Azoospermie-cap 27-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Pisix tu ai dreptate - dar la varsta mea cu cezariana nu vad cum ii voi mai spune bancuri la doctorita, mi-e frica sa nu cumva sa mi se rupa membranele pana in 38 de sapt. - abia ma misc, abia respir - si seara sunt cat un elefant. As mai avea inca mai bine de 4 sapt. dar am deja 15 kg puse - iti dai seama ...
Cat despre rezultatul Luca ma apuca plansul de bucurie numai cand ma gandesc ca inca nu-mi vine sa cred, am senzatia ca plutesc sau este doar un vis frumos ... Sa dea Dumnezeu sa simtiti pe pielea voastra cum e cat mai curand, va doresc din tot sufletul.

Cami 33+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amzulica- ti-am dat o floricica! Ia sa uiti tu de frica, deja esti in linie dreapta si te apropii cu pasi repezi de marea intalnire cu Luca! Relaxeaza-te si savureaza momentul la maxim, ca e rasplata binemeritata a atator ani de suferinta! (mie imi place la nebunie povestea voastra de succes, pentru ca nu v-ati lasat si ati crezut in sansa voastra si cineva de sus a aranjat lucrurile atat de minunat ca sa va rasplateasca pentru perseverenta si rabdare)
Abia astept sa vii cu povestea nasterii

Pisix, n-ai idee ce ma infuzez , citesc partea de success stories acuma, sunt deja high Doamne cand vad atatea reusite din prima nu stiu ce sa mai zic...tare as vrea sa stiu la ce clinici au facut procedurile dar vad ca nu scriu fetele si asta. Mai bag capu' iar intr-o transa de infuzie



April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

fetelor,va doresc si eu sa aveti un capitol plin de vesti bune,informatii si tehnici noi care va vor duce la implinirea visului .. aici vad ca pisix se straduieste ,ca intotdeauna
miki iar ai disparut ?nu uita ca noi iti santem alaturi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Pisix, nu vreau sa te magulesc sau sa crezi ca exagerez...dar ma rog sa gasesti clinica, metoda sau minunea de a ramne insarcinata, pentru ca va fi ca si cum am fi ramas si noi.Prin tine ne punem sperante, suferim, ne rugam.Asa ca, nu esti singura aici si tie iti multumim pentru tot ce faci indirect si pentru noi.Eu una, te indragesc foarte mult si sper sa reusesti cat mai repede sa ai un bb.Nu-i asa fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steff77 spune:

Buna, fetelor. Nu am scris niciodata la acest subiect desi va urmaresc de ceva timp. Am vrut sa va spun ca dl. dr. Voinea am inteles ca face o astfel de interventie - aspiratie cu vizualizarea tubilor seminiferi la microscop, precum cea despre care se vorbea ca se face in Anglia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

April – stiiiiu, asta m-a mirat si pe mine, doar unele scriu clinica si f putine zic pretul
Pe mine ma socau fetele alea care le aparea un pomelnic de incercari (o tipa avea 10 icsi) si la al 11-lea s-a dus la NY si i-a reusit.Scurt.
Pai cele care au spus au facut asa: la ARCG (Londra) cu dr Ramsey (e un urolog celebru), Cornell (NY) cu dr Schegle (inventatorul MESA) si la Bruxelles la AZVUB unde, by the way, vreau sa ma duc si eu
Dar mi-am facut lista cu fetele de la azoo care nu au scris unde au facut si vreau sa le scriu sa le chestionez
Bitzy – eeeei, nu... eu sunt in salturi : cand stau 18 ore non-stop pe net sa caut secretul succesului, cand nu mai intru cate o luna nici pe DC. That’s me !
Andrabirni – stiu … si eu simt acelasi lucru cu fiecare din fetele de aici. E normal, gandeste-te de cand ne tot incurajam si sperm impreuna . Si iti multumesc pentru gandul tau asa frumos incat m-a emotionat. Oricum, “simt” asta si fara sa o spui. Si e reciproc
Amzulica – cred ca n-ar strica sa intri si tu putin pe forumul englezesc unde fetele acolo pe la 40-42 de ani incep abia sa se gandeasca la FIV, sa caute, sa studieze
Deci esti chiar fresh, nu te mai plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Andra, subscriu la ce ai zis despre Pisix a noastra: e o adevarata enciclopedie si de fiecare data vine cu info noi care ne ridica moralul si ne dau aripi.

Asta trebuie sa facem si noi, cred ca in cazuri ca ale noastre succesul e asigurat si de alegerea pe care o facem.Deci tre sa ne facem temele bine, ca nu e vorba doar de o gramada de bani (desi stiti f bine cu toate ca e un aspect f important) ci si de o investitie "sufleteasca" f mare- psihic tre sa fii pregatit pentru orice, sansele nu sunt 30% cum arata statisticile, in cazul tau personal e vorba fie de 100% , fie de 0%.

Pisix, eu sunt inca la faza in care ma simt ca sub bombardament sub impactul informatiilor de pe forumul ala.Filtrez,filtrez...sunt f multe lucruri pe acolo

Ce mi-a placut f mult pe forumul ala apropo de ce ziceai cu pomelnicu e ca fiecare la semnatura are un scurt istoric , astfel incat de fiecare data cand posteaza ceilalti stiu ce investigatii au facut, in ce stadiu sunt. Mie imi place ideea, mai ca as adopta-o si pe aici. Dau un exemplu pt fetele care n-au intrat pe forum despre cum arata o semnatura la genul (pun una cu happy ending )

Me 29 ok, DH 33 Azoospermia due to undescended testes. Normal testosterone, high FSH.
Going to Cornell for May/June cycle
9/6/08 DH: mTESE - Dr Schlegel found swimmers!!!!
10/6/08: EC 14 eggs collected. 13 mature and 8 fertilized.
13/6/08: Day 3 ET 2 - 8 cell embryos on board!
24/6/08: Test day - OMG it's a BFP!!!
18/7/08: 7w3d scan - one baby beanie on board, heart beating - so so happy. EDD: 2/3/09

No, ce ziceti , ne facem semnaturi?

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

a, si Pisix, apropo de pret. Si pe mine m-a mirat ca nu zic pretul pt ca in Anglia nu sunt subventionate fertilizarile ca in alte parti (stiu ca exista anumite costuri -zile de spitalizare, ecografii-care intra pe asigurarea de sanatate, dar nu intreaga procedura de fertilizare), si oricum daca se duc in alta tara suporta costul procedurii in intregime.

oricum tipa aia cu 11 ICSI m-a dat pe spate...



April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

april - haaa, gand la gand cu bucurie !
Eu mi-am schimbat deja semnatura. Asa vom evita aceleasi intrebari iar si iar, nu ?
Nu stiu poate au o politica mai restrictiva pe forum pt ca totusi se exprima referitor la pret (acolo e f scump, acolo e convenabil, etc)


AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
In pregatire ICSI 4, probabil la AZVUB Bruxelles

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

steff - pana la 10 mesaje esti inca moderata, de aceea iti apar postarile mai tarziu
Eu am vb cu dr Voinea joi seara si mi-a spus ca nu exista inca asa ceva in Romania. Din cate am inteles, el stie sa faca asta dar inca nu se face la noi (probabil nu exista microscopul)
Dar se pare ca peste max 6 luni acest lucru va fi posibil la clinica lui Tutu din cate am inteles
Eu cred ca dr Voinea daca mai si studiaza in timpul asta partea de infertilitate masculina va deveni viitorul expert pe Rom in biopsii/punctii testiculare

Buna dimineata fetelor, va doresc un week-end minunat !

AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
In pregatire ICSI 4, probabil la AZVUB Bruxelles

Mergi la inceput