Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Moonvas...adevarat ca soata mea pare mik rau...dar de fapt are 25 de anishori...pare de 16ani,adevarat?el zice ca se mentine tanar sa poata agata pustoaice la 70 de ani...
eu sper ,totusi sa ne mobilizam rapid si bb sa nu aibe de suferit din cauza ca noi suntem asa tinerei...insa tnand cont k eu am mai avut grija de 2 nepotei...sper sa fie ok...

Nikoleta 20 36+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ana maria . david am vrut din prima, la gabriel ne-am mai gandit. si noua ne place foarte mult, am simtit ca e numele potrivit pentru mutunoiul nostru. eu il alint davidutu deocamdata, dar sigur o sa gasesc tot felul de combinatii dupa nastere

diana 30+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Niko, pe mine ma distreaza alte faze - gen babute care ma vad cu burta la gura si imi zic "fetita" etc. I-am zis doctoritei mele ca n-am de gand sa-mi vopsesc parul alb pe care l-am capatat fiindca si-asa nu o sa ma creada nimeni ca io's mama copilului...

Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisigri, eu nu am vazut ca salteluta sa aiba vreun model. Hmm...Tweety sau iepurasi zici? Nu ca mi-ar folosi la ceva, ca oricum pun protectie de saltea si lenjerie deasupra, dar daca tot se poate...Eu mi-aduc aminte ca era alba, dar ce sa zic, nu am dat deloc importanta, am cerut detalii "tehnice", iar de admirat, nu am admirat-o prea tare. Patutul tau ziceai ca e in culoarea lemnului, nu? E alt model sau doar culoarea difera?Ana-Maria 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NIKOLETA dar nu sunteti exagerat de tineri. Eu am avut primul bb la 23 de ani si uite ce baieti mari am acum la 30
Veti fi 2 parinti tineri cu un bb adorabil ai sa vezi


Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

ce mamici sexi!!!

Aris

Shasa, ma repet, dar ne incuscrim sau nu ?? ca mi s-a pus pata pe baietii tai !!! iar despre tine si tati ce sa mai zic :


m-am distrat de minune astazi vizionand poze !!!


35+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Apropos legat de cezariana ce complicatii pot aparea ??? sincer parca parca ma streseaza ideea operatiei mai ales ca in ultimul timp am tot auzit de cheaguri care s-au format si apoi... plus alte chestii voi ce ziceti ???


Intr-adevar, operatia cezariana este... o operatie, dupa care pot apare o serie de complicatii, mai mult sau mai putin serioase, de la supuratii (cum spunea cineva) pana la embolism... Rar, dar se poate intampla, depinzand sau nu de factorul uman, de aceea personal cred ca alegerea "cezariana sau nastere naturala" nu ar trebui sa se faca decat informat, atunci cand anumite lucruri legate de starea mamei sau a fatului indica operatia, altfel, "by default" ar trebui sa avem in minte nasterea naturala, kiar daca asta inseamna sa suferim 10-12ore de dureri... Cand spun asta, nici pentru mine lucrurile nu sunt clare, am cateva lucruri care ar putea indica cezariana... bazin mic, placenta jos inserata, bebelina inca ne asezata "pe pozitie"...



Denisa-Madalina 28+ cu Adela-Marisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

MONNVAS si pe mine ma amuza replicile de genul asta. Eu am auzit de N ori persoane care mi se adreseaza cu domnisoara iar eu sunt cu un baiat de o mana si unul de cealaltaSi mai nou cu burta la gura si tot domnisoara am ramas

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

ce mamici sexi!!!

Aris

Shasa, ma repet, dar ne incuscrim sau nu ?? ca mi s-a pus pata pe baietii tai !!! iar despre tine si tati ce sa mai zic :


m-am distrat de minune astazi vizionand poze !!!


35+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Novus hai ca o punem de o incuscreala!Si Adirys zicea sa ne incuscrim dar am 3 baieti de dat. Doi sunt deja promisi deci mai ramane unu de dat

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus
Apropos legat de cezariana ce complicatii pot aparea ??? sincer parca parca ma streseaza ideea operatiei mai ales ca in ultimul timp am tot auzit de cheaguri care s-au format si apoi... plus alte chestii voi ce ziceti ???


Intr-adevar, operatia cezariana este... o operatie, dupa care pot apare o serie de complicatii, mai mult sau mai putin serioase, de la supuratii (cum spunea cineva) pana la embolism... Rar, dar se poate intampla, depinzand sau nu de factorul uman, de aceea personal cred ca alegerea "cezariana sau nastere naturala" nu ar trebui sa se faca decat informat, atunci cand anumite lucruri legate de starea mamei sau a fatului indica operatia, altfel, "by default" ar trebui sa avem in minte nasterea naturala, kiar daca asta inseamna sa suferim 10-12ore de dureri... Cand spun asta, nici pentru mine lucrurile nu sunt clare, am cateva lucruri care ar putea indica cezariana... bazin mic, placenta jos inserata, bebelina inca ne asezata "pe pozitie"...



Denisa-Madalina 28+ cu Adela-Marisa


Sunt perfect de acord cu tine, in ultima vreme chiar am tot auzit de embolie pulmonara si ... m-a luat frica !!
Pe de alta parte nu ma mai stresez si fac scenarii aiurea, astept controlul din 16 febr si sa vedem ce decide doctorul (poate se desface cordonul si atunci mergem pe naturala )


35+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput