buna dimineatza, Soare!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Rufus, Parisul, Roma, Budapesta sau Atena.
Mai vrei?

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Rufus, Parisul, Roma, Budapesta sau Atena.
Mai vrei?




Mie sa-mi spui de Londra!
Pe bune: La paris sau Roma asa e circulatia, chiar ca in Bucuresti? Adica tot asa fac aia 1 ora pe 500 m?

adelyna, omul ala a mers aproape o zi prin Londra, cu un autobuz. Nu are nici un interes sa filmeze selectiv, mai ales ca nu-i nici vreun filmaci priceput. Am vazut masini (ma refer la autoturisme), dar erau putine, aveau loc de parcare, la marginea trotuarului, erau cateva si la semafoare, adica cam asa cum era in Bucuresti azi noapte pe la 2,30, cand am dus pe cineva la aeroport, mai putin alea parcate, care erau ca stiva de lemne proaspat descarcata in poarta.

valentina, asa o fi, cred ca la periferie e buluceala, dar te rog, arata-mi un petec de Bucuresti liber, dar te rog, nu-mi spune de Casa Republicii, ca nu se pune...nici macar in curtea mea sau in parcul Herastrau n-ai loc de masini...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Traficul e infernal in aproape orice capitala europeana.



Cu deosebirea ca in alte capitale europene poti sa te deplasezi f. civilizat cu mijloacele de transport in comun.

Maria


lumea vorbeste aici de cite masini sint pe strada...tu dai bice cu autobuze cu aer conditionat si scaune ergonomice.


Cand ai asa autobuze, tramvaie si metrou care circula elegant si punctual, nu-ti mai plimbi posteriorul in masina, ca nu ai de ce .

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Traficul e infernal in aproape orice capitala europeana.



Cu deosebirea ca in alte capitale europene poti sa te deplasezi f. civilizat cu mijloacele de transport in comun.

Maria


lumea vorbeste aici de cite masini sint pe strada...tu dai bice cu autobuze cu aer conditionat si scaune ergonomice.


Cand ai asa autobuze, tramvaie si metrou care circula elegant si punctual, nu-ti mai plimbi posteriorul in masina, ca nu ai de ce .

Maria


Plus beneficiul transportului in comun, se consuma mai putina benzina pentru a transporta oameni, deci mai putin poluare.
Desi exista autobuze foarte frumusele acuma in Bucuresti, nu prea au pe unde se strecura din cauza numarului mare de masini.
Rufus, normal ca e trafic mare, mai claxoane prin unele capitale europene, dar oamenii s-au obisnuit deja ca fac 2-3 ore, asa ca daca vor cu masina asta e.
Plus ca intr-adevar exista niste tarife la parcari de iti trece sa te mai plimbi cu masina, o iei cu metroul.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Cand ai asa autobuze, tramvaie si metrou care circula elegant si punctual, nu-ti mai plimbi posteriorul in masina, ca nu ai de ce .



Maria! Si la paine cu ce te duci? Dar dupa tigari?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Rufus mi-ai placut cu Bucuresti dupa 2 noaptea .Ai dreptate aici se respecta niste reguli si asta ajuta mult traficul.
Iar ce spunea mariamunteanu chiar este adevarat.Si oamenii importanti circula cu bus-ul sau trenul .

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Rufus, Parisul, Roma, Budapesta sau Atena.
Mai vrei?



Ai dat exemple orase mari turistice de top din Europa.
Tu iei in discutie Parisul cu 12 milioane de locuitori in zona metropolitana ? Sau Roma cu 4 milioane ? Si milioanele de turisti care se perinda anual prin aceste orase ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Maria! Si la paine cu ce te duci? Dar dupa tigari?




Per pedes
Rufus,inca in Romania e bine ca mai exista un non-stop ceva aproape in fiecare cartier, nu ca aici unde trebuie sa te duci departe rau sau sa te aprovizionezi din timp.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Cand ai asa autobuze, tramvaie si metrou care circula elegant si punctual, nu-ti mai plimbi posteriorul in masina, ca nu ai de ce .



Maria! Si la paine cu ce te duci? Dar dupa tigari?



Pe jos, evident. Si la serviciu ma duc pe jos in loc sa iau metroul 3 statii deji am statia de metrou la doi pasi. Masina mea face paianjeni in garaj.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Cat despre subiect,la inceput m-am regasit in el cu diferenta ca stateam la 9.Foarte frumosa descrierea Jade.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput