Semnati petitiile impotriva controlului absolut!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica
1.Petitie impotriva controlului convorbirilor telefonice, a emailurilor si a sms-urilor
2.Petitie impotriva documentelor electronice ce contin microcipuri


3. Petitie impotriva calculatoarelor electronice ce contin microcipuri ...


Shhhh...ca acu' apare cineva sa ne vorbeasca de dimensiunea duhovniceasca a www.lumeatuburilor.go.ro/Altele/Vanzari%20Tuburi_files/PCF802.jpg" target="_blank">lampilor.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Ultima oara cand m-am uitat in oglinda eram crestin-ortodoxa, dar aceasta petitie nu cred ca ma reprezinta.

Ce ma fac?

Nu mai bine facem o petitie impotriva cardurilor?
Va inchipuiti ca banca, ofiterul vostru de cont stie mai multe despre voi decat oricine in lumea asta? Ce mancati, ce beti, ce cadouri cumparati, ce hoteluri platiti, ABSOLUT tot. Stiati ca la cerere cardul poate fi urmarit de politie?

Stiati ca, cu ajutorul pasaportului astuia biometric (pe care nu e nevoie sa-l luati cu voi prin Europa) nimeni nu stie unde sunteti dar CARDUL VA DA DE GOL?

Stiati astea si ati tacut atatia ani de zile? V-ati folosit cu nonsalanta cardul, l-ati mangaiat in buzunar, i-ati zambit in ziua de salariu, ati avut cu el o legatura cvasiincestuoasa si i-ati fost complice si toate astea pentru ce? Pentru un pumn de bani?

Si pentru pumnul asta de bani ati devenit complici cu bucata aia de plastic atat de invidiata? Fara petitii? Fara revolta? Fara sa va ganditi la viitorul copiilor?

INCREDIBIL!!!!!


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi






Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

decat semnarea unei petitii, al carei rezultat e imprevizibil, propun sa lepadam telefoanele mobile, PC-urile si tot ce poate fi cipuit, marcat.
nici pe la medic sa nu mai dam, ca nici acolo nu-i sigur...daca ne gaseste compatibili cu cine stie ce bogatas din lume si .....
ati citit "A cincea filoa" ?










*************************

MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU

Kari

"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Din punctul meu de vedere aceste petitii...sunt cam pe langa realitate, nu pun problema cum ar trebui.
Eu cred ca ar trebui de fapt sa circule niste petitii prin care sa ne dorim oameni responsabili, care sa aiba curajul sa aplice legile si care sa aiba curajul sa le ceara celor din jur un minim respect si reinstituirea autoritatii in toate formele ei. Si ma refer aici la autoritatea cadrelor didactice care, din pacate, parca nu mai au nici un cuvant de spus in fata anumitor elevi, la autoritatea poziztiva a parintilor, la autoritatea legii si a organelor de aplicare a legii care aproape ca nu mai valoreaza nimic in societatea noastra, etc.
Din pacate, unii dintre noi, crescuti in epoca ceausista confunda autoritatea cu asuprirea, restrangerea libertatilor si uita de respectul fata de normele sociale elementare interpretand intr-o maniera total eronata valorile libertatii individuale.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Eu ma intreb daca e cineva care citeste petitiile astea aparute ca ciupercile dupa ploaie in ultima vreme.

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

Eu ma intreb daca e cineva care citeste petitiile astea aparute ca ciupercile dupa ploaie in ultima vreme.

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby


Le citim noi,in rest raman la stadiul de...petitii online si nimic mai mult.Legea este deja data,nu se mai schimba nimic,cu sau fara semnaturile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Eu ma intreb daca e cineva care citeste petitiile astea aparute ca ciupercile dupa ploaie in ultima vreme.

Depinde si de cit sint de pop.ularizate.
Uite, www.ziare.com/Petitie_romaneascaNu_concediati_marmota_de_la_fabrica_de_ciocolata_VIDEO_-345977.html" target="_blank">asta a fost.



Mergi la inceput