Ingineri fosti, viitori...(27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisicuta

La noi e o zoala maxima: bate vant de "schimbare" si unii tremura, altii isi freaca palmele si-si ling buzele a lacomie in asteptarea rocadei si uite asa, s-a creaza o atmosfera ingrozitoare, cu nervi, suspiciuni, agitatie, interdictii, reguli noi, "jmecheri" de soi ... zici ca ni-s in O.Z. Groaznic!


Elena, ce-ti mai face cavalerul??? Ai terminat cu dantura??? La voi, la lucru, se schimba shtabimea????




Cam asa e li la noi atmosfera de lucru.
Deja directorul SGA Botosani a fost schimbat.
Maine abia imi pune lucrarea si sper sa ma obisnuiesc cu ea. Cavalerul meu e la fel de pupacios si iubaret. Si a invatat sa trimita bezele si ma topesc de dragul lui.

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Lume noua, lume noua!
Merci Pisi ca te-ai intors! Mie tare dor mi-a fost de tine. Multam si de tratatie ca numai tu stii sa faci asa bunatati. Cat despre schimbari cred ca sunt peste tot, in toate societatile care au guvernul sau primaria sau mai stiu eu ce la conducere. Politica, deh!
Ancuta imi pare rau pentru tati tau! E asa de enervant sa stai prin aeroport! Si eu am pierdut odata legatura din cauza celor de la Wizz dar la mine nu au fost draguti de lorc. Nu au facut nimic am facut eu ca a trebuit sa platesc 36£ ca sa iau avionul urmator de la Londra la Belfast ...
Aici astia nu au nici o treaba cu facutul fata la iarna ... Acum au ramas fara sare si de dimineata era un patinuar peste tot dar rau nu asa decat de joaca.
Elena speram sa te obisnuiesti repede cu noua lucrare.
Aurorra eu sunt la polul opus cu nastere. Nu ca am avut experienta rea cu medicul - medicul a fost bun dar corpul meu idiot. Nu va spun povestea ca e scary movie...
PS Am primit azi un certificat frumos de la PMI o sa-l inramez.
Abia astept!
Va pupic si o zi super!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Si la noi bate vantul schimbarii.
Cris, tata era cu BA sau Tarom. Cu Wizz erau copiii aia saracii de-au ramas pe London Lutton. De-aia a avut el noroc de cazare ca altfel...dormea prin aeroport. Da' sa stii ca eu as vrea sa aud "scary movie" al tau. Nu de alta...dar si organismul meu e cu susul in jos si le face cum vrea el pe toate. Pana si un medic mi-a zis :"asa esti tu...pt anumite lucruri nu exista nici explicatie medicala, nici tratament". Na, poftim raspuns. LOL. Macar a fost omul sincer si am apreciat acest aspect.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Moooorning!

Desteptareaaaa! !

Daca v-ati incalzit destul, poftiti la festin, caci avem - la discretie - , ceiut, laptic, capucino, ciocolata calda, fresh de toate felurile si nelipsita proaspata, delicioasa si apetisanta!

Ancuta, eu te-as sfatui sa nu incepi sa culegi povesti "scary movie" despre nasteri, ca nu-ti fac bine la psihic. Tot ce ai de facut este sa fi optimista, sa gandesti doar pozitiv astfel stelele se vor alinia dupa spiritul tau. Eu, la prima sarcina, n-am avut nici o treaba, am fost increzatoare si optimista si eram convinsa ca-s in stare sa fac totul ca la carte, pana intr-o zi - cam prin luna a 6-a - cand s-a facut socrosenia "dashteapta" si-a inceput sa-mi povesteasca din experienta ei cuplita de la nasterea sotului meu , cat s-a chinuit si cat de tare doare si cat de mult a urlat 'mneaei de-a inghetat si ultima faramita de speranta in mine. Am intrat in panica si-am zis ca nu-l mai nasc pe pui veac, numai prin cezariana, eventual. Noroc cu sotul meu ca mi-a tras un "shpitz" in partea dorsala si m-a trimis rapid la cursuri Lamaze, de mi-am capatat increderea si tonusul si-am dus cu bine sarcina pana aproape de termen si-am nascut la 4 ore dupa ce mi s-a rupt apa si 3 ore jumate' de la inceperea contractiilor. Asa ca, fruncea sus si pieptul afara!

Cristinica, multumesc pentru aprecieri si sa sti ca si tu ai un locusor cald si bine definit in inimioara mea!

O zi minunata tuturor si ... poftiti la bunatati!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Vacanta la munte_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor
Serbarea craciuneilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Eu ca deobicei cu programul meu uzual: dus la sala, raspuns la mailuri, student aici ...
Am si azi de lucru ca la nebuni plus sunt diseara de servici la student support ...
Ancuta nu iti spun prin ce am trecut eu pentru ca doua experiente la fel despre nastere nu ai sa gasesti si nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu. Pe mine nu m-a durut nimic dar absolut nimic si sa stii ca si asta este un semn rau. Cand o fi sa nasti si nu te-o durea atunci sa-ti faci probleme.
Cat despre zbor sa stii ca eu am patit-o si cu Taromul si cu Britishul dweci eu sunt satula de companiile aviatice ca de mere acre. Nu e nici una mai breaza ca alta. Singura diferenta este mancarea pe care ti-o dau si care uneori sa nu zic de cele mai multe ori este oribila la companiile straine.
Pisi soacra ta o ciudatenie. In loc sa te incurajeze ti-a mai pus si ea paie pe foc. Eu nu am fost speriata de nastere de fel. Eram pregatita sa nasc normal dar se mai intampla si sa nu se poata ca la mine. Si ne-am chinuit un pic sa se poata dar nu a mers ...
Va pupic si va doresc sa aveti o zi minunata!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare!
Someaza lumea pe aici nu gluma. Eu sunt fara chef de nimic. nu am nimic urgent in lucru, nu mai e stres si imi e greu sa ma adaptez. Parca nu stiu ce sa fac. azi am tras mata de coada.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut fetele, ce faceti?
Pisi mi-a fost dor de tine, si de Kati mi-e dor!
si sa stii ca nici azi n-am facut nimica, ieri am facut mancare si pe azi, am facut curatenie si azi le asteptam pe prietenele mele la mine! dar afara e prapad (vant ingrozitor) si n-au venit! Al meu sot a fost acasa pana la 2 si a vazut ca toata dimineata am telefonat, am stat la comp, am vizitat-o pe vecina ca a nascut si a zis "ce viata faina ai tu"! eh, am zis eu, sa nu crezi ca in fiecare zi imi merge la fel, tare as vrea sa schimb cu tine, sa stai tu acasa sa faci tot sa vezi cum e!

La noi e un timp groaznic, a plouat si e un vant ft mare, azi venind de la gradi a trebuit sa tin copii cu amandoua mainile ca ne lua vantul pe sus! Marc a inceput sa planga in hohote ca vroia sa ma protejeze de vant, asa mi-a zis!

va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare in fuga calului si ore tarzii in noapte.
Pisi, ok, incerc sa te ascult dar firea mea de Peste mereu vrea sa stie "dedesubturile negre". Am un fel de masochism din asta inexplicabil
Cris, imi pare rau ca ai avut probleme asa de mari dar...ma bucur ca s-au rezolvat!!!!!!!!! Mare dreptate ai referitor la companiile aeriene si in special la partea cu mancarea...Doamne ce mi-a fost dat sa vad in farfurie...iti inchipui ca am mancat doar chiflele si desertul (daca exista) de fiecare data. Groaznic. Cea mai buna mancare e la Tarom de departe (si tata sustine acelasi lucru si parerea lui chiar are greutate ca el are sute de mii daca nu milioane de mile zburate cu diverse companii). SI pe Jetran am mancat super asta vara cand am fost in Antalya...singura problema a fost ca avioanele erau ceva mai in varsta decat noi...care mai scartaim pe ici pe colo ....deci iti inchipui cum erau acelea..
Nico, shhhht...nici o vorba despre "proiecte". AM niste zile crunte la servici si nu sunt buna sa mai lucrez nimic acsaa. Si faptul ca nu mai da nimeni nici un semn de viata nu ma impinge de la spate. Of. Speram pana de ziua sa termin. Nu stiu daca voi reusi in ritmul asta grandios. Dar de maine incerc sa ma readuc pe linia de plutire. Am o mare sedinta la Inspectoratul pt Situatii de Urgenta Bucuresti si apoi ma duc la doctor dar sper ca ajung acasa mai devreme decat azi si bag nasul in hartoage.
Va pupic si somn usor, vise placuta, ingerii sa va sarute!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Pffiuuu! Iar am ratat micul dejun!

Asa ca vin cu al doilea rand de si cu de pranz, iar pentru amatoare, am si fresh, ciocolata calda, ceai si lapte, ca sa mearga pranzul mai usor!

Eu azi am hizohipsa fleoshcaita rau de tot si-o stare, asa, de incomprehensibilitate, de ma doare! ... Poate si din cauza ca, de aseara, nu stiu cum si nu stiu cine, mi s-a intins pe gargalot o plasa de sarma ghimpata si tot ce inghit trece pe acolo ... Jale!

Hai, v-am pupat si-o zi minunata sa aveti!


Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Vacanta la munte_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor
Serbarea craciuneilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
vad ca pe aici lulema se vaita ca nu are ce face asa ca fetlor va propun s ava mai dau eu cate ceav de pe la mine pana cand va aglomerati. Nico vorba Ancutei sssssst ca nu ai ce face...
Claudia te inveti cu vantul. Eu m-am invatat: 2 - 3 caramizi in buzunare si se rezolva tot.
Ancuta sa stii ca si eu consider mancarea de la Tarom buna. Pe Virgin am mai mancat bine.
Bafta la medic si sper ca totul sa iasa bine.
Pisi multumim de tratatie! Si eu ca si tine am acolo un locsor special pentru tine. Imi pare rau ca te doare gatul. Ia lamaie multa si daca nu trece mergi la medic ca apoi mai ramai si fara voce.
Va pupic si sa aveti o zi super!

Cristina

Mergi la inceput