Gravidutze si mamici de Cluj-108

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Fetelor, eu sunt groaznic de rau...Starea generala s-a inrautatit, am febra, tusesc, ma doare gatul, capul...cred ca nicicand nu m-am simtit asa rau! Si cosmarul meu e sa fie bien Sara! Ea nu a mai avut nimik, decat cateva episoade de tuse seaca, dar la cat de rau a fost si C si acum si eu...Vine acum dr, ca mi-a fost groazaa sa merg la urgenta, cred ca m-ar fi internat aia...poate o fi gripa...Nu am mai intrat in contact cu Sara, a avut C grija de ea si azi vine soacra, dar degeaba, ca a fost expusa la virus...Offff, asa necajita si amarata sunt!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Off Gabi, tare rau imi pare ca esti asa rau. Sa iei un tratament corect neaparat, numa sa vada dr. daca e gripa sau nu. Insanatosire grabnica iti doresc si Doamne ajuta sa nu se imbolnaveasca si Sara.

Adriana sonorul la cinema e cam tare, pt. noi adultii nu e deranjant. Stiu niste prienteni care s-au dus cu baietel de 5 ani si a fost ok. Ideea e ca poti iesi cu Alexia afara daca nu ii va placea. Este o sala mai mica in care ruleaza filme pt. copii. Acolo nu stiu cum e sonorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, imi pare tare rau ca nu ati scapat de raceala. Am avut si eu iarna asta de vreo 2 ori febra, nu eram buna de nimic. Multa sanatate.

Ada, deci pot sa ies cu ea daca nu sta? Dar raman cu biletul platit. De stat eu zic ca ar sta, singura chestie e sa nu incepa sa planga, asa cum a facut la artificii, ca asa nu o mai pot stapani. In rest, daca se plictiseste, ii gasesc remediu.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Gabi multa sanatate
Mai fetelor, eu cand am fost la film, la iesire erau baietii de la paza si nu ne-au dat voie sa o luam decat spre terasa, la toti care am fost in sala, si nu am fost putini. O fi fost o exceptie

Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://community.webshots.com/user/mamicidecluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Fetelor, stiti canitele acelea cu pai mai gros. Nu stiti, nu sunt paie separat, ca sa le poti schimba? In primul rand ca atata a ros paiul ala pana l-a sectionat, si in al doilea rand, e foarte greu de spalat, mai ales ca i-am pus in canita si suc din portocale stoarse, acela fiind mai gros, s-a si depus pe interiorul paiului.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

salutare si de la noi!

noi suntem bine, dupa 3 saptamani de diaree,nu chiar groaznica dar prezenta si dupa 5 coproculturi ne-au iesit niste protozoare,deci am gasit problema, deja disperam.acum bine ca stim ce este, facem tratament, toata casa,hihi,si sper sa scapam.

adab-de la cine a mostenit Sara ochii astia super albastrii?e tare scumpica!

Gabi-tare rau imi pare, sa te faci bine repede!poate nu o ia si piti.

Felicitari gravidutelor,ma gandesc si eu sa-mi fac histeroscopia,asa mi-e de groaza de spitale...si nu ma pot hotari daca sa ma duc la stanca la dr.oancea sau sa ma duc la particular la gynia?dar nu cunosc de acolo nici un medic .voi ce ati face in locul meu?

va pupic si sa aveti un weekend fain


Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Alex fericitoooo!! Ca ti-ai lasat mamaruta la bunica... + ca si ei ii e bine acolo!!!

Adriana ce cuminte trebe ca e Alexia, ca te gindesti ca va rezista 2 oere la film!!!

Azi ne-am intilnit cu frumoasa Carina in Ambient!!! A dansat putin cu Patrick, apoi el, ca un cavaler... s-a urcat incaltat pe o canapea alba Vai cit ne-a mai fugarit, dupa aia!

Co la magazinul de mobila din incinta in care e si Real, a incercat?

Gabi multa sanatate! Bine ca vine buni-soacra sa va ajute!

Meli te gindesti la bb2?

Pietricel felicitari, inca odata! Ti-a venit ciclul peste sarcina?

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Co iei un pat normal si pui asta http://www.dol.ro/webapp/wcs/stores/servlet/product-TO1292----11856-61551


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pietricel spune:

Da , Ioana . Am avut CM peste sarcina si am banuit.

Asa am ajuns eu sa caut acest forum.Dar am facut test la inceputul lunii si nu mi-a iesit nimik.
Ieri cand am fost la eco, in speranta ca chiar daca nu vede la eco vede ...nu stiu unde ...(la firma la care lucrez luni va fi sedinta pentru restructurari- si ma ajuta o hartie de la dr. chiar daca nu vedea sarcina la eco... pur si simplu m-am rugat sa se vada ceva), SURPRIZA !.
Asa cum am banuit in luna dec. am ramas gravi si deci sunt in sapt. a 6-a. Acum ma gandesc ca v-am intrebat eu mai la inceput daca poate fi vreo pb. pt ca ovulatia a avut loc in 17 dec. iar dimineata de 18 m-am trezit cu "senzatia de cistita" si fara sa gandesc prea mult am luat o tb. de Ciprinol de 500mg.
Sper sa nu fie nimik , pentru ca ieri cand mi-a zis dr. ca sarcina nu e din luna ian...am fost atat de emotionata ca nu mi-am amintit sa-i spun de tableta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!

Of fetelor,Bea iar imi face crize la somnul de seara si nu vrea sa doarma.Tot pe la 12 adoarme...

Alex nu ma supar,stiu ce zici cu masuta,si mie mi-a fost frica de multe ori,dar o ajuta foarte mult la mers,se tot invarte in jurul ei.Pana acuma nu am avut incidente neplacute.Caut ceva aparatori pt colturile de la masuta,dar nu am gasit pana acuma.
Legat de cinematograful de la Iulius,eu am fost de 2 ori,si mi-a placut f mult.Ultima data am fost la Bolt,un film de desene animate,3D,super super fain.Mi-a placut mult.Chiar il recomand,mai ales parintilor cu copii mai marisori:Anca,Delia,Raluca,Pietricel.

Pietricel felicitari!!!Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!!

Meli bine ca ati gasit ce are piticuta!!!O sa fie bine!

Elenuta sa treaca greturile!Lasa ca trec ele,sper sa nu te tina mult!

Anca problema era la noi ca manca numai lapte aproape,si nu vroia mancare,oricat am incercat.Acum se pare ca s-a mai reglat cu papica,ca lapte mananca numai 500 si in rest mancarica.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput