*LMA*Puiuti de Randunici 2008!! (200)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Am vazut super party de Stefan,am vazut si Bitzulica scumpa,ce repede se ridica,si pe draguta Biencuta.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Helau din nou!
Ati mancat, ati baut, mai vreti?
Ca am pus sa-mi fac un tort amandina, va dau diseara!

Multumesc pentru urari, sunteti toate super dulci!

la control a fost naspa, l-a aspirat iar in ureche, a iesit puroi, mi-a zis ca a gasit chestii nasoale in ureche, cu aspect de micoza ( ceea ce e nasol!), dar ca lui i se pare ca merge spre bine totul....
Maine ma duc din nou!
Surubul a urlat rau de tot cand l-a aspirat, niciodata nu l-am vazut asa, apoi s-a linistit, acasa era deja in forma maxima!

Eu mi-am anulat programarea la coafor, n-aveam chef deloc sa ma fac frumoasa pe ploaia asta, poate ma duc maine!

Petrecere nu fac, vin doar sister si cu trupa.

Mai revin, ma duc sa vad ce face tortul!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

o mami sarbatorita azi, greu incercata de urechiuse!

Nico am vazut locul de joaca, bestial! Cred ca s-au simtit tare bine acolo!

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Pucca,Mihatp(merci pentru PM),Stela multumim de aprecieri...acum ca am reusit sa incarc si eu filmulet,o sa va pun mai des

Stela sa stii ca si Antonia mi-a facut exact la fel azi noapte, si eu i-am dat nurofen,,,si eu o suspectez tot din cauza dintilor.Din week end ,cu exceptia unei singure zile ....cand dormea dupa amaiza se trezea dupa o jumatate de ora(desi era moarta de somn)si nu mai reuseam sa o pun la loc in patut oricat de adanc ar fi dormit...si uite asa dormea la mine in brate....

Da, se ridica una doua din patut...dar nu se duce si ea asa usor sa se agate de zabrele,ci pur si simplu din pozitia de stat in fund se arunca cu mainile si se prinde .....dar asa a fost de la inceput...la trei saptamani a ridicat capul in timp ce-i faceam masaj pe spate, la 2,5 luni se intoarcea de poe o parte pe alta...la 4 luni vroia neaparat sa stea in fundulet...desi nu putea....lla 6 luni i-a resusit....la 7 luni fara o saptamana a inceput sa se ridice din patut, iar la 7,5 luni in timp ce se chinuia sa mearga in 4 labe....din pozitia asta a invatat sa se aseze singura in fund

stai putin, ca nu mai mult pana sa o vezi pe Tea asa nazdravana!!!!
pupici

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleme spune:

LA MULTI ANI CATALINA! SANATATE, FERICIRE SI IUBIRE ALATURI DE FAMILIA TA!
Si multa sanatate pr Surubel cel incercat de otite!
LA MULTI ANI PT PUIUTII NASCUTI ASTAZI!
Stela felicitari pt Tea, acum urmeaza sa inceapa sa mearga singura prin casa. Si, chiar asa, vai de cocoasa ta!
Bita e frumusica foc Antonia ta!
Pucca Biencuta frumoasa, cu ochi superbi!
Naty ma bucur pt cresa si te rog, inca o data, spune-mi unde se afla.
In rest suntem bine, Diana are o masea in spate, merge in picioare (tinuta) numai cand vrea ceva, in rest face 2-3 pasi se aseaza in fund si mai nou ne pupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Buna, n-am disparut de tot! Copiii sunt bine si eu la fel…doar tare ocupata cu familia. Am fost acuzata de randunoi ca stau prea mult pe net, adica cum am o clipa libera , hop pe net, nu ma intereseaza nimic altceva bla, bla, bla. Initial, m-am suparat pe el si ne-am ciondanit dar gandindu-ma la rece mi-am dat seama ca are perfecta dreptate. Asa ca am lasat-o mai moale si e tare bine. Seara dupa ce culcam copiii stam impreuna de vorba, la tv si ne iubim ca-n luna de miere, de mai multe ori pe noapte!
Am citit printre picaturi , imi pare tare rau de urechiusele lui Seb , sa se faca repede bine, Stela merge la servici de la 1 martie , Muffa e déjà mergaret , am vazut–o pe Antonia de Bitza cum topaie in patut . Am citit si ca Elara se uita la filme horror ( si eu la fel, sunt mare fan desi nu par, nu? )
Am inceput si sa citesc, de cand imi doream asta???!!! Dar nu puteam ca stateam in orice clipa libera pe net! Acum citesc Sanctuarul de Raymond Khoury, foarte faina …Rebe doarme din ce in ce mai bine, se culca seara la 8 imediat dupa bibe si se mai trezeste sa manance la 2 si la 6.30. E minunat …si pentru ca eram invatata sa dorm putin citesc in ore tarzii din noapte!



LA MULTI ANI TUCHI, SANATATE, IMPLINIRI, FERICIRE SI TOT CE ITI DORESTI TU SA SE INTAMPLE.



Cu intarziere LA MULTI ANI si lui Naty, imi pare rau ca n-am fost pe faza.


LA MULTI ANI si puiului de Nicoleta, frumoase poze . S-au distrat grozav!


Asta nu inseamna ca Doamne fereste nu mai vin pe crenguta, nici gand, nu scapati voi de mine asa usor ca va iube mult, mi-ati intrat in sange...doar ca mai fac si altceva si nu mai stau cu orele pe forum , mai putinel asa... dar in fiecare zi o sa va pupicesc nitel !


mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

in sfarsit,mi s-a incarcat si mie pagina sa scriu un mesaj...ce naiba are forumul asta de 2 zile, frate??????????
Surubel sa treaca urechiusele..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

LA MUTLI ANI, CATA DRAGA! SA FII FERICITA, SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII!!!
nasol daca e micoza, ai grija sa nu patrunda apa la spalat pe cap. caldurica si umezeala sunt preferate de bestiile astea. unge-i urchiusele cu vit a inainte de baie si incearca sa ii pui dop de vata. asa m-a invatat pe mine orl-istul, insa nici in ziua de azi nu am scapat de buruiana din urechi...apare si dispare, in functie de sistemul imunitar...

in rest, nu am chef de nimic, am o stare sora cu depresia, acum juma de ora m-am asortat cu vremea de afara si am bocit putin...asta e...de vina sunt oboseala, caci teo a avut o noapte asemanatoare celei descrise de stela, vremea, pe care o urasc!!!!, cm-ul care s-a hotarat sa ma regaseasca dupa cateva zile de ratacire si m-a lovit din plin acum, cu toate semnele lui nasoale...si senzatia de lupta don quijoteasca. cred ca ma arunc in pat si ma culc...ieri am uitat si de sedinta alexutzei, asa ca am inregistrat primul chiul in calitate de mama

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
Who cares what the question is? Chocolate is the answer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

L-am vazut si eu pe cel mai tare din parcare zis Mufa, pe Bianca de Pucca cu ochii mari si negri( mama ce emotii mi-ai starnit cu Sandybell), pe Antonia de Bitza care mai are un pic si sare gardul, pe Stefan sarbatoritul aruncat in bile!

Clau, ai dreptate cu dusul timpului pe net....uneori pot sta deoparte, de cele mai multe ori nu...oricum, bine ca sunteti bine sanatosi, ca Rebe se cuminteste!
Cleme, Diana motata cu masea iesita!
Luny, ar trebui sa te duci si azi la sport, ca sa iti treaca febra! Bravo ti ca ai fost, eu inca nu mi-am urnit popoul!

Fug la tort!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

va pup, v-am prins din urma, cu taaaaaaare greu, cam sta pe loc forumul, ce-o mai fi si asta?!
vad ca se plange multa lume de cum au dormit piticii, nici noi nu iesim din tipare, de trei nopti, cel putin, plange, maraie foarte des, azi-noapte nu-s ce-a fost cu el dar a mancat doua biberoane cu lapte... dintisorii nu-i dau, n-are nici unul... si nici alaptat nu mai e de la sase luni... rasfatat cam este, dar nu cred sa fie asta cauza...
referitor la mancare, mi-am amintit ceva taaare de tot avea Mihnea 2 luni si am fost la bunica sotului intr-o scurta vizita, o scorpie. dupa ce il examineaza pe Mihnea mai abitir decat dr vede ca ii dau san si m intreaba: supa ii dai?pai are abia 2 luni, zic io nedumerita, suspectand o ramoleala putenica, dar fireasca. si ce daca, zice baba dracului, io lu' socru-tau la doua luni ii dadeam ficat de pui mestecat de mine... lucru confirmat si de sor'sa. d'aia e asa diliu... am zis incet... pazeasca sfantul de babe nebune!!!

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
Poze noi cu bebe

www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
[b]Bebe,mami si alti copii
(adik POZE)
[blue][b]CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput