Strumfi de iul-aug 2007 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

vio,te pup,sa fie intr-un ceas bun mutarea si sa fiti fericiti in noua casa.sa mai intri pe la noi.

eu m-am bagat la niste dovlecei umpluti,cred ca au dreptate prietenii ca fac cam putina mancare,ca aseara faceam un sote de ciuperci si acum nu mai am...sau o fi ca mancam mult,hm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

vio,te pup,sa fie intr-un ceas bun mutarea si sa fiti fericiti in noua casa.sa mai intri pe la noi.

eu m-am bagat la niste dovlecei umpluti,cred ca au dreptate prietenii ca fac cam putina mancare,ca aseara faceam un sote de ciuperci si acum nu mai am...sau o fi ca mancam mult,hm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vivela, da, mai cautam tablita, multumesc mult, acolo chiar nu m-am uitat dupa asa ceva. Asta era de la Auchan cu 10 lei, dar nu mai au acum. Hi hi, esti tare cu suplimentul de fier
Oanamada, pupici Catincai sa iasa repede maseluta si dintisorul .
Greierash, multumesc de aprecieri, Saby poate pare mai mare in poze sau in viata de zi cu zi, dar cand e la san zici ca e iar bebe si o iubesc de nu mai pot . Vreau si eu poze cu baietelul care invata sa gateasca, asa e bine, sa stie de mic, d'aia am eu barbat bun .
Xerxe, intai spune tu ce varsta imi dai si apoi zic si eu cat am .

Carla, s.20 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni*******poze 12-15 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Oanamada si Carla, felicitari pt asa copii precoce! Fetitele voastre sunt avansate, nu gluma
Georgi, pe noi ne-ai confundat, ca Sonia mai are pana sa ajunga sa stie unu-doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Musetto, multumesc, dar sunt convinsa ca fiecare copil face ceva ce altul nu face, la un moment dat o sa faca toti de toate .
Brazuca, ce scumpa trebuie sa fie Deni cand se iubeste asa mult .
Monicabo,
Ilenutza, telenovela noastra cu intarcarea continua. Saby a avut 4 zile consecutive in care a adormit fara sa suga, apoi a trebuit sa-i dau, de atunci a mai adormit inca 2 zile consecutive fara, azi ar fi a 3-a. Daaaar, astazi a dormit 2 ore, de la 17 la 19, timpul pe care l-am facut eu cu masina din Giulesti in Titan, asa ca nu cred ca diseara scap fara sa-i dau, doar daca rezista sotul sa fie alergat pana la 2 dimineata.

Carla, s.20 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni*******poze 12-15 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

musetto,iarta-ma de confuzie,lasa ca acu spune unu doi,asa ca sa ma scoata pe mine bazma curata pentru greseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

cafera si mychydutza Multumim de intrebare! Ingrid este o dulce, incepe sa vorbeasca din ce in ce mai mult. Ne topim dupa ea.
cafera draga mea am crezut ca esti graviduta si eu. Ce mai fac printesele mici si frumoase?
V-am admirat copilasii si ma gadeam ca ar fi timpul sa ii fac si eu la Ingrid ceva poze noi. Eu va doresc toate cele buna.

Ingrid;

www.youtube.com/watch?v=dU7FTyFUzjw" target="_blank">VACANTA DE VIS

www.youtube.com/watch?v=99ItPu2KUKs" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Bau,

ma hodinesc acu dupa o tura prin mall, le-amluat copiilor geci si pulovere cu 15 lei bucata, pomana curata- asta apropo de criza

pentru treaba cu soacrele nu am ce sa zic, socrii mei au decedat inainte sa ma casatoresc cu sotul meu, asadar...

in rest, maine vreau sa fac budinca de lamaie si niste muffins cu masline

carla, super naspa cu programul asta de somn.daca vrei , poti sa o antrenezi la un program mai omenesc dar dureaza. cu depresia cum stai?

toata strumfimea

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Fetelor, v-am citit si eu in sfarsit...pe nerasuflate...ca ramasesem in urma....
Ilenutza budinca de lamaie este "bun-bun" sau bubinca!!!!
Carlacuraj....mai ai putin...haide Carla!!!
Musetto saru-mana de aprecieri, dar cand ma uit la Saby cate stie sa faca mi se pare ca a mea nu e chiar asa avansata..dar, recunosc, stau foarte mult timp si petrec multe ore incercand sa o invat diverse lucruri...uneori ma iau si nervii cand vad ca eu ma chinui si ea nu are chef de mine...azi, spre exemplu, am invatat-o ca este bine sa se spele pe manute daca pune mana pe jos sau pe lucruri murdare...regret profund incercarea mea.... pentru ca toata ziua s-a spalat pe maiini (lacul Sfanta Ana in baia mea!) si s-a murdarit cu orice...mai ales cu banana ca sa aiba motvi sa se spele. Nasii ei sunt pentru doua zile in tara si au venit s-o vada si i-au adus pisica din Pisicile aristocrate mare din plus....i-a placut asa de mult incat ne-a socat cand a inceput sa-i cante...ea nu prea canta decat daca aude muzica...si a tot cantat pana la ora culcarii....
Violeta, sa fie intr-un ceas bun si ne lipsesti!
Georgi, aseara la 11 faceam ciuperci umplute la cuptor...si azi, sotul meu s-a gandit sa-mi faca o surpriza "ca poate nu aveam mancare" si a luat meniuri Big Mac
Cafera, cum va descurcati? Cum sunteti?Povesteste si tu!
Ioanaiub...mai vrem filmlete frumoase....ce ne mai plac revistele si cu cata gratie le rasfoim!!!!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

girls.

Eu am luat-o razna, m-a amenintat barabtu' ca-mi ia cardurile. Pai sa va zic. La inceputul lui Ianuarie au fost reducerile. Buuun. Am umplut dulapurile, ale copiilor nu ale noastre ca noi cica luna viitoare. Apoi sapt trecuta am nimerit intr-un magazin care are numai toale de firma din sezoanele trecute la preturi mai mici, insa in ziua aia vindeau un stoc mai vechi pe preturi de nimic, geci de schi reduse de la 100 lire la 5 lire etc. Am cheltuit vreo 40 lire si iar am umplut dulapurile. Dar m-am jurat ca nu mai merg in oras decat pentru mine (ca sotul nu are nevoie de haine), ca o sa merg doar in parc ca sa evit magazinele. Eh, azi mi-a sosit un catalog prin posta cu noua colectie pt 2009 si m-am indragostit de cateva outfit-uri pentru Lis pe care tocmai le-am comandat.

Am citit din urma si am vazut o Deny frumoasa rau, si gingasa.

Iar tu, Greierash ai exprimat in cuvinte ce simt eu, asa indragostita sunt de puii mei ca simt ca-mi explodeaza inima.

Cristina vreau pozici cu Ingrid. Nu stiu daca ai citit, am incercat o data sa te sun pe fix si mobil dar nu a raspuns nimeni. Mai incer poate in weekend.

Sa va zic ca si fie-mea e o harnicuta, sterge tot si pe jos si mesele cu servetele. De la soacra-mea le are cu curatenia ca e maniaca.

Timi cum te mai simti cu burtica?

Caferuta distractie placuta.

Pup toate fetele si strumfii.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput