Rochie de mireasa 2009

Rochie de mireasa 2009 | Autor: PISI_LUMI

Link direct la acest mesaj

Apropo de nunta, de unde va procurati rochia de mireasa?

Este bine sa o iau din timp sau mai bine astept pana in ultimele luni?

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu rochia am luato cu o luna inainte din motive de ingrasare-slabire

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Hi hi, daca stiam ca o sa raman insarcinata...imi luam si eu rochia cu o luna inainte de nunta..Asa acum am o rochie proaspat achizitionata, talie ft mica..ca asa sunt acum..si un test cu 2 liniute proaspete! Concluzia : la 4 luni si un pic cat o sa am la nunta, cu siguranta rochia mea cea mult admirata deja de toti..o sa stea in dulap!
O sa trebuiasca sa ma imbrac intr-un sac probabil..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eh, Laura la 4 luni burtica nu e asa mare inca si sunt tot felul de modele la rochite, iti poti lua una care sa nu fie stransa pe talie si totusi sa arate bine.
Cred ca testul pozitiv e o fericire mult mai mare decat faptul ca o sa-ti tii rochia mult visata in dulap, nu?
Eu mi-am achizitionat rochita cam cu 2-3 luni inainte de nunta. De ingrasat sigur nu ma ingrasam in timpul asta, mai degraba as fi slabit de la atata alergatura sa rezolv tot. Noroc insa ca rochita a fost reglabila in caz de ceva

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia05 spune:

laurairina13 si eu am aceeasi problema. sunt in 6 saptamani deja. si pana la nunta voi avea 21 saptamani. culmea este ca si rochia mea este destul de stramticica in partea de sus a fustei (este din 2 piese: corset si fusta).
nu stiu ce ma voi face. am incercat deja sa vorbesc cu firma de la care am achizitionat-o si cica nu o pot schimba. am explicat problema si motivul schimbarii, dar nu a parut deloc convins patronul. ramane sama duc la targ pe 3-5 aprilie in piata constitutiei si sa tratez cu sotia patronului-creatoarea, poate voi fi convingatoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna,

Eu eram insarcinata cand am cumparat rochia de mireasa si tot cu corset am luat-o. Cu o saptamana inainte de nunta am fost cu ea la modificat ca deja eram in 7 luni iar burtica crescuse destul de mult.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Stie cineva un croitor bun pentru rochie de mireasa ceva mai sofisticata? Si cam cat costa sau daca e mai ieftin la croitor decat gata cumparata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Iulia..suntem amandoua fericite miresici cu burtici!
Si eu am fost la magazinul de unde am luat-o, si nu mi-o schimba..
Dar vanzatoarea mi-a zis ca se rezolva tot, ca sa vin cu 2 saptamani inainte de nunta, si o modificam,punem adaos la corset-sub snurulete, si fusta pe elastic..cica..Da eu tot nus convinsa!!
Acu am toate accesoriile in nuanta rochiei, inclusiv pantofii..Deci iti dai seama cas super stresata


Laura, 7+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Draga Laura, nu te mai stresa ca nu ii face bine lui bebe. Calm si rabdare si toate se vor rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Gabriela..usor de zis..greu de facut..cand vad ca din cauza sarcinii toxice tre sa mananc des..ca altfel ma simt ft rau, cu dureri acute de stomac, si nu pot manca decat paine uscata, cartofi fierti, alte uscaciuni...care iti dai seama ca o sa ma ingraseee..Nu pot vedea fructe, legume, de greata..deci ce sa mananc sanatos si fara sa ma ingras..???si sa il pot inghiti din cauza gretii..

Laura, 8+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Off...nu te mai gandi ca te vei ingrasa, sa fiti sanatosi si tu si bebe si o sa slabesti dupa aceea, ai timp sa mananci sanatos dupa ce se naste bebe

Mergi la inceput