Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

ieftin doamna, ieftin in provincie. fetelor din bucuresti aveti grija ca in capitala totul emai scump

33+
poze

AMR 7 saptamani



Aris, nu stiu daca glumesti sau vorbesti serios dar in conditiile in care in 2006 pt un consult si o ecografie simpla 2d (nu eram gravida) am platit 300 de ron la un cabinet privat din Bucuresti (totul a durat vreo 10 minute), in anul 2009 sa fie numai 6-700 de ron tariful chirurgului la cezariana mi se pare derizoriu. Si banuiesc ca din 2006 au mai evoluat preturile si la cabinetele private, nu? De aceea am ramas surprinsa de preturile expuse mai devreme.

Maya 34+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Miha si MariaK v-am ales numerele de tel pentru momentul festiv. Sper sa nu va suparati.


LUANA, am aflat ca iti prieste lapticul, BRAVO, sa cresti cat mai repede si sanatoasa.





Maria 36+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetelor...
aveti un spor...moama moama....am lipsit 2 zile si mai am nevoie de inka 2 sa recuperez...intrai sa semnez condica sa nu va faceti probleme...nu o sa stau prea mult pe forum,pt k am ceva treaba,recuperez si vb.

am vazut,k a aparut o mica printzesica pe "micul monitor"este superba,la fel ca si mamica ei,de altfel...Monica sa iti saruti comoara de 100 de ori din partea noastra,ca doar ai vazut ce repede ne-am inmultit,iar pt tine si stai linistita pentru ca micuta Luana va recupera extraordinar,ai sa vezi...
iar acum am un mesaj de la mama mea pt Monica(Ayla),mamica de prematur si ea,in urma cu aproape 20 de ani...iti transmite sa incerci sa fii mai optimista si sa nu iti subestimezi micuta printesa,pentru ca prematurii sunt mult mai puternici,desi nu par...nu te lasa influentata de aspectul ei neajutorat...ai sa vezi ca este mult mai puternica decat ai crede vreodata...numai bine si multa sanatate fetitei si familiei


eu mai citesc si revin

Nikoleta 20 36+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

vreau si eu,pls,parola de la mailul comun sa citeasca si ochiul meu info de acolo

Nikoleta 20 36+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Fetelor vreau si eu parola pe PM, sa ma inscriu si eu .
la privat nu au sectiile de prematuri asta e aiurea.
Am o cunostinta, naste acum in februarie la Medlife prin cezariana...70 mil (vechi).
Daca nasti prematur, doamne fereste, te duci la spitalul de stat unde ai medicul...asa mi-a zis. Acum nu stiu banii la clinica daca se platesc integral sau partial...
Eu am auzit asa:
natural 300 EUR
cezariana 400 EUR
2,5 mil anestezist,
2 mil neanto,
1,2 mil moasa,
500 asistenta - asta la nastere.
Restul pt. spalat bebe, pt. alaptat, pt cele care te spala pe tine...100 de mii, 50 de mii.

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

curea, alina.n, anamariame Multumesc mult de pm, gata mi-am pus si eu datele in drafts

Sabina 30+ mamica de Maia Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Buna! Sint noua pe aici.., desi va urmaresc demult si cu mare drag. Va rog frumos sa ma introduceti si pe mine in listuta: Ela78, DN 08.03.1978, UM 07.07.2008, DPN 31.03.2009, graviduta in sapt.31+, . Multumesc frumos !

As avea o intrebare: voi mai faceti inca o ecografie 4D de morfologie fetala acum in trimestrul 3 (in afara de morfologia din luna 6-a)? Cumnata mi-a spus ca ea a facut un singur 4D, iar in trim.III n-a mai facut nici o eco. Multumesc pentru raspuns !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya25
Aris, nu stiu daca glumesti sau vorbesti serios dar in conditiile in care in 2006 pt un consult si o ecografie simpla 2d (nu eram gravida) am platit 300 de ron la un cabinet privat din Bucuresti (totul a durat vreo 10 minute), in anul 2009 sa fie numai 6-700 de ron tariful chirurgului la cezariana mi se pare derizoriu. Si banuiesc ca din 2006 au mai evoluat preturile si la cabinetele private, nu? De aceea am ramas surprinsa de preturile expuse mai devreme.


Pai din cate am inteles, nu era vorba de Bucuresti. Din cate am "studiat" eu, e in euro...

Denisa-Madalina 29+ cu Adela-Marisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Azi am primit un ghiocel de la fetita mea de trei ani care, gasindu-l in curte, a venit intr-un suflet la mine strigand voioasa: "Mami, mami, au inflorit ghioceii! Asta inseamna ca e martie si trebuie sa scoti fratiorii?"

Andreea, 31+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

http://bd.lilypie.com/vU4Gm8.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Semnez si eu condica. Acum am venit de la munca.
DENISAMADA da-mi un sfat te rog....sunt plina de bubite pe cerul gurii...am mai avut eu o data bubite d-astea cand eram gravida si mi-am dat cu o sol..da nu mai stiu cum ai spune , si la farm nu ma duc fara sa stiu ce sa cer. Aseara am vazut la o emisiune o mancare si m-am mirat de ea si dupa jum de ora am simtit ca mi-au aparut cateva bubite, da azi s-au extins mai mult

Poze

Mergi la inceput