Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ale13 bine ai venit! Sa-ti traiasca cei doi copilasi si sa te bucuri de ei!

Citat:
citat din mesajul lui Ale13

Sunt si eu o mamica de 2 copilasi,unul are 1 an si 6 luni si celalat 2 luni


pozici...Aventurile lui Habarnam si alte cele..:)

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Ale13bine ai venit.
Fetelor multumesc pentru user si parola penru poze.O sa intru sa pun si eu cateva, da nu pot acum.
Nacajita rau de tot.
COdrin a fost la bunici de miercuri seara...si a fost totul bine pana aseara cand ma suna soacra-mea pe la 19 ca are febra.Apoi la 23 iar suna ca tot febra, a si vomat.Imi venea sa zbor dupa el da adormise si am zis ca nu are rost sa-l trezim sa il aducem.L-au adus azi pe la pranz..cand l-am vazu..sa pic..rosu in obraji, vorbea in soapta...Termometru repede...38.5
Comprese pe burta si pe frunte cu apa statuta,un supozitor de novocalmin..si a adormit saracutul, ardea tot.I-am tot pus comprese cat a dormit si cu apa cu otet.
Pana pe la 17 nu mai ardea, a transpirat l-am schimbat...I-am facut un dus calai...ca mirosea si a otet si a spirt, transpirat...vai mama lui.
Un ceai de nuci si acum e la nani.
Si nacajala mica parca a stiut si a fost tare cuminte.Oricum sunt niste cuminti amandoi.
Acum Diana se nacajeste in patut da e rupta, cred ca in 10 minute adoarme si Codrin e in pat de juma de ora.Nu mai are febra.
Eu sunt terminata, parca am fost la sapa.Dar nu am facut nimic azi...decat o amarata de tocanita de cartofi....si ordine..in rest nimic.Da sunt rupta...si mi-e asa frica de noaptea asta cu Codrin cu febra....

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Lorellay, multa sanatate baiatului, sa aveti o noapte linistita!
Lucie, Ale13, bine ati venit pe si la grupul nostru.
Ihotu, ai doi copii reusiti si cred ca ai fost o mamica tare tanara daca fata este asa mare.

Pana la urma v-ati acomodat cu slingurile, ma bate si pe mine gandul sa iau. Cam cat au costat ca pe siteul www. sling.ro nu am gasit preturi.


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Otilia saru-mana...Doamne ajuta...ca sunt temrinata....
Si mie asa frica sa nu fie ceva grav..sa nu ia si Diana...numai aiurea ma gandesc...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Otilia, h t t p : // poarta-ma. blogspot. com / , scoate spatiile si gasesti undeva la jumatatea paginii detalii si despre materiale si preturi.

Sau mai simplu, pe aceeasi pagina w w w . s l i n g . r o, click pe blog, si-apoi click pe poarta-ma mami
Mami de Sara (8 dec 2008)
_

Bazar pentru Sonia si Andrei

Emma este iubire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu am fost sa-mi caut rochie pt botez, dar nu am gasit nimic ..In schimb i-am mai luat printesei inca o rochita pt botez, asa ca acum avem 2 rochite. Una o va purta cd pleaca de acasa, si una cd o schimba la biserica.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu
POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

lorellay, peste noapte poti sa-i mai pui un supozitor preventiv, ca sa nu faca febra si sa treceti cu bine noaptea, sa se odihneasca, mititelul.
Iar maine vezi cum e, daca mananca si bea, atunci nu e asa grav, poate fi un virus sau gatul rosu. Apoi medicul nostru imi spune tot timpul sa nu-mi fie frica de febra, pana la un punct este benefica pentru organism, inseamna ca lupta cu boala. Daca ar fi infectie, atunci febra ar fi continua, si ar scadea destul de greu si cu antitermice. Daca nu e continua, adica pret de cateva ore nu are febra, apoi sa revina mai ales seara, atunci e viral.
Sanatate multa!!

_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Lorellay tare greu cu astia mici cand se imbolnavesc! Ce a fost pana la urma, vreo viroza? Ce dulce a fost Diana, draga de ea, a stiut ea ca e fratiorul ei bolnav si a stat cuminte! Multa sanatate lui Codrin, sa treceti fara febra peste noapte!

pozici...Aventurile lui Habarnam si alte cele..:)

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Ale13, Lucie, bine ati venit in clubul nostru!

Schimbat, hranit, plimbat, adormit bebeloaie Si mami rupta-n doua Ma termina spatele, ca m-a apucat harnicia astazi si am bucatarit mult, ca a fost bebe cuminte si a dormit mult. Si in loc sa ma odihnesc, ca Rebeca e la bunici, m-a apucat harnicia
Acuma pun sotu' sa ma maseze ca altfel nu pot adormi de durere de spate....ooofff, si bebe e din ce in ce mai grea....

_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Otilia cum te mai simti?

pozici...Aventurile lui Habarnam si alte cele..:)

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput