Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (107)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Bianca si Loradin- baieti, nebaieti ...sanatosi sa fie! Si eu mi-as fi dorit sa fie baiat Caterina, dar nu mai conteaza acum...o sa-mi aduca fetele baieti!

2 artiste...Karra si Winnicu care se intrec in artele plastice si culinare!Felicitarile mele! Facem schimb? Caci io la facut dulciuri ma urnesc mai greu

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

valeuuuu...o uitasem pe cumatra Ioana dark...
Mai, iote cum sta situatiunea....Matei are 3 ani, da? Iti convine, nu-ti convine, asta e! Se vede clar ca stie baiatul poezii, stie sa numere, stie cum face bormasina si cum se ineaca si se vaita piticu'....artistul lu' mama!
Cel mai tare m-o distrat cat o framantat cosul ala...

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu ma gandesc la ziua lor... ca trebe sa le taiem si motul Asa ca avem party... de fapt la noi mereu e party fara sa anuntam nimic Vine toata lumea fara invitatie speciala, asa ca nu va fi nimic diferit nici acum...
Caut poze de tort la dublu... si nu-mi convine nimic... Cred ca merg la cofetaria cu pricina si cer doua torturi la fel... Ei fac tourturi micute (nu comanda speciala) ... au cate unul din fiecare... si daca mai vrei unul la fel, ti-l fac in 5 minute, au compozitia facuta, doar il asambleaza Eventual ii pun sa scrie pe ele Andre si Mihai De cele mai multe ori am patit-o sa faca tortul comandat mai urat decat ce fac ei in mod normal



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ce tort as putea sa comand ca sa manance si sarbatoritul din el?!
Mie imi plac torturile de la Gima, dar nu sunt foarte mari, si au tot felul de carameluri si ciocolate... pe ele si prin ele, plus alune, etc.
Nu i-am dat niciodata lui Teo ciocolata pana acuma, si la cat de "energic" este nici n-as vrea sa ii dau... Iar ne culcaram la 1...
voi aveti asemenea probleme? Se rezolva? ca nu stiu ce sa mai fac.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

gaia- de cand s-a nascut Caterina si pana acum o luna, seara se culca la ora 20 -20.30...de vreo luna incoace, adoarme cam in jurul orei 21, dupa jdemii de mofturi si urlete la culcare. Acu' vreo saptamana era chiar jale, caci nu mai adormea nici la 21 si urla si ma striga ... Asadar am aplicat strategia din carti: am lasat-o in pat, plangea...ma duceam dupa 3-4 minute, ii ziceam ca e noapte si ca Bobo (ursuletul preferat) doreste sa doarma si nu poate de plansetele ei, ca luna isi strange stelutele si pleca...s.a.m.d, ce stiam io ca ar prinde . Intr-una din seri nu m-am mai dus deloc si dupa vreo 4 zile am dat-o la brazda...nu mai plange, nu ma mai striga, dar se mai foieste in pat o vreme pana adoarme!
Acu' nu stiu cat iti va fi cu folos ceea ce ti-am zis, dar ....incearca!
Noi problema cea mare e suzeta ...fara ea nu adoarme.

fitzoasele mamei Caterina 22.03.2007 si Andra 20.11.1995

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu le iau diplomat N-are ciocolati si nici alune.

Si ai mei sunt atomici rau... cu sau fara ciocolata... le mai dau din cand in cand, pt. ca cere Elena si atunci primesc si ei putina ciocolata...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

stefanyia: condoleante sincere ptr pierderea suferita...si sa nu mai mananci fara masura...

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

beeey, voi cand intrati pe linku' meu de poze, nu stiti sa derulati, aveti 2 sageti pe care sa clickati! hai, ca va ajut un pic, sa vedeti si voi marea
http://www2.snapfish.com/thumbnailshare/AlbumID=278094660/a=94600523_94600523/t_=94600523

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

roxanes: esti sigura ca tu ai scris o p aia cu caii si muzichia? eu nu l stiu p ala, dar stiu documentarul cu leoaica care a crescut un pui de antilopa. l a pazit cateva zile in care nu s a putut desprinde de el, sa vaneze ptr ea insasi. cand a realizat ca risca, de foame si deshidratare, sa moara si sa nu poata ingriji antilopa, s a hazardat sa plece de langa ea si puiul a fost atacat de alti lei. leoaica era disfunctionala, se pare. a fost infiorator, patetic chiar. am plans de am rupt...

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisikuta

roxanes: esti sigura ca tu ai scris o p aia cu caii si muzichia? eu nu l stiu p ala, dar stiu documentarul cu leoaica care a crescut un pui de antilopa. l a pazit cateva zile in care nu s a putut desprinde de el, sa vaneze ptr ea insasi. cand a realizat ca risca, de foame si deshidratare, sa moara si sa nu poata ingriji antilopa, s a hazardat sa plece de langa ea si puiul a fost atacat de alti lei. leoaica era disfunctionala, se pare. a fost infiorator, patetic chiar. am plans de am rupt...

mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day


nuuu, nu eram io, era "the other me".....

o stiu si pe leoaica aia si n-am plans la aia, mi-a parut rau totusi ca era asa dereglata...
si mai e unu....cu lemurieni, si cu o lemurianca sefa care e alungata si pleaca cu puiul nascut prematur....si moare ala si lemurianca sta langa el si nu vrea sa il paraseasca.....alta "tragedie" si-acolo


Ziua lui rares..... ma gandeeeeesc, ma tot gandeeeesc da nu imi iese.
SA ii fac party la club....el e salbatic si tot numa dupa fundu lui o sa tb sa stau. Sa ii fac tortulet acasa ca imi ies relativ bune, dar cine il orneaza .... sa fac acasa....da muncesc de ma rup si balamucul tot pe capul meu....deocamdata asa ma gandesc.


copiii astia de adorm numa pe la 11-12-01, cum fac daca ii puneti in pat la 9-10 de ex? si daca se dau jos din pat si ii duceti in pat la loc?!....la nesfarsit, nu cedeaza ei?!

Mergi la inceput