Moldovence aspirante sau gravidutze! (8)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Delphinas multa, multa, multa sanatate sotului. Asteptam sa ne dai vesti bune despre starea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

dr vantu maria lucreaza si la ecomed si la maternitate!nu are cab particular!te poti programa la ecomed!
succes!o sa vezi ce scumpa si de treaba e!

http://mt.lilypie.com/8JVQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Multumesc Mara, o sa imi fac o programare saptamana asta. Am facut 2 teste pana acum...ambele negative ...dar menstruatia inca nu a aparut... am deja 8 zile de intarziere...sper sa imi faca dr si o ecografie, nu am facut niciodata, macar sa vada ce e pe acolo... revin cu vesti dupa ce fac programarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

x_qqq poate e o dereglare a CM de intarzie asa mult iar testele ies negative. si eu am trecut prin asa ceva.
de azi mi-am luat medical sa stau cu bolnavul acasa. se simte cam rau, amteste rau de tot si il doare capu groaznic. speram sa se faca bine.


poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

delphinas, sanatate multa bolnaviorului.

ce fac fetele?
imi cer scuze ca am lpsit dar am avut o problemuta in familie. acum am revenit.
numai bune.


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!

finutul radu andrei si finuta maria angela
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

buna dimineata.
happymum multumim de urari. incetu cu incetu incepe sa isi revina. suntem pe drumul cel bun, oricum.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Buna fetelor. Luni dupa amiaza am programare la dna dr vantu...sper sa fie bine. voiam sa va intreb: daca as dori sa imi faca o ecografie sa ii spun sau sa astept sa vad ca imi recomanda?? De cate ori am fost pana acum la ginecolog(cu alte pb .. dereglari de cm, planning familial...)niciodata nu mi-a facut o ecografie. Sa cer expres acest lucru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna fetelor! va pup si va urez o zi buna.
xggg, eu zic sa intrebi daca se poate face si eco. de ce nu?
si sa dea DD sa veniti cu vesti bune.

si eu am progr la doc pe saptamana viitoare. sa vad ce imi zice si mie. de ce a venit CM cum a venit luna asta.


asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!

finutul radu andrei si finuta maria angela
cand sa vie... ? repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Problema e cum merg la control...cu vezica plina sau nu.... stiu ca la ecografie asa se recomanda, dar daca incepe sa ma apese p burta, mie sa nu am vreun accident.... de asta va cer sfatul...cum sa ma prezint la control???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Asa stiam si eu dar cand am fost ultima data la dr nu m-am dus la baie si inainte de eco m-a trimis ea. la eco endo=vaginala tb sa ai vezica goala asa ca depinde de tipul ecografiei. Poti lua o sticluta cu apa la tine si cand ajungi sa intrebi asistenta. Sa vii cu vesti bune.

Mergi la inceput