America (143)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


lisa- ce fel de dureri?contractii? isi face loc bebelina
sanzi- mi-o imaginez pe miere cu pompa de gat
miere- o sa fie mai usor acasa,in mediul tau ,ai sa vezi.pune langa tine pampersi,servetele si tot ce ai nevoie si stai in pat cat poti de mult.a scazut in greutate Aidan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Sanzi, e bine acum Bogdan, multumesc de intrebare. La noi nu prea s-a simtit asa tare strepul asta. Ma si intreb dc. chiar o fi fost strep.

In rest, eu sunt f. ocupata pe la munca, v-am citit pe diagonala, nu am inteles o gramada de lucruri din ce ati spus si nici sa caut sa citesc din urma nu am apucat. Trebuie neaparat sa imi cresc orele de munca si acasa, ca altfel nu ma descurc. Ah, am o intrebare. Voi stiti dc. e adevarat ca arabii au probleme sa lucreze cu o femeie-sef? E unu' care zice ca vrea la mine in grup, dar e palestinian si nu prea am chef sa stau sa ma contrazic cu el mai tarziu si sa fac fata la cine stie ce impertinente sau neascultare. Eu prefer indienii ca aia zic: yes, maa'm Ah, si coreenii deasemenea, "cum ordonati" si fac plecaciuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Pumpa, e amuzanta privelistea...dar isi face treaba super!!!

Sotu din dotare, dupa ce m-a scos in locuri romantice, ieri ma parasit, m-a lasat singura in pat in frig...(e un frig la noi!!!) si a stat pana la 3 am ...sa termine nu stiu ce joc de hockey la PS3

Iar fi-su ii calca pe urme...si eu vreau sa ii iau nintendo ds de ziua lui!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

ce contractii...nici pe departe.da d-an doctor a fortat colul ca cica ajuta la contractii,am dureri ca de menstra acum si vad ca incepe si spatele sa ma doara.pot sa stau numai in anumite pozitii,nici nu stiu cum am sa dorm la noapte.



39S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 1 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, poate-i rezistent copilu si a fost strep pana la urma!!!
Si io vreau ore in plus de munca...astept sa plece Buni sa ma apuc serios de cautat

Mai copilul meu e tare enervant...de ex:
La ora de pian ii merge gura incotinu:
(el)putem sa trecem la pagina urmatoare (profu) hai mai intai sa canti bine melodia asta (el) pai am cantat-o tare bine (profu) ai gresit totusi o nota (el) care? (profu) ai uitat sa pui pauza (el) ba am pus-o (profu) pai incearca inca o data sa vedem daca ai pus-o bine(el) dar eu vreau sa trecem la pagina urmatoare si apoi sa ne intoarcem....
La lecia de tenis ii spune profului cand ii arata o miscare, ca el stie deja, pare plictisit, isi face racheta chitara...doar daca fac concurs, sau joaca pe puncte isi da si sufletul din el si joaca foarte bine!!!!

E ingrozitor de competitiv...si are o incredere in el de imi cad plombele...in plus ii merge gura incontinuu, si tre sa negocieze sau sa puna sub semnul intrebari orice...
Uneori mi se par caliati, alteori sare calul si sunt clar defecte...
Si am impresia ca ar avea nevoie de un profesor mai autoritar, caci este inzestrat cu capacitatea de a mani****...iar aici in US, putini sunt profesorii care sunt autoritari si storc copilul de tot ce poate!!!
Uf...nu stiu daca sa ii inchid gura sau sa il las sa manipuleze asa... As vrea sa taca mai mult si sa asculte



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ruxij, eu am avut colegi palestinieni si am fost placut impresionata.

Sinzi, e figura David.

Ana a tusit din toti rarunchii. Mi-a dat dr. un medicament, ajuta ceva dar tot tuseste in somn cind si cind. E tare congested saraca si eu ma simt complet neputincioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ramona, ai incercat cu naturiste/babesti? Daca tuseste nu ii da lapte...din cate stiu, laptele favorizeaza mucozitatile...
Incearca multe ceaiuri cu lamaie si miere!!!! Lichide multe...fructe...
Si incearca sa o culci intr-o pozitie mai ridicata..
Eu evit siropurile de tuse...(nu stiu exact de ce...dar pe noi nu prea ne-au ajutat...)



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Ruxij, la multi ani!
Miere, ai un baietel superb. Ma bucur ca toate sunt la locul lor acum.

Ruxij, nu stiu ce sa zic de palestienieni. Eu am avut indieni la lucru in general si au fost foarte ok. Am intalnit niste pachistanezi, sot si sotie, la un curs de franceza, care se imbracau in costumele alea ale lor originale. Tipul era super ok, foarte deschis, iar ea era traznet de desteapta. Nu mi s-a parut un moment ca el ar fi fost fara respect fata de profa de franceza sau celelalte fete de la curs.

Am fost la un interviul ala, n-am putut sa ma abtin. Macar pt exercitiu. De data asta cred ca m-au chemat mai mult pentru ca aveau un roman pe care-l iubeau ei mult in office. Jobul e mai mult IT decat contabilitate si au avut 30 de candidati. Nu prea am inteles ce vor de la jobul asta, nu mi-a placut cum am facut interviul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Ramona, sanatate Anutei.
De ce nu incerci sa-i faci un suc de portocale? La mine functioneaza portocalele + usturoi.

Sanziana, mie imi place de baiatul tau. E frumos si destept.
Deocamdata asta e tot ce stiu sa apreciez la un copil.

Arminad, ti-am trimis un pm. Top secret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sinzi stiu ca nu sint bune lactatele. Din pacate n-am succes cu ceaiurile. I-am dat fructe, miere simpla si i-am facut o baie calda.
Siropul e antitusiv, sa se poata odihni si ea. Nu i-as fi dat, dar e extenuata de atita tuse. Peste zi nu-i dau.

Lisa, pregateste-te ca vine si Ana ta. Din ce descrii tu acolo eu zic ca a sosit ziua cea mare.

Hilde, esti figura cu job huntingul asta!

Mergi la inceput