Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Monnvas, scuze, am fost plecati in we.
Daca ai Rh + indiferent de Rh-ul sotului, totul e in regula. Daca el are o alta grupa decat O, atunci ar putea sa apara incompatibilitate de grup, dar care nu e a asa de "palpitanta" ca cea de Rh, cum s-a mai discutat.


Denisa-Madalina 28+ cu Adela-Marisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

sasha...doamne ce baieti frumosi ai! si noi vrem sa avem un baetel bucalat si blond..daca mai are si gropite..o sa fie superb!
cred ca ricum o sa-l divinizez

gata a fost super

Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ILINCA nu stiu ce crezi ca ai bifat dar se vede albumul. Si imi place. Cat despre ce ai spus tu despre ARIS sa sti ca si eu tot asa imi imaginam ca arata, din putinul care l-am vazut in celalate poze. Oricum Aris .... sexy mami

Pisigri acum ca te-am vazut si cu parul lung parca mai mult imi place cum iti vine lung!

Si voi celalalte mamici, dar stiu ca avem o odisee plina de viitoare mamici frumoase

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

multumim pt noul capitol...
fetelor...eu nu ma mai pot opri din mancat...daca imi pun portie mare...nu ma ridic pana nu o dau gata,daca pun mai putin...ma mai duc sa imi pun odata...ideea e ca dupa ce devorez tot...zac la fel ca si un crocodil la soare...nu mai zic ca am fost la sora mea la o petrecere aniversara...si a pus totul pe masa ...iar eu zici ca eram soricel...nu mi-a stat gurita delok....
nu mai stiu ce sa fac

Nikoleta 20 36+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Denisa multumesc.

Pisigri si eu votez pentru par scurt-scurt.

Ilinca nush daca am mai zis, eu votez pt poza cu nr. 3.

Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

sasha...doamne ce baieti frumosi ai! si noi vrem sa avem un baetel bucalat si blond..daca mai are si gropite..o sa fie superb!
cred ca ricum o sa-l divinizez

gata a fost super

Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

pozici dragute

Multumesc! Poti sa fi sigura ca il vei diviniza si cu si fara bucle. Oricum ar fi in ochii mei sunt cei mai frumosi si orice mama isi vede puisorii la fel. Sti vorba aia cu fiecare cioara isi lauda puiu'....chiar asa este. Fiindca fiecare mamica isi vede copilul ca fiind cel mai reusit

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

doamne fereste... ce incurajari pentru viitoarele mamici din partea reprezentantilor statului...dupa ce ca au scos toate medicamentele pt gravide de pe lista ceor compensate...apoi a fost scandalul cu indemnizatia...acum alta noutate:bebeii nu mai primesc laptic praf gratuit...acum intreb si eu ca un copil prost ce sunt:daca nu am lapte suficient pt bb si nu imi permit sa dau 60 ron pe o cutie de lapte praf...bb meu ce manank?sarmale???

mi se pare absurd...si se mira lumea ca este natalitatea scazuta...


Nikoleta 20 36+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor
Cred ca moderatia in tot ceea ce facem este raspunsul. Stiu doctori care iti spun si ca poti bea un pahar de vin din cand in cand.


Stiu doctori care beau cate un pahar de vin din cand in cand. In timpul sarcinii ma refer...

Denisa-Madalina 28+ cu Adela-Marisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Niko am avut si eu perioade de-astea. Las' ca ai timp sa le dai jos, mai ales daca stati la curte, cand incepe motorasul sa umble... Io recunosc ca, din contra, parca in ultima vreme mananc mai putin, o fi de la prea mult shezut in casa?
Sunteti amandoi asa... mici! O sa fiti o familie tare haioasa!


Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor
Cred ca moderatia in tot ceea ce facem este raspunsul. Stiu doctori care iti spun si ca poti bea un pahar de vin din cand in cand.


Stiu doctori care beau cate un pahar de vin din cand in cand. In timpul sarcinii ma refer...

Denisa-Madalina 28+ cu Adela-Marisa


Si sunt cumva p-aci de fata?

Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput