Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

adrianafedorca, imi pare tare rau ca ai luat enterocolita. Ai mare grija, regim strict strict. In orezul ala fiert baga si morcov fiert dar radacinoase albe deloc. Si decat Bake Rolls, eu zic sa-ti prajesti tu paine, ca alea eu le vad un pic uleioase si nu cred ca fac bine. Afine ai? Ca si ele fac minuni. Nu stiu daca ar putea avea ceva afecte negative la bebelina, eu sper din tot sufletul sa NU. Sa vii cu vesti bune.

JUCARII SI PRODUSE PENTRU COPII

www.acasatv.ro/noutati-acasa/emisiuni/la-povestiri-adevarate-maria-are-nevoie-de-7500-de-euro-pentru.html" target="_blank">SPERANTA PENTRU MARIA

BIJUTERII FANTEZIE

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Adriana iti doresc insanatosire grabnica si bebelusa sa fie si ea sanatoasa.

Apropo de ghicit in carti acum cativa ani bun un amic foarte pasionat de tarot mi-a spus ca o sa imi iau un barbat in uniforma si a avut dreptate sotul meu fiind ofiter. Din pacate nu imi mai amintesc daca a zis ceva de copii ca la vremea aceea nu eram asa preocupata de copii asa ca nu am dat atentie. O prietena mi-a facut testul cu verghieta si mi-a iesit o fetita si sotului la fel. pana acum la cine a ghicit cu verghieta a nimerit sexul bebelusului.
Poate ca sunt fetita si baiat si atunci confirmam toate ghicitorile.

elena +13
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Neata la zmeurici
ULIIASI iti doresc multa sanatate si sa nasti un bebe sanatos si frumos,LA MULTI ANI!!!
Adriana iti doresc sa te faci bine cat mai repede
Cat despre nume,noi deja ne-am hotarat asupra unuia,mai bine zis sotul meu,care vrea sa-i punem CALIN,la celalalt trebuie sa ma mai gandesc,mai am timp pana la nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Da' io de ce n-am carucior langa nume?

Vrem si noi un carucior albastru, va rugam frumos.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica18+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Adriana, baga banane, dar vezi cat de mult ca poti sa dai si in constipatie de la prea multe.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica18+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Fetelor eu de vreo 4 zile il simt pe zmeurica in fiecare zi,care din voi il mai simte? eu sunt tare fericita

Dienuta 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Eu il mai simt, tot de cateva zile dar nu-mi venea sa cred.

M-am lamurit ieri la eco cand simteam impunsaturile fix sub locul unde era sonda ecografica (cred ca-l apasa si nu-i placea) plus ca ta-su a vazut in direct pe monitor cand imi dadea un picior (eu nu vedeam piciorul dar l-am simtit).

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica18+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

multumesc pentru sfaturi

de mancat nu pot mai nimic orice bag in gura vomit tocmai mancasem niste orez am baut ceai de menta la greu si iar m-a apucat voma asa ca o sa incerc sa ma hidratez bine deocamdata, oricum foame nu-mi este
uffff cand ziceam ca suntem bine cu totii ca suntem acasa ...dar o sa scapam noi si de asta

cred ca bebelina e asa de speriata...nici n-o mai simt...offf maine o sa sun la dr sper sa gasesc un loc liber



_
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 17+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinique spune:

Uliiasi la multi ani! sa fii sanatoasa, sa duci sarcina la termen si sa ai un copil sanatos.
adriana cred ca poti sa iei smecta, si intr=adevar orez daca poti sa mananci ceva.
da vad ca v-ati trezit in forma si azi. trimite omu un mesaj la ora 10 si la ora 2 gaseste capitol nou si 2 pg scrise. va pup berticile, ma duc sa fac clatite.
uliiasi pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adriana, eu nu cred ca o afecteaza pe bebelina. Enterocolita e o afectiune a tractului digestiv si cred ca virusul sau becteria nu are treaba cu alte zone. Dar bine faci ca mergi la dr. ca te vei linisti. Ai scapat de una si dai de alta. Of,of
Rallu, poate caruciorul ta nu-i iesea la numaratoarea micaalsei. Il rezolv imediat.


14+

Mergi la inceput