Pepenasi de iulie-august 2008 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

mada ma bucur ca te-ai intors;sunt de acord cu noua listuta

Denisa iaurt se da de la 7 luni


buburuza mea


de Daria 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Mada imi place mult lista!!!!!

Maitrey bafta la examen! Am si eu unul tot la 4 si cica invat

Piciulicii Alex Gabriel (22.08.05) si Andreea Maria (23.07.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

multzumim pt gandurile bune...Maria mai tusheshte,dar nu mai are febra

bun,deci ma intalnesc sambata cu Bucurestiul..cu voi n-am nicio shansa...data viitoare!!






Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

De la primele cuvinte din mesaj mi-am dat seama ca esti tu Mada, dupa tonul cald si primitor! ma bucur mult ca ai scris! Cu modificarea listutei total de acord!

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Annababy aseara era cat pe ce sa patesc cu garga ce patesti tu cu Ioana. Stii de ce? Am vrut s-o culc la ea in patut, singurica. Si a stat ea vreo 10 minute bucuroasa dupa care si-a dat seama ca e groasa si ca urmeaza a fi abandonata acolo si a inceput sa boceasca ca un om mare, cu suspine si avea niste lacrimoaice cat bobu de mazare, nu exagerez. Nu urla, plingea doar de mama focului. Abia am calmat-o si apoi mi-a luat juma de ora s-o adorm (in patul nostru bunutz, of course)

Peste noapte am fost mai atenta si am vazut ca ori de cate ori se trezeste un pic sau tresare, se intoarce catre mine, isi baga nasu in tricoul meu si adorame linistita la loc.

Asa ca ma gandesc ca poate si Ioanei nu-i place sa se trezeasca noaptea singurica... Ziua misuni probabil pe linga ea sau doarme in patul vostru mare... nu stiu, dar aseara instant mi-a fugit gandul la voi.

Asa ca acum cica io lucrez subliminal , i-am spus de multe ori cand am luat-o din patut aseara inlacramata toata ca nu-i nimic si ca e OK sa fie speriata si ca incet, incet o sa doarma acolo singurica fara sa-i fie frica Cica lucrez psihologic, sa vad ce-o iesi, probabil nu prea multe pt ca atata vreme cat si mie mi se rupe inima s-o stiu singurica la ea in camera nu-mi dau prea multe sanse da la teorie stau bine...

Maitreiy eu am pus o lingurita rasa de bicarbonat la o ceasca de apa si o stergeam cu dischete demachiante inmuiate in apa ceia, apoi lasam pasa sa se zvante si ungeam generos cu batranul Cutaden. In cam 3 zile am scapat de nasuleala... Sudocrem-ul n-a mers la noi, cum nu merge nici bepanthenu'...

Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Bafta la examene Maitrey si Irof!

In graba am incurcat persoanele.

Mi-am tras si eu semnatura pisiceasca

Imi place lista si mie

Anca cu Sara
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:


Avem 121 pepenasi: 59 fetite si 62 baieteii

Mai

Andrei Codrin (22) de monalac + Cris (4 ani)
Antonia Gabriela (23) de irda + Daria (3 ani)

Iunie

Allesio Michele (7) de danangie
Matei (9) de Nati
Alexandra (9) de adelais

Am primit propunere sa scriem numele fetitelor cu roz in loc de portocaliu sa fie mai feminin putin si sa bolduiesc numele mamicilor adik cum e mai sus ce parere aveti? Numai ca ropuzl pe gri nu prea se vede ca e tare pal ar trebui sa punem mesajul cu pepenasii primul, sau cumva. Ca din toata lista de culori nu stiu care sa aleg sa arate mai bine, sg solutie sa se si vada ar fi sa fac numele baietelilor verde inchis si al fetotelor verde lamaie dar tot nu e mai feminin sau ceva, da macar se vede. Na nu stiu ziceti si voi ce culori sa punem.


Avem 121 pepenasi: 59 fetite si 62 baieteii

Mai

Andrei Codrin (22) de monalac + Cris (4 ani)
Antonia Gabriela (23) de irda + Daria (3 ani)

Iunie

Allesio Michele (7) de danangie
Matei (9) de Nati
Alexandra (9) de adelais

sau facem verde la baieteii si rosu la fetite ca tot suntem pepenasi:


Avem 121 pepenasi: 59 fetite si 62 baieteii

Mai

Andrei Codrin (22) de monalac + Cris (4 ani)
Antonia Gabriela (23) de irda + Daria (3 ani)

Iunie

Allesio Michele (7) de danangie
Matei (9) de Nati
Alexandra (9) de adelais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Boti Garga e obisnuita sa doarma cu tine, dar Ioana a dormit in patutul ei de cand am adus-o acasa. Am luat-o langa mine in pat doar de vreo 2 ori, si asta cand avea o luna-doua, deci sigur nu-si mai aminteste; si singura in dormitor am lasat-o tot demult, de cateva luni bune. Deci nu pot sa zic ca am schimbat ceva din rutina care sa fi provocat anxietatea ei...

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mobriq spune:

mada mie imi place ultima varianta, fetele cu rosu si baietii cu verde ... pt ca sunt culori primare, complementare, rosu e cald si verdele rece ...hihi asta invatzam la desen prin clasa a 6-a.
Vicky nu am inceput inca diversificarea , mai asteptam pana spre 6 luni. Cu Edi am inceput la 5 luni, dar voiam sa ii scot o masa de lapte mai repede, acum sunt relaxata ca am o pompa mai buna si Theo s-a invatzat din vreme cu biberonul si cu formula.

Theo e anti-suzeta. Mai fac o incercare ca tocmai i-am luat ieri o suzeta noua si cu forma mai rotunda ... daca nu i place nici asta renuntz. Problema e ca adoarme numai la san seara.

anna acum mi-a trecut prin cap ideea ca anxietatea Ioanei poate sa vina din faptul ca ea a evoluat ... si constientizeaza mai multe.

Monica, Eduard (05.04.04) si Theodor (22.08.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Mada eu zic ca e buna ultima varianta!

Hi hi hi ne innoimmmmm!
Am editat ca io nu vazusem ca e luna sus


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput