma mai duc si la masaj...ce mai zi incarcata...
Giova- eu am vrut doar sa trag semnalu sa incepi sa-l obisnuiesti pe Marco cu ideea ca peste 2-3 luni nu o sa mai poti "pe bune" sa-l cari...imbratisari la nivelul lui.
Bianca- gata ultimul hop...
Silvie-ai fost simpatica cu "civilizatia in transp"...la voi sunt oameni putini;in Paris asta e "un vis" mai ales la orele de varf..nici gand sa se mai respecte orare, aglomeratie. o gravida degeaba se posteaza in picioare in fata locurilor special rezervate ca rar se gaseste cineva sa se ridice, e fix ca in ro , toti se fac ca orm...daca le ceri se mai ridica, dar sunt unii care fac sia sa pe nebunii chiar, daca scrie clar pt cine sunt locurile alea...un singur com am cu autob...apasatul pe buton inainte de statie nu tine neaparat de civ ci de regula de circ: daca nu ai facut-o si nimeni nu a apasat pt oprirea urmatoare, iar in statie nue nimeni, soferul nu opresteca pentru el asta inseamna ca nu are clienti..macar aici opresc ca et vad in statie, in Italia tr sa mai faci si semn, cel putin asa era in Udine, ca in alte orase italiene nu am mers cu busul...bilete poti sa-ti cumperi: unul, carnet de 10, ab pe o zi, ab pe o sapt, luna, etc
despre masian.... la Paris s-ar lasa si Maraki de sport(doar daca ar circula noaptea ar mai avea sanse) in rest ambuteiaje superbe, locuri de parcari apauza si extrem de scumpe, etc ...va mai inchipuiti voi

Flo-bafta multa! io tot te bat la cap: ce curs faci? bebe va veni cand nu te astepti, totul e sa speri
eu am facut infuzie cu carti de C ca am primit 3 de craciun, dar nu ma omor dupa el.Podiumul (dupa mine) e ocupat de zahir, URMAT DE ALCHIMISTUL i apoi Vrajitoarea din Portobello( asta nu mi-a placut, chiar daca pers principal e fata unei tiganci din ro si omul s-a documentata cat de cat)...incearca Kundera, mie imi place mai mult de el...

am fugit la smotru, poate mai apar sa-mi trag sufletul

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

schimbare de plan!!!!
a venit Clau acasa cu ideea sa ne sarbatorim maine amandoi, la noi acasa cu prietenii apropiati. asa ca...acum plecam la cumparaturi...sa vedeti maine ce platouri minune fac.
pe urma fug sa comand un tort tiramisu si cam atat, curatenia ramane pe Clau dupa amaiza sau maine dimineata.

Florina totul va fii bine, ai mai fost la control? cum esti? ce zice doctorul? DD va va da un alt bebe, nu te stresa prea tare.
bafta cu ultimul examen, pe urma te asteptam la povesti.
Canda si pe noi ne-a ocolit zapada anul asta...vroiam o tura in Austria, chiar gasisem o super oferta, dar al meu sot...vrea la apa si soare. asa ca zicem pas si poate-l conving sa mearga macar el cu Marco in sept. la turcaleti, caci eu sunt deja amanetata.
sa nu ma uiti cu probl. cu gradi.
Ana baga apa mult, sau ceai daca esti deshidratata. eu mi-am inceput ziua cu macaroane cu pesmet, nuca si putin gem de visine.
Mie mi-a zis dr. si toti apropiatii sa nu-l ridic defel pe marco...doar ca nu ma pot abtine si nu pot sa-i zic copilului ca nu-l pot ridica ca ma doare burtica. Ii mai zic eu, dar asa ma priveste, caci mi-e mila de el. Sunt constienta ca va urma o perioada naspa, dar sper, sa nu ma dea cu totul la o parte in favoarea lui Clau.

pe toata lumea, fug la cumparaturi cu al meu sotior.

_
Gio16+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ana am si scris ca e asa ca e un oras mic ca am vazut si eu ce e in Paris si stiam ca nu se compara nici cu bus-ul nici cu metro-ul unde sincer dupa anumite ore nu as vrea sa am de circulat singura. Si aici trebuie sa faci semn ca daca nu nu opreste am patit-o pe pielea mea desi citisem si staim ca trebuie sa fac mi-a fost cumva jena....asa ca am ramas ca prostu' in statie. Cu apasatul pe buton zicea ca e diferenta pentru ca in Ro sunt buse din alea dar degeaba ca nu functioneaza sistemul cu butonul pupici si sanatate de la noi, sa imi zici pls de unde iei fulgii aia de cartofi .
Canda, Florini salutari de la noi
Giova iti pun pe Pm reteta
Am fugit sa hranesc si culc copilul, azi a venit si Jean repede acas si o sa petrem dupa-masa toti trei


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Cu intarziere, LA MULTI ANI sarbatoritilor de ieri: IOANA de MARCH, FILIP de CANDA si CARLITA de JANINA!!! Sa cresteti mari, puisori, si sa fiti sanatosi!!!

Gio, ai inceput sa dai stirile ca la OTV, cu 3 semne de EDIT: EXCLAMARE .
Cat despre bebedoi... mai bine decat Bumbi NU puteam sa zic. Asadar, sa fiti sanatosi cu totii si sa fie intr-un ceas bun, viitoare soacra de doo nurori!

Mai intru deseara cu ceva detalii, daca reusesc.
Numai bine tuturor.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Silvia mersi, dar te-am pus la scris nu gluma. merita incercate ca suna tare bine retetele.
Si in Italia era tot cu facutul mainii la autobuz, si cu apasatul pe buton pt. coborare.
O dupa amaiaza placuta in 3.
Cristina te uiti la OTV? tare simpatica ai fost.
Cred ca de-aia mi-a dat DD 2 baaieti ca am prea ponegrit-o pe biata soacra.

Doamne frumos este afara...sper sa nu mai vina frigul...




_
Gio16+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

acum am vazut ce aiurea am scris, dar nu mai corectez....intelegeti voi
de cand a zis ala ca vine azi si mi-a stricat leneveala, am fost sigura ca se incurca lucrurile...si au inceput:
-am facut curat spatiu in dulapul de vase ca am vrut sa nu ma aplec si mi-am spart strachinile din ro si formele pt div preparate individ( cand vroiam eu sa servesc smechereste)
-cristi si-a uitat cardu de asigurat acasa, asa ca tr sa ma dau cu metroul sa i-l duc ca azi se opereaza la un implant care face pe nebunul si fara asta mai vedem banii ce-i plateste azi (sau o parte-ca nu stiu cum ne ramb astia)) in 2 luni, asa ii avem in 3 saptamani

si mai sunt, dar nu mai zic...asa se intampla cu zilele astae ce par perfecte

nu am apucat sa va zic de alex...de cand l-am rasfatat cu boala, are numai fite in cap si inceput sa faca tampenii si al cresa..da ordine, face mofturi, tipa, isi da ochii peste cap- o avea si alte prop augmentinul asta?!.sper sa-si revina ...in rest, azi fac clatite la cresa ( ca e sarb clatitelor) si luni iar are cursu ala smecher de bucat(parca avd ca si acolo tot clatite fac
Giova- ce mai griji iti faci si tu...cum sa te dea pe Clau...copii astia or sa tot penduleze intre parinti si apoi cati dintre noi nu avem preferinta pentru un parinte sau altul, dar asta nu inseamna ca nu-l iubim pe celalat parinte...si chiar daca face mai multe activ cu Clau de pe acum e bine, eu chiar l-as orienta catre asta, pt ca implicit tu va trebui in prima faza sa et ocupi mai mult de bebe si, daca Marco nu ar fi obisnuit sa petreaca timp cu tatal lui si brusc ar incepe sa i se propuna asta exact cand apare bebe, l-ar privi si cu mai multa gelozie ...asa, daca-i deja obisnuit, nu va face decat sa-si continue activit normale si te va lasa libera (cat se poate) ....apoi in timp lucruriler se vor regla de la sine si vei incepe sa petreci timp cu amandoi, cu fiecare, etc...hai ca-s filozoafa acu...ma duc sa mai "aranjez "ceva

Cristian-asteptam...
Silvi-vb la tel despre fulgi

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Mi.-a spus italianul sa vin astazi pt restul de bani daaar: m.am uitat la Neti Sandu si am ascultat zodia mea Exact asa spune: intalnirea de dupa amiaza s-ar putea sa se amane si asta va v-a supara foarte tare Deci e posibil sa ma duc degeaba si sa nu iau nici un ban, asa face asta de multe ori: amana pe altadata


revin diseara si va spun..

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

So...
sa zic si eu ceva rapid.
Razvan face lectii, sapt. asta cam relache, ca doua din fete sunt bolnavioare. Noroc cu a treia, care e bine sanatoasa.
Razvan: e bine, progrese pe zi ce trece.
Tat'su l-a inscris la scoala, de ieri. Vroia un domn sa intre in bloc, cu un soi de recensamant al copiilor sub 5 ani, si al meu, mandru nevoie mare, cica "am si eu un baiat, de 3 ani!!!! Deci va rog sa-l inscrieti acolo." Eu era sa cad jos cand mi-a zis, zic la ce fel de scoala, la una speciala ? Cand colo... la una centrala, pe care doar o visez , dar speranta moare ultima, nah.
Azi am fost la Comisie cu el, la o re-evaluare psihologica. Tipei de acolo nu i-a venit sa creada, cum era si cum este acum Razvan. Noroc cu Internetul si ABA.
Eu... grasa in continuare, asta este, gravida nu (ca nu m-am asezat pe niciun wc ), doritoare DA, azi optimista, maine deprimata... asta-i viata.
Multumesc DD ca a trecut asta mic si de amigdalita asta nenorocita, ca tare a tras. Daca nu avea tulb. autista, ma durea fix in cot, nu ma agitam atat, dar asa, simt cum mor si inviez de fiecare data cand sufera. Ma intelegeti voi, sper.
In rest, el este vorbaret , vesel, doamne cum rade, de fapt a ras dintotdeauna cu pofta.
Nu stiu de ce, dar sunt persoane pe strada care pur si simplu ne opresc, vb cu el, el cu ei, unii chiar il pupa... e charismatic pustiulica al meu, nu stiu cum sa explic altfel. Ca doar e un copil obisnuit (ei, evident, e cel mai frumos, dar asta stiti doar voi ).
Mai am 4 examene (urm. 4 sambete), pe ultimul l-am picat, a fost exact de ziua lui Razvan, nb-ama vut timp s ama pregatesc cat de cat, asta este, student fara restante cica nu se egzista .
Sambata acum am la engleza.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ne-am repatriat...am luat rezultatul la TT, doamne multumesc ca am scapat de-o grija. Riscul ca bb sa aiba trisomie 21 este de 1 la 6138.
Am dat comanda de un tort tiramisu pe maine si m-a sunat Ana...imi pare asa de rau ca nu ne-am intalnit azi cu ea si Clara...sper sa reusim, pana pleaca la sf. lunii.
Luat copil de la gradi si stat in parc mai bine de-o ora...nu-mi venea sa vin acasa ce fain si bine a fost.

Ana pai nu-mi fac probleme ca marco e foarte atasat si de Clau, cand ma pupa pe mine ii da si lui si inevrs. Nu care cumva sa ne suparam...zice ca ne iubeste pe amandoi la fel de mult...e smecher de mic...stie cum sa ne prinda in mreje.
Cu mine isi petrece cel mai mult timp, de aceea cand vine tat-su seara eu nu mai contez, e tot dupa el. Il si copiaza foarte tare, Clau e ca un exemplu pt. el: imi zice ca vrea geaca , papuci, masina ca a lui tati. cand ies amandoi, musai sa se imbrace/incalte cat mai asemanator cu el...ar fi culmea acum sa ma copieze pe mine.
Cristina deci avem primul spiridus inscris la scoala. vei vedea ca acolo va merge Razvan. ce scoala speciala? va fi un vis urat peste cativa ani.
Bafta la ultimele examene, nu esti studenta daca nu mai pici si cate un examen.
Maraki eu zic sa-l suni pe macaronar si sa-l intrebi daca are rost sa mai mergi azi, nu de alta dar sa nu mai strici benzina degeaba .

fug la treburi.


_
Gio16+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput