Copilarosii martie-aprilie 2004 - 2 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Buna
Va prezint printesa mea Clara Theodora:
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=84184c81db08df22ef25af

Am nascut pe 25.01 la 7.16 - natural o papusica de 2845g, care evident, la fel ca frati-su, s-a gandit sa ne surprinda si sa vina mai repede (36saptamani).
E o dulceata! Mi se pare cea mai frumoasa fetita din lume!
David e tare incantat. O iubeste tare. Mi-a spus (in franceza): "iti multumesc mami ca mi-ai facut o surioara asa draguta".

Pupicei,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Spiculet - super! sa va traiasca mica minune!

Fetelor-cochetelor, ce mai faceti? Sper sa nu fiti prea mult afectate de criza asta (care poate nu e neaparat economica, ci de neuroni )
La noi e haos total, din pacate. Acasa am doi nazdravani si mor de dragul lor . Alex a mai crescut si deja se joaca cu sora-sa de-adevaratelea. Oricum, o imita in tot ce face.
Pe Cristina am mutat-o la o gradinita mai aproape de casa, insa voi incerca sa o inscriu la stat la anul, caci cu ratele pe care le avem facem greu fatza cheltuielilor.
Bibuga - ce repede trece timpul! Deci inca un mic cavaler e pe drum, sa fie sanatos, iar tu sa ai o sarcina super usoara!

...Ah, la munca, scuzeeeee

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Spic, Sa-ti traiasca minunea ! Frumoasa foc ! Ma bucur ca David e incantat.

Ela imi inchipui ce e la voi. Si Luca e topit dupa Daria; o urmareste intr-una si a inceput sa o imite ( spunem noi). De ex Daria tot necheaza ca unicornii sau rage ca dinozaurii si mai nou scoate si Luca un marait cand o vede.

Am avut si noi petrecerile organizate de ziua Dariei: la gradi, acasa ( cu adultii mai degraba) si la o sala de joaca....deci iarasi ca in povesti : trei zile si trei nopti. Daria e super incantata...nitel cam obosita dar incantata.

Pup si eu sarbatoritii si le urez toate cele bune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irismetal spune:

Fetelor va salut si va doresc numai bine...
Nu am mai intrat pe forum de foarte mult timp si mi-a luat ceva timp pana v-am regasit.
LA MULTI ANI copilasilor nostri care implinesc in lunile martie-aprilie 2009, 5 anisori! Sa ne traiasca si sa ne aduca multe bucurii!
Ce mai faceti?
Ce fac copilasi?
Va doresc numai bine si sper sa mai intru cat de curand sa mai vorbim...
pupice multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

f frumoasa fetita si f frumos prezentata.!!poze superbe,felicitari!
sa va traiasca minunea,am fost f emotionata de pozele din spital..de inainte si dupa nastere. daca vei avea un pic de timp,poate ne pov.experienta traita.sanatate multa!

la multi ani David,Daria,Stefan-Catalin,Andrea-Cristina,Andrei-Alexandru!

o seara placuta tutoror!



bibuga +21 mama lui luca-thomas 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Mamicilor, gabivalceanu,Irismetal,Veve si Soleil, La multi ani copilasilor vostri. Sa fie norocosi si sanatosi.

Ioana
Stefan Catalin
Laur Andrei
Tiana Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Si de la noi numai ganduri de bine si cele mai calde urari sarbatoritilor de luna aceasta!
Noi suntem bine virusati, toata casa a luat de la Cristina, care a luat de la gradi, unde parinti "responsabili" si-au adus copilul cu febra mare si cu sticla de nurofen in geanta. Daca nu le pasa de copilul lor, ma intreb daca le pasa vreun pic de copiii altora. Ce sa mai comentam...
Voi sa nu patiti ca noi, sa ramaneti sanatosi si voiosi!


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

ela--cunooosc f bine situatia.asa e si la noi."n-avem izolator" spune asistenta si ma intreaba pe mine ce poate face ea....dar bani pe rulouri,zugraveala,mobila noua dam....ce e mai important se evapora repede ca fumul de tigara....adica discutiile despre securitate si izolator.intra si iese oricine vrea din gradi...
sanatate va doresc!
si primavaraaaaaaaaa



tuturor puiutilor si mamicilornascuti in martie!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Bibuga - e tot mai greu sa gasesti oameni de calitate si responsabili, chiar daca direct afectati sunt copii nevinovati...
Ce face burtica?

Ce dor imi e de o gramada de fete de peste ocean SimoV, Nedda, Alona, Rayuela, Veve... Sper ca sunt bine cu totii - la multi ani sarbatoritilor!
Oare Ruprich ce mai face?

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Anuntam si noi febra si muci si tuse urata....la ambii copii evident, ca altfel nu avea farmec. La Luca avem si o combinatie periculoasa: eruptie dentara ( 4 deodata) si vaccin de 6 luni. Aseara s-a umplut de pete mici rosii pe spate si pe cap, asa ca am intrerupt orice medicament presupunand o alergie. Azi mergem la pediatra...din nou.

Luna aceasta trebuie sa ajungem si la Bucuresti pt echografia cardio....Am deja emotii...


Voi fetelor ? Clau ce faci ? Malina ?

Mergi la inceput