Scandalul cip-urilor! Atentie ortodocsi!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Loma

Irina ,la ce se refera rapirea?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loma

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Doamnelor, ce faceti duminica?




www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

Mie imi suna ca demonstratia aia impotriva LHD-ului.Trebuie sa ne bucuram ca iar ne facem de bascalie si vom fi la "No comment" daca protestam impotriva pasapoartelor doar din motive religioase.




Daca nu iti place din motive religioase poti sa zici ca ti se incalca dreptul la miscare libera, (fara monitorizari) drept consimtit in Constitutie.

Acum avantaje si dezavantaje puteti gasi cate vreti.

Si toate astea nu trebuie sa starneasca discutii jignitoare intre diverse confesiuni, e chestiune de optiune, vrei sau nu vrei, crezi sau nu crezi. Asa cum si noi suntem nascuti liberi si liberi sa alegem, drept pe care nici Dumnezeu nu ni-l incalca, noi alegem binele sau raul.

Bagati un ochi si pe aici

http://ca.youtube.com/watch?v=7nD7dbkkBIA

sa vedeti cine are interesul sa introduca chipurile.



Vezi tu poate trebuie sa mai citesti iar mesajul meu.Ideea era cu totul alta : acest protest ,aceasta nesfarsita dicutie are la baza credinta ca aceste cipuri sunt unealta satanei.
Toti credinciosii astia care acum se agita de zor n-ar schita un gest daca ar fi vorba de iminenta pierderii unor drepturi importante.
Dumnezeu este iubire,ma accepta si pe mine care nu cred ca pasapoartele biometrice aduc Apocalipsa.Eu nu am ales raul dupa cum cei care se inghesuie si se bat si se injura cand se da apa sfintita nu au ales binele.
Iar despre AaronRusso cel mai mult mi-a placut lupta lui impotriva unor impoxzite dupace fusese tras de maneca de fisc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-5373194-video-pasaport-catre-delir-apocalipsa-viziune-romaneasca.htm
Eu as protesta daca se incalca in vreun fel liberrtatile civile ,dar nu pot ridica un deget daca se pune problema din punct de vedere religios si conspirationist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Romania = www.realitatea.net/o-capra-a-fost-arestata-pentru-furt-de-masina_445597.html" target="_blank">Nigeria Europei

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

“Monitorizarea prin satelit pe baza identificarii faciale reprezinta o amenintare la propria viata, daca luam in consideratie ghidarea rachetelor antipersoana prin satelit. O eventuala lovitura de stat omoara orice persoana cu ajutorul rachetelor ghidate dupa recunoastere faciala. Tehnic acest lucru este deja posibil. Deci cip-ul biometric poate servi si la terorism, ucideri si crima organizata”.


Poftiti la una calda


http://www.hotnews.ro/stiri-esential-5373194-video-pasaport-catre-delir-apocalipsa-viziune-romaneasca.htm



daca vedeti pe careva ca pica asa din senin pe strada, e clar: avea pasaport biometric si a fost executat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

“Monitorizarea prin satelit pe baza identificarii faciale reprezinta o amenintare la propria viata, daca luam in consideratie ghidarea rachetelor antipersoana prin satelit. O eventuala lovitura de stat omoara orice persoana cu ajutorul rachetelor ghidate dupa recunoastere faciala. Tehnic acest lucru este deja posibil. Deci cip-ul biometric poate servi si la terorism, ucideri si crima organizata”.
Poftiti la una calda
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-5373194-video-pasaport-catre-delir-apocalipsa-viziune-romaneasca.htm daca vedeti pe careva ca pica asa din senin pe strada, e clar: avea pasaport biometric si a fost executat

http://savatie.wordpress.com/2009/01/30/la-fierbinteala-hotnews-a-zis-ce-crede-despre-patriarhului-daniel-si-biserica-ortodoxa-romana/am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Irina, exact asa: intr-un stat LAIC nu are ce cauta biserica la carma.
Biserica trebuie sa-si vada de ale ei. Iar credinciosii au o varianta-aceea de a nu-si face pasapoarte, in speta de a nu circula in statele unde e musai sa ai pasaport.
Sa se rezume la a vizita Europa cu buletinul.


E simplu. Iar daca criza asta cu cipurile ´´prevede´´ instaurarea antichristului, ar trebui, asa cum s-a mai spus, sa acceptati vremurile descrise in Biblie.Ca de impotrivit nu se poate impotrivi nimeni Domnului, corect?


Si, degeaba te superi tu pe Denizel care propune migrarea in munti
Pai daca nu esti la sentiment cu ´´stampila´´, opune-te renuntand la viata de ´´stampilat´´ de care vorbeste apocalipsa.Dar bucura-te totodata ca, cuvantul proorocit se implineste....ce sa zic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Lady, statul trebuie sa slujeasca interesele cetatenilor, nu invers. Stat laic inseamna ca nu trebuie sa faca discriminare intre cetateni pe baza credintei, nu sa bage pe gat unui cetatean ceva contra constiintei sale, fara sa tina cont de nimic.Faptul ca Biserica cere lamuriri, la solicitarea credinciosilor, nu ar trebui sa fie o problema intr-un stat unde se tine cont de dreptul omului de a-si manifesta religia.Faptul ca in Biblie este profetita venirea antihristului nu trebuie luat ca o fatalitate, ci ca un avertisment.Iar antihristul si apocalipsa vor fi aduse de rautatea oamenilor, nu de Dumnezeu.De aceea pe cat putem trebuie sa ne impotrivim rautatii- inti celei din noi, si apoi, pe cat ne sta in puteri, celei din societate.
am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.

Lady, statul trebuie sa slujeasca interesele cetatenilor, nu invers. Stat laic inseamna ca nu trebuie sa faca discriminare intre cetateni pe baza credintei, nu sa bage pe gat unui cetatean ceva contra constiintei sale, fara sa tina cont de nimic.



Corect. Statul slujeste interesele cetatenilor dar nu pe cele de credinta, ca n-are treaba statul cu credinta cetateanului, acesta din urma liber fiind sa creada in ce pofteste.Interesele de care este vorba sunt de alt ordin nicidecum religios.

Nu sunt toti din RO ortodocsi,corect?Si daca statul ar asculta de biserica ortodoxa cand hotaraste ceva, ar insemna ca discrimineaza celelalte credinte, care au drept egal si legal.
Daca Ro ar fi un stat religios, altfel ar sta treaba.dar nu este. Asa ca, peste legile bisericii se afla la loc de cinste legea statului laic.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.

Lady, statul trebuie sa slujeasca interesele cetatenilor, nu invers. Stat laic inseamna ca nu trebuie sa faca discriminare intre cetateni pe baza credintei, nu sa bage pe gat unui cetatean ceva contra constiintei sale, fara sa tina cont de nimic.

Corect. Statul slujeste interesele cetatenilor dar nu pe cele de credinta, ca n-are treaba statul cu credinta cetateanului, acesta din urma liber fiind sa creada in ce pofteste.Interesele de care este vorba sunt de alt ordin nicidecum religios.Nu sunt toti din RO ortodocsi,corect?Si daca statul ar asculta de biserica ortodoxa cand hotaraste ceva, ar insemna ca discrimineaza celelalte credinte, care au drept egal si legal.
Daca Ro ar fi un stat religios, altfel ar sta treaba.dar nu este. Asa ca, peste legile bisericii se afla la loc de cinste legea statului laic.
draga mea, vad ca n-ai inteles: legea si statul slujesc cetateanul, cu toate interesele lui, inclusiv cele de credinta;nu invers.Deci daca un numar (mare) de cetateni, organizati sub o forma oarecare(biserica, de ex.) pune in discutie anume legi, statul trebuie sa tina cont de asta. In plus legile sunt votate de parlamentari, etc. ,care reprezinta cetatenii, deci tre sa tina coont de doleantele si interesele acestora. Nu suntem in dictatura, sa hotarasca statul cum ii vine pe chelie. Nu-mi convine o lege - am tot dreptul sa fac valuri, si daca suntem mai multi care facem valuri = putere si uneori rezulta schimbare de legi. E destul de clar acum?am blog

Mergi la inceput