Semnati petitiile impotriva controlului absolut!

Semnati petitiile impotriva controlului absolut! | Autor: anadomnica

Link direct la acest mesaj

Pentru ca suntem viitoare mame responsabile pentru viitorul copiilor nostri!!!

Va rog din suflet fetelor: studiati, cercetati si daca sunteti impotriva inregimentarii omului prin documente biometrice si prin ascultarea si inregistrarea tuturor miscarilor noastre - SEMNATI PETITIILE! Semnati petitiile si rugati pe toti cunoscutii sa le semneze pentru a stopa abuzurile din aceasta lume! Pentru a ne asigura libertatea de miscare si de vorba a noastra si a copiilor nostri! Asa sa va ajute Dumnezeu!

1.www.petitieonline.ro/petitie/petitie_impotriva_si_pentru_abolirea_legii_nr_298_2008_privind_retinerea_datelor_generate_sau_prelucrate_de_furnizorii_de_servicii_de_comunicatii_electronice_destinate_publicului_sau_de_retele_publice-p37662052.html" target="_blank">Petitie impotriva controlului convorbirilor telefonice, a emailurilor si a sms-urilor
2.www.petitieonline.ro/petitie/pozitia_crestinilor_ortodocsi_romani_si_nu_numai_fata_de_noile_documente_electronice_ce_contin_microcipuri_-p11362043.html" target="_blank">Petitie impotriva documentelor electronice ce contin microcipuri


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

aseara am vazut emisiunea facuta de nasul pe b1!TELEFOANELE,E-MAILURILE AU FOST MEREU TINUTE SUB OBSERVATIE!!!!!!DOAR CA INANTE SE ARHIVAU 2 ANI ,ACUM 6 LUNI!!!!!!NU ESTE O NOUTATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Draga mea, nu e o noutate decat faptul ca acum este absolut legal. Si nu poti face nimic sa impiedici pe altii sa stie mult mai multe despre tine decat ti-ai dori. Iar despre securitatea datelor pe care ei le prelucreaza nu se precizeaza nimic. Asadar ne lasam si pe mana hackerilor, si de azi inainte in mod legal oricine poate sti orice miscare/discutie a noastra!!
Nu ai precizat nimic cu privire la documentele cu microcipuri - pe baza carora poti fi clonat ca si entitate intr-un sistem supravegheat exclusiv informatic. Eu te rog doar sa semnezi daca esti impotriva acestor abuzuri - pentru copiii tai! Azi se incepe doar cu asta, maine va fi mai mare si mai urat intreg controlul ... si ce le vei spune copiilor tai cand te vor intreba de ce nu ai reactionat la timp? De ce nu ai zis nimic si ai lasat lucrurile sa avanseze? Maine s-ar putea sa ne puna cipuri in corp ca la animale - si continuam sa fim tratati ca o marfa, exact ca in epoca sclavagista.
Fetelor, asta vrem?? Sa fim inregimentati si controlati??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Datele biometrice sint datele alea unde iti fac radiografia craniului...si te pot dibui din satelit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica
1.Petitie impotriva controlului convorbirilor telefonice, a emailurilor si a sms-urilor
2.Petitie impotriva documentelor electronice ce contin microcipuri


3. Petitie impotriva calculatoarelor electronice ce contin microcipuri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu cred ca oricine isi permite sa plateasa un hackerash iute de mana poa' sa-ti citeasca mailul samd fara probleme.E cineva aici care credea ca mijloacele de comunicare sunt "safe"??? Si ca telefoanele nu erau ascultate/sunt si vor mai fi??? Cu sau fara aprobarea procurorilor? Ori am vazut eu prea multe filme? Si nu ma refer numai la RO, ci oriunde...

Sancta naivitas...

V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Pentru ca suntem viitoare mame responsabile pentru viitorul copiilor nostri!!!

Va rog din suflet fetelor: studiati, cercetati

Asa sa va ajute Dumnezeu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Musetto
Eu zic ca, in cazul asta, sa credeti si sa nu cercetati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Pentru ca suntem viitoare mame responsabile pentru viitorul copiilor nostri!!!

Va rog din suflet fetelor: studiati, cercetati si daca sunteti impotriva inregimentarii omului prin documente biometrice si prin ascultarea si inregistrarea tuturor miscarilor noastre - SEMNATI PETITIILE! Semnati petitiile si rugati pe toti cunoscutii sa le semneze pentru a stopa abuzurile din aceasta lume! Pentru a ne asigura libertatea de miscare si de vorba a noastra si a copiilor nostri! Asa sa va ajute Dumnezeu!

1.www.petitieonline.ro/petitie/petitie_impotriva_si_pentru_abolirea_legii_nr_298_2008_privind_retinerea_datelor_generate_sau_prelucrate_de_furnizorii_de_servicii_de_comunicatii_electronice_destinate_publicului_sau_de_retele_publice-p37662052.html" target="_blank">Petitie impotriva controlului convorbirilor telefonice, a emailurilor si a sms-urilor
2.www.petitieonline.ro/petitie/pozitia_crestinilor_ortodocsi_romani_si_nu_numai_fata_de_noile_documente_electronice_ce_contin_microcipuri_-p11362043.html" target="_blank">Petitie impotriva documentelor electronice ce contin microcipuri







Anadomnica, ai toata sustinerea mea, sa stii!

Hai sa avem si un www.youtube.com/watch?v=2h5uLL7NM2w&feature=related" target="_blank">imn, vrei?
Cum zice si Churchill la inceput, we shall never surrender!!!! .




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

chiar ma intrebam ieri cat va dura pana va aparea "petitia" impotriva controlului....
ei uite minune!!!!

mie, imi pare o exagerare aceasta petitie!










*************************

MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU

Kari

"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ultima oara cand m-am uitat in oglinda eram crestin-ortodoxa, dar aceasta petitie nu cred ca ma reprezinta.

Ce ma fac?

Nu mai bine facem o petitie impotriva cardurilor?
Va inchipuiti ca banca, ofiterul vostru de cont stie mai multe despre voi decat oricine in lumea asta? Ce mancati, ce beti, ce cadouri cumparati, ce hoteluri platiti, ABSOLUT tot. Stiati ca la cerere cardul poate fi urmarit de politie?

Stiati ca, cu ajutorul pasaportului astuia biometric (pe care nu e nevoie sa-l luati cu voi prin Europa) nimeni nu stie unde sunteti dar CARDUL VA DA DE GOL?

Stiati astea si ati tacut atatia ani de zile? V-ati folosit cu nonsalanta cardul, l-ati mangaiat in buzunar, i-ati zambit in ziua de salariu, ati avut cu el o legatura cvasiincestuoasa si i-ati fost complice si toate astea pentru ce? Pentru un pumn de bani?

Si pentru pumnul asta de bani ati devenit complici cu bucata aia de plastic atat de invidiata? Fara petitii? Fara revolta? Fara sa va ganditi la viitorul copiilor?

INCREDIBIL!!!!!


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput