Rochie de mireasa 2009

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ryncyu spune:

eu cred PISI_LUMI ar trebui sati iai rochia cu putin timp inainte de nunta prntru ca eu miam cumparat-o cu 6 luni inainte si peste 4 luni rochia imi era mica si am fost nevoita sami iau alta de la salon iar cumnata mea fiind insarcinata a luat-o cu 1luna inainte si in ziua nuntii plingea ca nu-i vine rochia de mireasa asha ca faceti concluzia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Cam riscant atunci .....si daca o vezi cu 3 luni inainte si pana te duci tu sa o cumperi nu mai exista? si daca te apuci de cautat cu o luna inainte si intri in criza de timp ca nu gasesti nimic care sa iti placa? cam ciudata situatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PISI_LUMI spune:

Citat:
citat din mesajul lui ryncyu

eu cred PISI_LUMI ar trebui sati iai rochia cu putin timp inainte de nunta prntru ca eu miam cumparat-o cu 6 luni inainte si peste 4 luni rochia imi era mica si am fost nevoita sami iau alta de la salon iar cumnata mea fiind insarcinata a luat-o cu 1luna inainte si in ziua nuntii plingea ca nu-i vine rochia de mireasa asha ca faceti concluzia


Ehe, nu cred ca mai e cazul sa-mi fac griji, ca deja mi-am cumparat rochita, este un model cu snur la spate, dar nu are corset, si acum se strange la maxim, deci mai am loc pentru eventuale neplaceri legate de greutate....iar de bebe nu se pune problema inca....

Petrecere frumoasa fetelor, sant sigura ca veti avea nunta pe care ati visat-o ...cu burtica sau fara....

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

corset cu snur e cea mai buna alegere, ca se poate ajusta dupa caz. buna alegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Buna miresici,

Eu am nunta in iulie si mi-am luat deja rochia pe 31 dec. Nu e pe corset dar nu mi-e frica de faptul ca u mi-ar mai fi buna. Macar sa raman insarcinata ca ar fi cea mai mare bucurie, rochia se mai modifica. Asa ca miresicile cu burtica, sarcina usoara si profitati de sarcina si de bebe.



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSerafiotti spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Iulia..suntem amandoua fericite miresici cu burtici!
Si eu am fost la magazinul de unde am luat-o, si nu mi-o schimba..
Dar vanzatoarea mi-a zis ca se rezolva tot, ca sa vin cu 2 saptamani inainte de nunta, si o modificam,punem adaos la corset-sub snurulete, si fusta pe elastic..cica..Da eu tot nus convinsa!!
Acu am toate accesoriile in nuanta rochiei, inclusiv pantofii..Deci iti dai seama cas super stresata

Laura, 7+
poze


Salut, felicitari pentru gust, pantofiorii sunt ca de poveste, toaleta cocheta, te pot intreba cat a costat rochia? (la noi evenimentul va fi la anul, deci chiar daca fur idei...nu e asa de relevant!)

Multumesc mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Buna, multumesc de complimente!
Rochia per total a costa 17 milioane (nu e muult, norocu meu ca macar nu am dat zeci de milioane pe ea, pentru ca oricum nu cred ca o sa imi mai vina peste inca 6 saptamani..), pantofii 2.5mil.
Sper sa iti faci o idee..cat de cat, oricum acum sunt rochii de mireasa de la 7 mil la mii de euro..depinde de posibilitati, si de gusturi!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSerafiotti spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Buna, multumesc de complimente!
Rochia per total a costa 17 milioane (nu e muult, norocu meu ca macar nu am dat zeci de milioane pe ea, pentru ca oricum nu cred ca o sa imi mai vina peste inca 6 saptamani..), pantofii 2.5mil.
Sper sa iti faci o idee..cat de cat, oricum acum sunt rochii de mireasa de la 7 mil la mii de euro..depinde de posibilitati, si de gusturi!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze


Multumesc mult pentru raspuns...sper sa o poti modifica la momentul respectiv si sa iti vina la fel de bine ca si acum.

Ai ales lucruri foarte dragalase si finute si asteptam pozele de miresica!

Eu intru intr-o perioada in care n-o sa mai am timp de scris, dar tot ajung eu sa ma uit cu placere la albumul de la nunta, in plus, daca cine stie, iti vine vreo idee dupa nunta sa scapi de bolerou...as fi interesata sa il cumpar.


CASA DE PIATRA SI BEBE DE ZAHAR!

Mergi la inceput