Prietenie la plesneala - pentru Sonia- cap 16!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Ei Gabriela ....
Si eu as vrea. Ca banii platiti la CAS sa ajunga la spitale, pentru aparate si medicamente, nu pentru sediu fitzos in buricul Bucurestiului al functionarilor de la Casa de asigurari ....
Si banii pentru invatamant sa asigure manuale si creta si materiale scolare.
Si multe altele. Dar in realitate politicienii si "consilierii" castiga milioane si in spitale nu-s medicamente si copii n-au carti ....
M-am dus azi sa iau fisa de inscriere la scoala sa-mi inscriu kupilu in cls. I. D-na de la secretariat m-a rugat, daca pot, cand vin sa inscriu copilul sa duc si cateva foii de hartie, daca pot si un dosar ... Noi toti platim multe milioane si scoala de langa mine cerseste cateva coli de hartie ....


Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein


io zic sa te pregatesti, ca aia de la scoala au o lista lunga in sertar cu "trebuie sa aduceti, trebuie sa dati...."
e doar inceputul....

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

gabriella,nu-i cu suparare ce m-ai intrebat,e normal,multa lume nu stie,insa din nefericire CAS,nu deconteaza terapia ABA,se deconteaza argiloterapia,feng-shui,dar nu ABA...ba mai mult copiilor cu autism din romania nu li se da nici o sansa...din retardati sau handicapati nu-i scot medicii,ba si irecuperabili..ceea ce este un mare neadevar....si atunci mie ca mama ce imi ramane de facut?sa ma agi sa fac imposibilul pt copilul meu,pt ca stiu ca exista sanse mari de recuperare....,asta-i cruda realitate in romania....tara noastra de kko
dupa cum a zis si dodo,nici macar banii pe care-i primim nu sunt mai de doamne ajuta...bine,pe de alta parte,eu nu am facut copii sa mi-i creasca statul,dar sunt o multime de cazuri care trebuiesc sustinute...ce sa facem daca nu castigam mii de euro?
ca sa nu mai zic ca nici o tv u m-a bagat in seama...au facut un reportaj cei de la kanal d,care nici in ziua da astazi nu l-au dat,azi am sunat la ei,si mi-au zis ca daca nu a fost difuzat pana acum slabe sperante.....nimeni nu ne sprijina,nu ne mediatizeaza,eu ce sa fac ?sa-mi las copilul de izbeliste?nu pot!
hai ca mi-am varsat si eu off..am mai si
dodo,vez ca la alocatia de handicap ai scris 840 ...o sa zica lumea ia uite ce de bani...! de fapt sunt 84 ron..

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

'neata de la mine, ziua buna de la voi!
mie mi s-a cam acrit de "spionii" care baga mare ochiul aici.

in alta ordine, aseara a venit hasbandul acasa....asa ca am avut o seara romantica!

zilele astea am treburi multe....uf, si niste analize de facut, apoi saptamana aviiatoare plec la copii, pentru doua saptamani.

umflatel, dulceata, esti bine? acum banui ca te hodini. cum a fost la biserica?

va pup dulce, si fug sa fac ceva treburi.

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw


da,kari sunt bine...putin suparata pe viata...dar bine...

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nu mai pot sa intru pe adresa de mail!! la naiba, m-au ajuns vrajiile....cica ID-ul e incorect. dar cum mama mare.... ca ieri mergea...........
ce ma fac??????????????

KAY, ai primit ismailul meu aseara? hai ca-mi fac alta adresa acuma si o pun aici (poate primesc "chiftelute" de la ursitoarele mele)

gabito, cred ca numai de la subiectul cu "minunea" mi se trage!!!

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

nu mai pot sa intru pe adresa de mail!! la naiba, m-au ajuns vrajiile....cica ID-ul e incorect. dar cum mama mare.... ca ieri mergea...........
ce ma fac??????????????

KAY, ai primit ismailul meu aseara? hai ca-mi fac alta adresa acuma si o pun aici (poate primesc "chiftelute" de la ursitoarele mele)

gabito, cred ca numai de la subiectul cu "minunea" mi se trage!!!

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

am patit-o si eu,cand o bagam pe a andreei mergea,a mea nu vroia si pace,vreo 2 zile,apoi si-a revenit.....vreau si eu adresa de email,am doau email-uri frumoase pe care vreau sa le trimit...asa ca daca vrei lasa-mi-o pe PM

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Ei Gabriela ....
Si eu as vrea. Ca banii platiti la CAS sa ajunga la spitale, pentru aparate si medicamente, nu pentru sediu fitzos in buricul Bucurestiului al functionarilor de la Casa de asigurari ....
Si banii pentru invatamant sa asigure manuale si creta si materiale scolare.
Si multe altele. Dar in realitate politicienii si "consilierii" castiga milioane si in spitale nu-s medicamente si copii n-au carti ....
M-am dus azi sa iau fisa de inscriere la scoala sa-mi inscriu kupilu in cls. I. D-na de la secretariat m-a rugat, daca pot, cand vin sa inscriu copilul sa duc si cateva foii de hartie, daca pot si un dosar ... Noi toti platim multe milioane si scoala de langa mine cerseste cateva coli de hartie ....


Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein


apropo de coli de cerere,profesoara andreei la meditatii foloseste coli,si ce crezi ca i-a spus?sa vina cu macar 10 coli de fiecare data..,bai frate dupa ce ca ii dau 45 ron pe sedinta ea chiar nu poate sa cumpere niste coli?


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

atentiune!!!! o sa-mi schimb titulatura, si imi pun "TERMINATOR -V-"!!!!! asa ca sa imi inseninez ziua!!! ca prea multe m-au napadit in dimineata asta....

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

atentiune!!!! o sa-mi schimb titulatura, si imi pun "TERMINATOR -V-"!!!!! asa ca sa imi inseninez ziua!!! ca prea multe m-au napadit in dimineata asta....

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw


dar ce ai patit,e de rau?

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui umflatel

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Ei Gabriela ....
Si eu as vrea. Ca banii platiti la CAS sa ajunga la spitale, pentru aparate si medicamente, nu pentru sediu fitzos in buricul Bucurestiului al functionarilor de la Casa de asigurari ....
Si banii pentru invatamant sa asigure manuale si creta si materiale scolare.
Si multe altele. Dar in realitate politicienii si "consilierii" castiga milioane si in spitale nu-s medicamente si copii n-au carti ....
M-am dus azi sa iau fisa de inscriere la scoala sa-mi inscriu kupilu in cls. I. D-na de la secretariat m-a rugat, daca pot, cand vin sa inscriu copilul sa duc si cateva foii de hartie, daca pot si un dosar ... Noi toti platim multe milioane si scoala de langa mine cerseste cateva coli de hartie ....


Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein


apropo de coli de cerere,profesoara andreei la meditatii foloseste coli,si ce crezi ca i-a spus?sa vina cu macar 10 coli de fiecare data..,bai frate dupa ce ca ii dau 45 ron pe sedinta ea chiar nu poate sa cumpere niste coli?


MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!


pai da-i niste caite mai vechi cu ea, sau foi din caietele care nu-i mai trebuiesc. ca sunt bune si alea!! daca la meditatoare nu-i plac, sa-si cumpere singura, ca nu costa mult!

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui umflatel

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

atentiune!!!! o sa-mi schimb titulatura, si imi pun "TERMINATOR -V-"!!!!! asa ca sa imi inseninez ziua!!! ca prea multe m-au napadit in dimineata asta....

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw


dar ce ai patit,e de rau?

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!





pai daca tot avem KGB-ul pe noi, FBI ne urmareste, si alte agenturi straine, macar sa stie cu cine au de-a face!

Kari
"
"Oamenii care reusesc in viata sunt aceia care cauta mereu circumstante favorabile si daca nu le gasesc, le creeaza singuri"!
Bernard Shaw

Mergi la inceput