Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Chiar ca baieteii sunt la putere. 12 baieti si 2 fetite pana acum.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna burtici!Ma primiti si pe mine in randul vostru? Am o fetita de 2 ani si 4 luni si sunt insarcinata in 16 saptamani cu al doilea bebe, care s-ar putea sa fie baietel, iar DPN este 20 iulie, dupa ultima ecografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

fetelor help.. ati vazut undeva afine??? proaspete , congelate...cica fac minuni la burtica

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 17+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor am intrat sa vad ce mai faceti si am fost placut surprinsa sa vad ca multe din voi aveti carucioare, DD le-a potrivit f frumos la cele care aveau deja un copilas , cele cu fetita asteapta un baietel si invers.
Nusy felicitari pt putzulica, o sa fii singura printe 3 baieti acasa dar ai sa vezi ce bine o sa fie cand bb o sa fie mare si o sa aiba grija de tine. Eu am un nepot mare care face 19 ani peste cateva luni, nici nu stiu cand a crescut asa repede, nu-mi vine sa cred. Imi sare in ajutor de cate ori am nevoie si sunt singura, ma simt ocrotita si e tare bine sa stii asta. Deci , e bine sa ai un baietel Felicitari inca odata!
Adrianafedorca te poti repara f f repede cu argila cumparata de la plafar , 2 lingurite puse in apa agitat f bine, lasi 1 min sa se aseze grosul si bei . Are um miros de mortar , nu stiu dc suporti dar solutia e ultra verificata. Eu in permanenta am o cutie cu argila de a Mircea Bocan. Acum ramane sa verifici dc are contraindicatii in sarcina, eu nu cred ca are.
Moni de Ana, Eva, Clara si Sara ce zici??? Am o nepotica Sara si e dulce tare foc, blonda cu parul ondulat si ochi albastri.
Andreea1979ce mai faci?

Acum cateva sapt vb o fata la aspirante ca s-a desc ca in viitorul apropiat nu o sa se mai nasca baietei deoarece ftalatii (o substanta care este eliminata de ob din plastic) feminizeaza fetii. Pe listuta sunt 2 fetite si 12 baietei, ati mancat numai din castroane de tabla?



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Uliiasi: La Multi Ani, sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos,destept si frumos!

Adrianafedorca: este foarte bine sa consulti medicul. Poti lua,insa,fara probleme, si Smecta, care si hidrateaza organismul .Am o prietena ,aici,pe forum,care acum are o fetita de 1 luna jumate,tot prin FIV,si a avut de la inceputul sarcinii dureri de burta,diaree...si dr.ginecolog,cu care a facut FIV-ul, i-a recomandat Smecta,fara probleme.Si a luat.

Miki: ai dreptate,asa e...

Moni: in legatura cu numele...pentru fetita aveam o gramada...alesesem cu greu,in final, Ingrid Cristiana (si imi mai placeau asa: Ariana , Karina, Erika, Alessia, Bianca, Giulia , Denisa ,Mara, Maya, Luisa ). La baietel e greu,ca nu gasesc care sa-mi placa...pana la urma m-am hotarat la unul dintre urmatoarele doua: Rares Cristian sau Robert Cristian( insist pe Cristian pentru ca pe fata nasilor o cheama Cristiana si am zis ca,in semn de respect pentru ei,al doilea nume sa fie Cristian/Cristiana). Imi mai placea Denis (dar rimeaza cu....ceva urat si nu vreau sa rada copiii de el pe afara,la joaca) si Alin ,dar asa il cheama pe nepotul meu ...





Nusy 18+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

miki, esti o draguta. Dar pica toate variantele spuse de tine ca numele de familie este Man.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinique spune:

Moni, mie imi place f mult antonia si cred ca ar merge cu numele tau.
nusy, da si noi am ales rares dc o sa fie baiat. dar nu si cristian.
adriana, da ti-am scris, smecta este recomandata de dr. eu am luat acum 3 sapt, adica pe la 8 sapt si a fost ok. multa sanatate, ai grija de tine si de bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

offf mai nou am facut si temperatura 38,8....cred ca o sa chem salvarea pt ca mi-e tare frica , mi-am pus otet lapicioare sper sa fnctioneze

stie cineva oare ce pot lua pt temperatura?

_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 17+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luanambro spune:

Uliasi, LA MULTI ANI si de la mine si banuiesc ca de la toata "gasca" de mamici!!Tot ce iti doresti si in primul rand un bebe sanatos si o nastere cat mai usoara.

Adriana, multa sanatate si tie si la bebelina si iti tinem pumnii!

In legatura cu proportia de carucioare albastre sper ca in cateva saptamani sa o mai schimb si io putin, pt ca simt ca voi avea o fetitza. Inka mai am de asteptat, dar intre timp mi-am facut lista de nume si la baietel.

Va pup pe toate si va urez duminica linistita!
Luana +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nix spune:

Adriana, stiu ca paracetamolul este ok in sarcina, si mai ales ca scade febra, la fel si algocalminul.
Cred ca ti-ar prinde tare bine insa un consult la medic, sa tratezi efectiv cauza si nu doar efectele.
Multa sanatate!




17+

Mergi la inceput