Moldovence aspirante sau gravidutze! (8)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

Buna fetelor!!!
x_ggg, e foarte bine ca te ai hotarit sa mergi la doctor.D-na doctor Vantu are la Ecomed, in cabinetul de consulatatie si ecograf.E indicat sa faci si un ecograf nu doar consultatie, probabil asta iti va recomanda si d-na doctor pt ca astfel iti vede cel mai bine ovarele ,cavitatea uterina endometrul etc.Probabil vei face o ecografie endovaginala ( e 60 lei) si trebuie sa ai vezica goala.Asa cum spunea si mara, d-na doctor este o scumpa,te va asculta, iti va explica ce si cum.
Multa bafta!!!

sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

VA ROG, DACA VRETI SA VOTATI PENTRU ORGANIZATIA E.M.M.A.


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!

finutul radu andrei si finuta maria angela
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
www.premiilecaroldavila.ro/" target="_blank">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***
1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro
2)intra in dreapta pe "Voteaza"
3)cauta "Premiul Campania filantropica "
4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"
6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE
8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

happymum am votat...multumim

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

buna fetelor...multumesc lui Dzei su sf meu Nectrie, incep sa imi imi revin desi am abia 3 sedinte de fizioterapie..dar sunt progrrse..ma dau cu ulei sfiintit si imi trece repede..si cu rugaciuni e bine..dar ce ma fac cu partea cealalta, proiectul bb???
CM nu mia venit nici acum , il astept ca nu stiu ce, nici nu vreau sa mai numar zilele de la ultimul CM, sarcina nu este sigur, ptr atunci cand am facut eco, acum 2 saptamani, am facut eco endovaginal, si dct mia facut Doppler..si nimic nu era in uter, si nici simptome nu am de nici un fel..nu ma mai doare nimic fata de cate simteam inainte....acum e totul ok.....
dereglare dereglare dar cat????? a mai patit cineva asa ceva?? de la duphaston mi se trag tooate astea????? oare ar trebui sa iau utrogestan pana imi vine CM???? datimi un sfat poate stiti voi ceva?? mie dct mia zis ca in 10 zile de la utrogestan imi vine CM dar nic nui, au trecut deja 5 zile si nica....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

pogonici si multa sanatate. nu stiu ce sa zic, decat ca si la mine e dereglare. de 7 zile am mucus rosiatic si atat. am vazut ca multe fete nu au un CM normal. de ce? nu stiu... eu sper sa aflu de ce miercuri.


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
www.premiilecaroldavila.ro/" target="_blank">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***
1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro
2)intra in dreapta pe "Voteaza"
3)cauta "Premiul Campania filantropica "
4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"
6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA
7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE
8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votul
amintirea cea mai draga mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any75 spune:

buna fetele!
Eu va scriu mai rar dar va citesc mereu pt k nu vreau sa pierd nici o veste buna
Delphinas insanatosire grabnica sotului, sa se refaca cat mai repede ca sa incepeti sa munciti mai mult pt proiectul bebe
Pogonici cred k toate ne-am confruntat cu dereglarea hormonala mai mult sau mai putin;mie mi-a intarziat acum un an jum trei saptamani si imi iesise pe fata niste chestii ingrozitoare de care am scapat cu greu
multa sanatate va doresc la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

ufffffffff azi am gasit pe colotei iar niste pete maronii..dar tot nui CM si ma mai dor si sanii usor cei drept, oare vin rusii pana la urma?????
trimitei doamne la mine cai astept ca pe un cadou...??? ma credeti..sincer va zic astept rusii ca pe nu stiu ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

eu sunt z33, dar cum la mine cm nu este regulat...e de asteptat.
simptome...nu am nici de-un fel..nici de...nici de...


poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

dct ONOFRIESCU mia dat sa iau incepand de azi timp de 7 zile duphaston ptr am reveni CM iar a 5 zi ma prezint la un control la el, om vedea apoi

azi program adminstrativ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

pogonici spor la treburi. si eu am acasa 3 cutii de duphastone...dar nu iau nimic...las sa vina de la sine...trebuie sa vina....sau poate nu mai vine...

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa

Mergi la inceput