America (140)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Eu de obicei il pun direct pe gratar sau pe griddle (pe care o am langa gratar). Cand il pun pe gratar am un fel de basket de sarma pt peste in care pun bucatile si e usor de intors.
In folie la cuptor de obicei fac alte feluri de fileuri care nu-s asa gustoase si la care mai adaug un morcov rondele, rosii uscate, usturoi, praz, lamaie, evoo, marar. etc dar nu mai dezvolt mai departe ca tre sa ne mutam la subectu de bucatareli.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Adriana, mai sunt la moda si diary din ala cu parola vocala.Asa ceva http://www.amazon.com/Radica-N7118-Password-Journal/dp/B00155OA7I/ref=pd_bbs_2?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1231962345&sr=8-2



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Blackpanthero, Corinadana, Pumba, Hilde, Ancadm- multe multumiri ptr ideea de cadou. Stiam eu c-o sa gasesc ceva la voi decat search pe net. Mi-a ramas mintea la jurnalul electronic si aparatul cu margelutze!

Armina- saru'mana pentru info despre bookkeeping certificate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Am vazut la stiri ca-i iarna tare nasoala prin northeast. Fetelor care sunteti pe acolo, sunteit bine?
La noi e record de caldura pt luna ianuarie, mai bine nu va zic cate grade-s afara.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

La noi sunt -19C si as indrazni sa spun ca e ok. Maine in schimb o sa fie alta poveste! Au anuntzat -28C, iar cu wind chill se simte lejer -40C. Profesorii se pling ca ar trebui inchise scolile ca pun elevii in pericol de inghet cind stau si asteapta autobuzul...In rest e soare, zapada si frumos .

Anca, Andreea (8 ani) si Monica (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ninge la noi de cateva zile si prognoza arata ca pana duminica o sa ninga. E fain, ninge linistit asa, face sota-miu cardio in fiecare zi cu lopata ce da azi se pune la loc pana maine.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AcsorAburit spune:

Ramona ihim inghetam in frigul polar... De fapt ne-am tot perindat semestrul ista NY-Franta si-napoi. Trimite olecuta de caldura si pe la noi. Ai milaaaaa:))

Ruxij yess asta facem ii lasam balta oarecum, dar nu de tot... ultima gaselnita e ca daca lucrez un semestru imi tin postul pana la opt ani ai copilului... aici ii iubesc pe francezi, nu de alta, dar neuronul meu e zgribulit rau daca stau acasa si la lucru cu pruncii nu face fata de asemenea... Cum o dai tot prost iese


Andrada scuze da nu poci primii mesaje... si dadui cu mailul de reactivare a lui AB da nu ajunse la "stapanire" asa ca ma dau tanara si frumoasa si proaspata pi DiSi.

Noi suntem bine. Pruncii crescura. Punem si pozne. Pana atunci ne uitam la ale voastre si cetim din urma ca-s defazata.
Vazui ca Miere asteapta bebele new-yorkez la mare distanta. Sa vina sanatos si norocos si sa va umple de fericire.

Ah si ca sa fiu si io in tema cu ceva, au aplicat si pentru noi pt GC EB1-EA fara labor certification. Sper sa fie ok ca ne-au pus sa aducem papiruri de pe la toti cunoscutii profesional si avocata ne explica ca trebuie sa sune ca un soap opera.. . titanic work of fiction... De s-ar termina si cu victoria eroilor principali tot ar fi bine Scoatem o sampanie buuuna... frantuzeasca of course:)

Tzuc,
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Transmisiune directa de la labour and delivery.
Am fost dimineata la doctor,ultrasound-ul super ok, bebe de 4 kg, dar nu a trecut testul non stress asa ca m-au trimis la spital.
Din pacate cervixul meu e super inchis si am mari sanse sa ajung la c-section, deocamdata incearca sa ma induca in urmatoarele 12 ore.
Mi-e foame rau si nu mai am voie sa mananc si sa beau nimic decat ice.
Am internet wireless:)) si mi-am luat laptopul de acasa.
Tineti-mi pumnii,probabil ca bebe se va naste maine.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Miere, eu am pus pampoanele deja!


Haide bebe Aidan!

Sa ai o nastere usoara si un bebe somnoros si mancacios, fara colici!

Una calda, una rece!

Andrada, imi pare rau de problemele tale de sanatate. de aia nu mai dadeai tu pe aici, te cred si eu cu doar 3 ore pe noapte, numai de dc nu aveai chef. Tin pumnii sa te simti repede cat mai bine.

Eu va citesc mai cu frica, la noi deja au dat 800 de oameni afara si din februarie suntem obligati sa ne luam deocamdata doar 80 de ore off neplatite. Nasol de nasol.
Bafta fetelor cu promovari si cresteri de salariu, la noi nu se aplica.


4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AcsorAburit spune:

Tinem pumnii Miere si sa fie bine

Mergi la inceput