Superficialitate sau ghinion? Copil nascut mort...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Raluca imi pare nespus de rau pentru suferinta pe care o ai in suflet
Condoleante si ne rugam pentru sufletelul ingerasului Andrei Cuvintele nu isi au rostul in astfel de momente... Sa dea Dumnezeu sa treci cat mai repede peste momentele astea ingrozitoare si sa ai puterea sa mergi mai departe !


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Doamne nu pot sa cred si ingerasul meu tot Andrei nascut mort la 37 de saptamani... no comment.

pusychet, sunt alturi de tine si daca ai nevoie de un umar pe care sa plangi si o mamica indurerata care te intelege mai mult decat perfect te rog nu ezita o clipa sa ma cauti

Nu pot decat sa iti doresc multa putere si curaj sa treci peste. UIte eu am acum o a doua minune in burtica. Dumnezeu nu ne lasa chiar daca doctorii vor sa ne omoare. Un ochi imi rade unul imi plange dar nu am ce face...

Of Doamne... DE CE?????????????????????



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Doamne, am recitit.. recitesc si inca nu imi vine sa cred... plang, plang pentru Raluca si pentru Andrei. Plang pentru ca retraiesc si eu acele momente si stiu ce este in sufletul bietei MAME. Stiu cat este de crunt sa se ridice din umeri si sa ti se spuna "nu stim ce s-a intamplat". Stiu ce inseamna sa stai langa o mama care naste un copil sanatos. Stiu ce inseamna Doamne, stiu
Stiu ce inseamna sa fii singur si sa te chinui, stiu ce inseamna sa ti se spuna "ne pare rau dar nu mai putem face nimic", stiu ce inseanma sa nu lase pe nimeni sa intre sa fie alaturi de tine in acele crunte momente si sa fii singura cu un doctor si niste moase care tipa si urla sa impingi ca nu esti singura care ai nascut vreodata. Stiu ce inseamna sa fii la un pas de moarte si nimeni sa nu stie ce ai intr-un spital cu sute de medici si un medic ce ti-a urmarit sarcina "mare" profesor universitar, sef de clinica etc... stiu... din pacate stiu prea bine...si nici macar nu m-au lasat sa-mi vad copilul, ce conteaza ca era mort? Era copilul meu...

Din fericire insa Dumnezeu ne da o putere foarte mare in aceste momente incat ne uimim pe noi insine.

Nu stiu ce am putea face, nu cred ca vom reusi NICIODATA sa schimbam mentalitatea din spitalele romanesti. Nu vom reusi niciodata sa scoatem din sistem toti bosorogii (a incercat guvernul dar degeaba) cu mentalitate hitleristo-comunista.

Nu am cuvinte, sunt trista si dezamagita si... nu stiu cum mai sunt. Nu pot sa cred ce se intampla in tara asta...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

OOfff mai monica_dicut imi pare tare rau ca si tu ai trecut prin aceasta situatie sa-ti ajute Dumnezeu sa duci la bun sfarsit aceasta sarcina si sa fiti sanatosi

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ihotu72 spune:

Nu am cuvinte sa exprim ce simt.M-a facut sa plang povestea lui Andrei si nu imi pot inchipui ce e in sufletul mamei.Ce soarta trista!!!Dumnezeu sa ii dea putere sa reziste si sa mai incerce o data.

Mami de Alex 2,5 luni si Anca 10 ani
http://s707.photobucket.com/albums/ww78/ihotu72/
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132183

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ihotu72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Doamne, am recitit.. recitesc si inca nu imi vine sa cred... plang, plang pentru Raluca si pentru Andrei. Plang pentru ca retraiesc si eu acele momente si stiu ce este in sufletul bietei MAME. Stiu cat este de crunt sa se ridice din umeri si sa ti se spuna "nu stim ce s-a intamplat". Stiu ce inseamna sa stai langa o mama care naste un copil sanatos. Stiu ce inseamna Doamne, stiu
Stiu ce inseamna sa fii singur si sa te chinui, stiu ce inseamna sa ti se spuna "ne pare rau dar nu mai putem face nimic", stiu ce inseanma sa nu lase pe nimeni sa intre sa fie alaturi de tine in acele crunte momente si sa fii singura cu un doctor si niste moase care tipa si urla sa impingi ca nu esti singura care ai nascut vreodata. Stiu ce inseamna sa fii la un pas de moarte si nimeni sa nu stie ce ai intr-un spital cu sute de medici si un medic ce ti-a urmarit sarcina "mare" profesor universitar, sef de clinica etc... stiu... din pacate stiu prea bine...si nici macar nu m-au lasat sa-mi vad copilul, ce conteaza ca era mort? Era copilul meu...

Din fericire insa Dumnezeu ne da o putere foarte mare in aceste momente incat ne uimim pe noi insine.

Nu stiu ce am putea face, nu cred ca vom reusi NICIODATA sa schimbam mentalitatea din spitalele romanesti. Nu vom reusi niciodata sa scoatem din sistem toti bosorogii (a incercat guvernul dar degeaba) cu mentalitate hitleristo-comunista.

Nu am cuvinte, sunt trista si dezamagita si... nu stiu cum mai sunt. Nu pot sa cred ce se intampla in tara asta...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica



Dumnezeu sa-l ierte pe micutul tau.Ma bucur ca ai incercat iar si iti doresc multa sanatate si puiului sa se nasca sanatos.

Mami de Alex 2,5 luni si Anca 10 ani
http://s707.photobucket.com/albums/ww78/ihotu72/
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132183

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Este cumplit ce sa intamplat,ma rog ca mamicile care au trecut printr-o asa tragedie sa gaseasca puterea sa mearga mai departe.Mai mult nu stiu ce as putea spune la ce stare am in acest moment.

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca


Primul 18.11.08 Al doilea 5.12.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Raluca, Alexa, Monica sa va dea Dumnezeu putere multa sa mergeti mai departe! Nu am cuvinte, inca plang, imi pare tare rau....

Brenda... stiu ca e greu, nu pot decat sa-mi imaginez, dar tot cred ca trebuie facut ceva... sa nu lasati lucrurile asa... poate sunt si vor mai fi si alte mamici in aceeasi situatie, la acelasi spital, cu aceeasi doctor... nu se poate, trebuie facut ceva....

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

CLIP DE CLIP poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Brenda m-a socat povestea voastra. Nu inteleg cum a putut trece neobservat cordonul la atatea controale. Multa putere surorii si familiei, sa puteti trece uniti prin tragedia asta! Orice mai afli despre problema asta, te rog, posteaza si aici.
Mie mi-a depistat circulara de cordon la 31s - mi-a zis ca e laxa si inca nu avem probleme - si credeam ca nu i se poate intampla puiului nimic cat e in burtica. O sa fiu foarte foarte atenta si o sa imi bat la cap doctorita cu problema asta.

Alexa, Monica ati trecut toate prin ceva ce nu le doresc nici dusmanilor. Ma bucur ca aveti puterea sa va duceti mai departe visul de a avea un bebe. Alexa, daca ai 32s esti colega de generatie cu noi, mai treci si pe la odiseea noastra de martie-aprilie, suntem multe si speriate si ne prinde bine sa avem oameni puternici printre noi. Poate si tie ti-ar face placere...

Monica Elefantica 33+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Daca este depistata din timp,se poate monitoriza si sarcina in continuare,si nasterea.

Pe zi ce trece mi se intareste convingerea ca acel cordon nu era de 2-3 zile asa,ca putea fi vazut,si ca totul s-a intamplat de la acel Calciu administrat.In momentul in care au inceput spasmele colului,probabil copilul a incercat sa-si faca loc spre "iesire" si din acele miscari si-a strans cordonul.

As vrea tare mult sa intre aici niste medici,sa citeasca totul si sa-mi dea o parere......

Mergi la inceput