Gravidute&Mamici de IASI (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Buna dimineata mamici si burtici,

Vreau sa ma primiti si pe mine. Sunt tot o moldoveanca de-a voastra, numai ca din Botosani.
Vin de la odiseea ian-feb 2009, numai ca sunt o mamica indurerata si cu sufletul sfasiat de durere.
Copilutzul meu drag a devenit ingeras. Copilutzul meu s-a nascut pe 23 dec 2008, insa s-a nascut mort.Operatia a avut loc la ora 8:30am, iar la ora 6:00am cand a venit asistenta cu tratamentul( eram internata de 3 zile, pt ca pierdeam lichid amniotic) copilul misca. A murit intre ora 6 si 8.Impreuna cu familia mea traiesc cel mai mare si mai dureros cosmar. De atunci plangem in continuu, cu sau fara lacrimi. Explicatia pe care am deslusit-o singuri a fost ca BB a ramas fara lichid si s-a asfixiat.Cu o seara in urma imi pusese centura pentru monitorizarea BCF-urilor( a batailor cordului fetal) si totul era OK. Parca era un calut care alearga pe un camp.
Acum suferim si ne rugam ca D-zeu sa ne binecuvanteze cu alti copilasi. Nasterea puiutzului a fost prin cezariana.
Va mai scriu, insa acum nu mai pot, pt ca iar m-am apucat de plans.

Monica mamica ingerasului DENIS CRISTIAN IONUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

monica bine ai venit alaturi de noi,imi pare foarte rau pentru cele intimplate,sincer nu stiu ce sa-ti zic si cum sa te incurajez...dar sa ai incredere in Dumnezeu ca-ti va trimite un alt copilas atunci cind nu te astepti cel mai mult;sa mai intri aici la noi

Nu stiu ce s-a intimplat cu contul meu de poze,cum rezolv problema cum pun pozele de la mot

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

poze

http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Cred ca am rezolvat problema cu pozele

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://community.webshots.com/user/karateka_10?vhost=community
http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

mvb bine ai venit la noi, imi pare fff rau, drept sa iti zic nu prea stiu ce sa zic... la fel ca ella... iti zic sa ai incredere in Dunnezeu ... si sa auzic cat de curand o veste buna., curaj si sa treceti cu bine peste aceasta grea incercare.



Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Monica bine ai venit la noi. Imi pare rau ca treceti prin tragedia asta; daca te consoleaza cu ceva iti spun ca am o verisoara care a patit acelasi lucru, a nascut un baietel mort pe data de 13 dec. si dupa un an , tot pe 13 dec a nascut o fetita. si multa putere sa treceti peste incercarea asta.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Ella se vede ca v-ati distrat pe cinste cu totii.Iar roscatica voastra este super dulce sa va traiasca ,sa fie sanatoasa si iubita

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Kriss am reusit sa vad pozele; Alessiei i-a placut mult la zapada.dansatoarea

Ella frumoase pozele; Bia a fost ca o printesa. Ce cadou frumos ti-a facut sotul; noi suntem de 10 ani impreuna si mi-a dat doar 1 inel si ala atunci cand m-a cerut de nevasta, el nu prea le are cu cadouri de genul asta, dar mi-ar placea sa primesc asa un cadou

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Monica nu stiu ce as putea spune sa te consolez pt ca imi imaginez ca durerea este ingrozitoare.Sunt sigura ca o sa ajungeti si voi sa va tineti puiutul sanatos in brate asa ca nu pierdeti speranta.Citeste aici pe DC cate fete au trecut peste asta si au luat-o de la capat iar acum sunt mamici.Pot sa te intreb unde ai nascut daca nu te superi?Pupici multi multi

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Buna ziua si de la noi,azi mai lenesi, ne-am trezit la 10.25 (ne-am culcat la 1)
MVB stiu foarte bine prin ce treci si-mi pare foarte rau dar ai sa vezi ca Dumnezeu este cu voi mereu, dupa perioada de recuperare(cezariana)o sa aveti o surpriza foarte frumoasa!(poti sa vezi "minunea"mea la poze)
Fetelor, stie careva ce preturi se mai practica la particularul Dr.Dragomir, ca vreau sa merg la doctora mea,Elena Mihalceanu.


Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Buna fetelor!


mvb - te primim cu drag.Este ingrozitor sa treci prin asa ceva,iti doresc sa ai un bebe cat mai curand si sa nu mai suferiti

Ella - am vazut pozele, superba printesa

Byu - aseara am fost la cab dr.Dragomir, la dr, scurtu, o consultatie si un ecograf costa 175 ron, la profesor e ceva mai scump.

Ma duc sa fac o prajitura turnata cu branza. Nu reusesc sa ma trezesc mai devreme de ora 12 -13 la pranz , suntem niste lenesi si eu si Domi... trebuie sa fac ceva sa imi schimb programul..

Cititi aici

Michelle si Dominic



Mergi la inceput