Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio de Diana n-ai stiut nimic, pt ca nu v-am spus eu
Am fost destul de stresata o vreme si n-aveam chef sa ma plang si pe aici
So, am fost cu ea la dr de familie din cauza ca pe piciorul stang statea numa pe varf si cand umbla si cand statea pe loc, nu se ridica in picioare singura, nu se tinea bine pe picioare daca se sprijinea cu mainile de ceva si in plus, mai paseste cu labele picioarelor spre exterior. M-a trimis la neurologie, dr de acolo mi-a zis ca dpdv neuro-motor e bine, dar musculatura trebuie lucrata. Nu i-a placut ca la 10 luni nu se ridica singura in patut si m-a trimis la ortoped pt radiografie. M-am dus acolo, a consultat-o si mi-a spus ca nu-i place cum se prezinta, sa facem radiografie la tot bazinul. Iti dai seama ca mi s-au inmuiat picioarele, dar ca norocul ca filmul a iesit foarte ok. Mi-a spus sa n-o mai las sa umble ( cu toate ca vrea ) pana nu se ridica singura de ceva si paseste singura pt ca n-are oasele calcefiate si e risc ca i se strambe. Acuma dr neurolog a zis ca-i posibil sa nu i se fi intarit oasele si din cauza ca-i dau numa o pic de Vigantol, nu-i pot da mai mult ca de bb a avut fontanela foarte mica si acuma ii aproape inchisa, si daca n-are destul Vigantol, nici nu se pune Ca ca lumea pe oase. Acuma am intels ca la un an e normal sa inceapa sa se inchida fontanela, trebuie sa vad daca nu-i pot mari doza. Asa ca m-am dus inapoi la neruolog cu rezultatul ortopedic si m-a trims la kineto, sper sa fie mai bine dupa sedinte.

M-am intins cat o zi de post

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

bai si nu zici nimic? am uitat de paris. Cum a fost? poze nu "vede" si ochiul nostru? hai ca vad ca esti mai liobera azi, 2 postari intr-o singura zi...musai sa bem!

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze



azi sunt in ultima zi de concediu, de asta bantui ba pe forum...ba citesc e-mailuri
poze va arat, dar sunt putin in intarziere acum...ma pregatesc sa merg la cheful firmei de 8 martie pe la ora 5 si inca sunt cu parul ud
da promit ca revin!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


Citat:
citat din mesajul lui Alynutza

Oana spor la treburi si drum bun pentru delegatii. Cum a fost in concediu?

[b


hai ca trece timpul...noroc cu weekendurile astea
merci de urari, chiar am nevoie, ca de maine incepe nebunia


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly ce bine ca mai scri si tu. spor la munci, atat la birou cat si acasa. naspa sa stai cu tel. la ureche si sa lucrezi la comp. Pune-l pe speaker si ai rezolvat problema.
Oana distractie faina la chef....te lasam sa te aranjezi, dar pe urma vrem pozele.
Kitzy eu la marco nu i-am prea dat Vigantol si pt. aia s-a ridicat de la 7 luni si la 10 luni jumate mergea perfect. Poate sa fii fost si noroc, nu stiu....
Bine ca nu are nimic la bazin, restul se rezolva cu masaj.

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Botic mult de munca ai?

nu ca inainte...
e criza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Tu chiar crezi ca am cu cine ma intelege? Sigur......
Daca o ia catre cabluri, ii zic Nu raspicat, se opreste, se uita serioasa la mine si in clipa urmatoare rade si merge mai departe sa le prinda N-am cu cine, n-am cu cine! In rest face bine, tzopaie prin toata casa, tot cu ochii dupa ea trebuie sa fiu.

parca o si vad ce comica trebuie sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana
ai fost pe aproape doar ca de data asta am sosit de la Paris, a fost o saptamana de odihna bine venita...si maine plec in delegatie din nou

chiar azi ii povesteam sotului ca voi probabil sunteti la Paris...

Citat:
ai dreptate, nu se stie niciodata cand se opreste barza si pe la mine [:I

ceva-ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Multu' fetelor de complimente....sa vedem daca mai ziceti asa si peste vreo 3 luni...cand oi fi umflata si cu ditamai burtoaca.

las' ca vei fi mai faina atunci, nu-ti mai face acum atatea griji...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, unde pleci de data asta in delegatie?

Aly, salutari si putere sa rezisti pana la concediu. Ceva planuri pt atunci?

Ralule, eu zic ca va fi bine cu printesa. Un pic de rabdare, cred.

Si mai voiam sa zic ceva. Si iar am uitat.

Ma duc la nani. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Azi dau eu ca n-am mai dat demult. Profit ca am un moment de respiro pana incepe nebunia.

Gio pe speaker nu pot pune telefonul, noi avem biroul amenajat nici macar in stil american, ca mi-ar fi convenit mai mult cubiculele lor decat spatiul deschis care este. Asa ca nu se pune problema de speaker, ca deranjezi toti colegii si nici nu te intelegi asa bine cu interlocutorul. Din fericire am rezolvat problema ca am facut ieri rost (cu imprumut pana termin trainingul) de o pereche de casti cu microfon, asa ca ieri m-am conversat comod.

Ralu n-am planuri marete pentru concediu, vreau doar sa ma odihnesc. Poate 2 zile o sa evadam si undeva prin tara la o balaceala si cam atat. Planurile marete o sa fie pentru concediul din vara, insa deocamdata nu stim unde mergem si cand, asa ca planuim cand o sa stim mai multe.

si o zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput