Ingineri fosti, viitori...(27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Claudia noroc ca ai scris de sarbatoriti. maine e ziua unei prietene si normal ca inca nu i-am luat nimic. Duminica e ziua celui mai bun prieten al lui Alex si .... lista continua. In 13 am 5 sarbatoriti (unul foarte important).
Cristina ma bucur ca totul a fost ok.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Anca si eu ma gandeam cand eram gravida cu Marc sa nasc in apa...dar la spital aici mi-au zis ca nu se recomanda la primul copil nasterea in apa, numai la al doilea daca totul functioneaza perfect! insa m-au lasat in timpul travaliului in cada cu apa ca sa se deschida colul mai repede! la Luca n-am mai ajuns in vana, desi as fi vrut sa stau umpic in apa, insa n-a mai fost timp!!!

Nico si eu am o gramada in februarie, dar bine ca sunt aici! la barbatu-meu m-am hotarat sa-i iau papuci de jogging ca asta are nevoie...iar lui Luca nu stiu inca, ca avem de toate, si tare greu e! iar la fetita unde merg copii duminica i-am luat un glob pamantesc cu lumina, ca asta si-a dorit!
Si ce-i iei prieteni tale? Alex merge la scoala anul asta?

eu astept sa vina Marc acasa sa-i pregatesc de culcare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Noi avem zapada asa cum spunea Ancuta de un cm dar toata lumea este in paralizie. Eu aseara nu am mai ajuns nici la calarie ca toata lumea a fost speriata sa conduca ... Nu prea mi-a plact dara asta este ... Asa e cand depinzi de altii!
Vad ca aici o multime de sarbatoriti se anunta. Eu nu am pe nimeni in februarie! Claudia, Nico va doresc spor la cumparat de cadouri. Era bine sa va fi apucat cand inca mai erau reducerile in functiune sau pe la voi inca mai sunt?
Otilia intra decat asa sa arunce un ochi, nu ne spune nimic de calatoria catre casa dar inca mai asteptam.
Pisi ne-a uitat de tot ... ce cu burtica goala suntem si ducem lipsa glumitelor ei ...
Acum eh sa ma apuc si de treaba ca striga dupa mine ...
Va pupic si sa aveti o zi buna!
PS AMR 1 luna!!!!!!!!!!!!!!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hi hi Cristina, m-ai prins. Ce sa zic de calatorie. Ana deja e obisnuita, am trezit-o la 4 dimineata, cand a auzit ca mergem la avion s-a imbracat singura in timp record , la primul zbor a adormit cand aterizam , la al doilea a dormit o bucata buna de drum iar la aterizare fresh.
Elisa, a dormit la ambele decolari, a supt inainte de aterizare, a scos aerul i-am pus centura si la aterizare facea nani.
Exemplare fetele mele avand in vedere ca escala a fost lunga de 4 ore, deci trezirea la 4 dimineata, am ajuns la apartament la 7 seara.

Eu cat pe ce sa nasc in apa. La prima internare am avut cada in camera dar m-au trimis acasa ca mai dureaza. A doua internare nu am mai avut cada dar intre timp mi-au spus ca aleg ori epidurala ori cada.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Claudia prietenei i-am luat o scurta de primavara tare draguta. Era la reduceri. Mi-a parut rau ca nu mai aveau si marimea mea. Ca sa fiu sigura ca ii place si ii vine am pus fara pe drumuri si a plecat imbracata cu ea. Alex era disperat ca am stat in mall 3 ore. Nu suporta sa mergem prin magazine de haine. Desi jumatate din timp a stat la locul de joaca tot a comentat.
Pt baietel am o camasa si un joc domino plus dulciuri.
Cristina mai sunt reduceri, dar nu peste tot sunt reale. daca tot am ajuns la cumparaturi le-am mai luat si la copii cate ceva de la fox.
ma asteptam sa fie zapada mai mare. Mi se pare ciudar sa te stresezi de 2-3 centriumetri de zapada. Sincer imi e dor de nametii care erau cand mergeam eu in vacante la bunici.
Otilia ma bucur ca ati ajuns cu bine. Sper sa aveti o vacanta reusita.
Eu sunt singura acasa cu pustimea si nu am chef de nimic. Am vrut sa dorm mai mult dar Andra a avut chef de joaca de la ora 7. Alex a reusit sa doarma pana la 9.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Eu de la vorbitorul pe Skype cu Roxy si nu am somn asa ca m-am gandit sa dau o raita pe aici.
Otilia noi nu am zburat niciodata cu Roxy si am emotii in aprilie cand va zbura sotul cu ea la LOndra apoi la trei zile zburam iar de la Bristol la Dublin si peste inca patru inapoi acasade la Dublin.... Cred ca o sa fie un pic cam mult 3 zboruri in 10 zile dar tott nu sunt 4 cum era initial planificat. Imi este groaza... Cand aud de moatele tale ca sunt asa de cuminti parca imi vine si mie curajul.
Nico sa stii ca nu sunt pregatiti aici de zapada. De 18 ani nu au avut o iarna ca acum cu zapada. Aici zapada este un eveniment. Nu au utilaje suficiente de dezapezire si ieri au lichidat si stocul de sare. Aici se da pe sosea decat cu sare ca nisipul este impotriva mediului. Nu prea stiu de ce dar asa zic ei ...
Va pupic si sa aveti un weekend minunat!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Nimeni pe aici ...
Se pare ca vremea buna de acasa v-a scos la plimbarici pe toate ca sa mai puneti ceva vitamina D la depozitare.
La mine cum nu este nici soare si nici nu am cu cine sa ma plimb stau casa... Ieri iar am fost la cumparaturi ... Nu a mai zic ca ma certati ...
Va pupic si sa aveti o zi frumoasa!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna,
eu nu prea am somn la ora asta si cum tocmai mi-a adormit delfinasul am zis sa mai intru un pic pe forum
Noi suntem cam mofturosi si maraiti,cred ca ne ies dintucii si toata ziua trebuie sa-i distrag atentia asa ca nu fac nimic altceva decat sa ma maimutaresc si sa "cant". Zilele astea a fost o vreme asa frumoasa si am profitat din plin,ne-am plimbat si am stat la soare,dar se pare ca vremea rea revine,mai dureaza pana sa vina primavara!
Voi ce mai faceti,sper ca ati avut un weekend placut.

iepumic,despre nasterea in apa... pentru mine a fost o experienta minunata pe care as repeta-o,sper ca dr.Baiulescu sa se ocupe de asta si peste vreo 2 ani cand ma gandesc eu sa mai fac un copil ca sa pot beneficia din nou de o astfel de nastere.Poate ca cel mai bine ar fi sa va spun povestea nasterii mele,dar o sa postez linkul unde o gasiti daca vreti sa cititi http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125814&whichpage=8
In mare,toata treaba se petrece intr-o cada care se umple cu apa calda,are si vibromasaj,la mine nu a fost folosit pentru ca nu am stat prea mult in apa.Intri in cada,te relaxezi si astepti momentul cel mare.Oricum, apa fiind calda toti muschii ti se relaxeaza si dilatatia se produce mult mai repede,eu am intrat la dilatatie 5 si in nici 10 minute am si nascut,a fost foarte rapid,e minunat cand scoate copilasul si il aseaza la pieptul tau,un moment unic si sotul meu a taiat cordonul. Pentru mine nasterea nu a fost deloc traumatizanta asa cum aud la multe mamici,am fost mereu foarte relaxata si senina,nici durerile nu mi s-au parut asa groaznice,toate astea cred ca datorita mediului de acolo de la clinica si pentru ca sotul meu a stat mereu cu mine,asta m-a ajutat foarte mult.
Cred ca v-am inebunit,cititi mai bine povestea si daca vreti sa mai aflati amanunte va mai povestesc.
Am fugit acum sa ma bag si eu la somnic.
O saptamana cat mai buna si

Aurora si delfinasul mult iubit Robert Matei.

http://b1.lilypie.com/Eh0Wp3.png

http://community.webshots.com/album/569890343KhDpmP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, dragelor.
Cristina, tati a pierdut avionul de Bucuresti vineri noaptea din cauza 'desteptilor" de la Dublin care nu au fost in stare sa se descurce cu 1 mm de zapada. A avut 4 ore intarziere avionul si a plecat si cu pasageri care nu aveau de fapt bilet la cursa respectiva! Era tati stupefiat de atata incompetenta. A pierdut legatura la Londra si au trebuit sa-i dea cazare, masa si transport.
Aurorra, multumesc de informatii. Abia astept sa citesc povestea nasterii.
Intre timp...sa am eu ce sa nasc mai intai. Ca ma tot ocoleste norocul.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Goood morning, evrione!

Sper ca nu sunteti prea suparate pe mine ca v-am neglijat atata amar de vreme, dar am avut probleme tehnice si eu si aparatura din dotare.
Deci, sa incepem cu inceputul: sa curga , ceaiul, fresh-ul de orice vreti voi, capucino-ul, ciocolata calda, lapticul si-o delicioasa , c-am postit destul!

Pfiiiu, am ramas in urma rau cu comentariile, asa c-o iau in fuga, sa nu uit pe nimeni:

Ancuta, sa stapaniti sanatosi masina, sa va poarte pe drumuri linistite si intinse si s-o schimbati, cand v-oti plictisi de ea, fara nici o zgarietura! ... Tin si eu pumnii stransi si ma rog la o minune pentru voi, sa se intample cat mai curand! ... Eu cu amandoi cipandeii am ramas gravi intr-o minunata zi de 12 februarie! ... Ca sa vezi ce precizie inginereasca zace-n mine .

Otilia, bine-ai venit pe plaiuri strabune si sper sa reusesti sa organizezi botezul asa cum iti doresti! Felicitari maxime printeselor tale curajoase, care calatoresc cu avionul fara nici un stress! Eu, iapa batrana, inca n-am reusit pana-n sfanta zi de azi, sa-mi asez faptura intr-un avion cu motor, sa ma ia cu el in zbor ... Bbbrrrr, ma ia cu frica, jur!

Cristinica, mama, felicitari pentru succesul pe care l-ai avut la examinare si sa dea Dumnezeu ca asta sa ramana, in palmares, ca inceputul unor mari realizari. Felicitari si pentru a.m.r.-ul intrat bine la apa si multumesc ca ai avut tu grija sa tratezi fetele cat eu am lipsit "nemotivat"!

Nico, nu cred ca trebuie sa-ti spun ca si eu sunt un membru important (de baza as putea spune, chiar) al fan-club-ului admiratoarelor Andrei. Nu stiu ce-i dai sa pape minunii tale, ca tot mai frumoasa se face!

Katik, a avut Kristina examen la karate, 'au ba??? Robi mic-scumpic ce mai face??? La tine la serviciu cum mai stau treburile??? La noi e o zoala maxima: bate vant de "schimbare" si unii tremura, altii isi freaca palmele si-si ling buzele a lacomie in asteptarea rocadei si uite asa, s-a creaza o atmosfera ingrozitoare, cu nervi, suspiciuni, agitatie, interdictii, reguli noi, "jmecheri" de soi ... zici ca ni-s in O.Z. Groaznic!

Claudita, tare mi-a placut mesajul tau in care ne povesteai ca n-ai de calcat, n-ai de spalat, n-ai de aspirat, ci doar de shopingarit ... Sa dea Domnul ca tot asa linistit sa-ti fie programul! Te dulce!

Ioana, zici ca musai fata vrei??? ... Hhhmmm! Eu zic sa te rogi doar sa ai un bebe, ca Dumnezeu stie cel mai bine ce ti se potriveste Eu cu al meu sot, ne-am dorit din tot sufletul o fetita, si cand eram gravida cu Vladut nici n-am vrut sa fac ecografie, fiind convinsa ca Dumnezeu nu ne poate da altceva decat fata. Cautam numai nume de fetite, ne uitam numai dupa haine de fetita (noroc ca doar ne-am uitat, nu ne-am pus sa si cumparam) si uite cata baietul capataram! Sanatos sa fie bebe, ca restul vine de la sine. Al doilea copil (indiferent de sex), de obicei, este mai alintat, mai lipicios si mai pupacios si-i va face "pofta" si celui mare de cate o portie de rasfat! Eu una, asa am patit si sora mea la fel (tot 2 baieti are).

Elena, ce-ti mai face cavalerul??? Ai terminat cu dantura??? La voi, la lucru, se schimba shtabimea????

Aurrora, bun venit in club si sedere cat mai lunga si placuta iti doresc!

V-ma si va las sa va savurati micul dejun. Daca m-o ajuta Dumnezeu, oi mai intra, asa, in fuga calului !

tot





Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Vacanta la munte_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor
Serbarea craciuneilor_2008


Mergi la inceput