Strumfi de iul-aug 2007 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Citat:
citat din mesajul lui cafera

Fetelor, mai completeaza cineva lista cu gravide?

Mamica de printese



Da' de ce intrebi? Simti tu ceva in aer??

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cafera

Fetelor, mai completeaza cineva lista cu gravide?

Mamica de printese


de ce? esti pregnanta? . daca da, o completez eu,(lista), chiar daca nu ma pricep. pt tine fac un efort ...........

"niciodata sa nu te pui cu prostu', ca are mintea odihnita!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

poze nu stiu sa pun, dar poate o sa rog pe cineva sa ma ajute....., da miine ca acuma ma pregatesc sa plec la copil....

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Cafera, mergi in tabara?

si oare cand te intorci ne dai o veste buna? sau o pui la semnatura, sa ne prindem noi

oricum tinem pumnii sa iasa bine analizele

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Citat:
citat din mesajul lui cafera

Fetelor, mai completeaza cineva lista cu gravide?




de ce? esti pregnanta? . daca da, o completez eu,(lista), chiar daca nu ma pricep. pt tine fac un efort ...........

"niciodata sa nu te pui cu prostu', ca are mintea odihnita!"



Ha, ha! Ce ai mai vrea tu. Va dezamagesc: sunt sigilata.
Eu stiu ca sunt mai multe burtici, dar nu vad dacat doua cocute in lista de la inceput. Asa ca va rog sa luati atitudine: sa completati mumos lista si ...sa va puneti pe treaba domnisoarele cu un sin gur copil. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanaiub

Cafera, mergi in tabara?

si oare cand te intorci ne dai o veste buna? sau o pui la semnatura, sa ne prindem noi

oricum tinem pumnii sa iasa bine analizele

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)




Da, merg in tabara, dar nu am nici o veste ca sunt batrana, maica.
Acu, fie vorba intre noi, ma astept sa ma felicite cineva din cei ce nu m-au vazut demult pentru bebe 3 la burta pe care o am.
Eu nu pricep nem ce s-a intamplat cu mine dupa sarcina asta. Ma ingrasam oriunde, dar burta era lipita. Acu, am o burta enorma si mi-e teama ca asa o sa raman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Buna,intru repede ca doarme copilul si parca sint in pauza la scoala asa ma bucur.Am timp sa respir.
Cafera fie vorba intre noi nu esti singura,mie imi cedeaza locul in autobuz.Aaa,si super tare bancul.
Vivela in povestirile despre mancare il recunosc pe David al meu.Toa asa maninca,sau tot asa nu maninca si la fel savurez fiecare lingurita de mancare,cred ca de aia ma ingras ,ca zici ca maninc eu,nu el.Mai povesteste-ne cum e la gradi .L-as da si eu din toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Hei!
Am intrat f scurt, desi am biletzel pregatit cu ce am de zis la toata lumea, dar mai am 2 pagini de citi, asa ca:

Musso, special pt tine am intrat sa scriu, desi tre s-o sterg acasa: baftaaaaaaaaa sambata la examen si nu te obosi sa iei prea mult, important e sa treci, ca nimeni nu te-ntreaba ce note ai avut, trust me!
Carla,
Toate fetele poop, dar revin maine ca am multe de zis.
Ca sa stiti, ne-am mutat si nu avem inca net, adica avem, da nu merge asa caci...mai rarutz, mai de la birou, printre picaturi, pt ca am ffff multe intalniri, sedinte etc.
Deci va poop pe toate si pe strumfii nazbatioshi!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

violeta si de la noi. Se simte lipsa ta pe aici.

cafera mi-ai dat palpitatii credeam ca esti urmatoarea burtica pe lista.

Am observat ca copilul meu se iubeste pe ea foarte tare. Se pupa in toate oglinzile in care se vede. Si se mangaie pe burtica cica e frumoasa. De bine ce e asa frumoasa, nu suporta nicio clamuta pe cap oricat ii arat eu ce bine ii sta. Numai daca aude cuvantul clamute, sa cauta in cap sa vada daca are si ea una.






mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Saluty!

Nu am mai reusit sa citesc din urma, dar am intrat sa va salut.

cafera, multumesc de gand bun. Pt tine un buchet de flori (cred ca nu ai plecat deja in tabara si acum tr sa arunc cu trandafiri dupa tren? (faina imagine, nu? ca dintr-un film rusesc)


Sanatate la pui. Si voua numai iubire.

(scriu cu Victor in brate, eu am fereastra deschisa mic, el se uita la www.youtube.com/watch?v=vVSPeJbiro8&NR=1" target="_blank">asta. Iar. Televizorul nu-l tenteaza inca, dar din cand in cand, mai ales cand am eu treaba se mai uita la gaina asta ouatoare

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput