Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Cel mai urat lucru la dermatita asta e ca tre sa-l tin pe bebe infasat ca sa nu se atinga pe fata deloc pt ca se irita si mai tare. Si sa vezi urleteeee cand vrea sa-si scoata mainile si nu poate si mi-e o mila de el mititelu...da' n-am ce sa-i fac...decat sa-l plimb prin casa pana se calmeaza

Monicus felicitari bebelinei Ana ca a luat bine in greutate.

Flowers multumim frumos

Alra sunteti o familie tare frumoasa si fetitele tale sunt foarte scumpici. Imi place tare mult cand o pupa Laura pe Nicole.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Babyzapi, cum sunt bubitele, pe toata fata?Cum arata?

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Multumesc mult pentru sprijin, fetelor, stiti ce mult conteaza M-ati ajutat mult sa-mi mai revin, atata doar ca mi-am dat seama cat de fragil e totul si mai am inca o mica teama in suflet, poate e mai bine ca prea era relaxata.

V-am pregatit o poveste cu push push

Alra, v-am admirat pozele Si noi tot asa avem bouncer de la Fisher Price si il punem in el de la cateva zile, e foarte practic, l-a testat si fiica nasilor de 2 ani, Laura nu vrea si ea?



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008
Lucrusoare bebe

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Buna fetelor!
Imi cer scuze ca nu sunt mai activa dar nu stau prea bine cu timpul.Duminica incep examenele si eu nu reusesc deloc sa ma mobilizez! Papusica mea e cuminte dar ma omoara vizitele! Cred ca o sa lipesc un afis pe gard , ceva gen "Vizite interzise" !

Ma bucur cand citesc ca sunteti bine!
Leloo m-a impresionat teribil povestea lui Gabriel ,ma bucur ca ai postat aici sa poata vedea toata lumea! multi tie si puiutului tau!
Va pup pe toate si sa nu ma uitati , nu reusesc sa intru mai des...

Vin si eu cu o rugaminte la fetele care se ocupa de actualizarea primei pagini! Pe fata mea o cheama DIANA-MARIA, asa a vrut fratiorul ei, nu i-a placut Clara! Si a avut la nastere 54 cm. Va multumesc mult

Am pus si eu cateva poze cu noi in contul comun!

Iulia lui Claudiu George (23.04.2002) si Diana Maria (20.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Lorellay uite ce calcul mi-a iesit mie:
pt noiembrie, concediul medical pt perioada 10-30 nov este de 1298 lei (suma neta)+ salariu pt cele 5 zile lucrate de 409 lei (tot net)= 1707lei (total luna noiembrie)
decembrie = 1748 lei net
ianuarie 09 = 1742 net
februarie 09 = 1742 net
martie 09 = 871 net (postnatalul se termina pe 15 martie, suma e calculata pana la aceasta data). E posibil sa varieze suma la noiembrie daca am uitat ceva la calculul celor 5 zile lucrate si la martie 2009 unde variaza CAS-ul (adica e mai putin)

Perioada mai-oct 2008 cand ai avut concediu de odihna si concediu medical influenteaza veniturile nete din care se va calcula indemnizatia pt cresterea copilului.

PS. Calculul este valabil pentru brutul pe care mi l-ai dat. Cel mai corect este sa verifici fluturasii sa vezi daca e asa in fiecare luna. Daca vrei modul de calcul, il detaliez intr-un alt mesaj.
Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Hei , hei incep geloziile la mine in familie...Ne uitam pe pozele cu balansoarele pe care vreti sa le acizitionati si i-am zis intr-o doara Juliei ca daca avem bani sa-i cumparam si noi lui BB si ea m-a intrebat daca a avut asa ceva.I-am zis ca nu , nu cred ca existau pe timpul ei si atunci mi-a zis ca daca ea nu a avut sa nu-i luam nici lui BB..ups

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Chiar nu pot intelege ce cultura gastronomica pot avea dr astia cand recomanda ulei fiert...,,DD uleiul fie el fiert si la bain marie, devine toxic mai ales cel de masline care are o temperatura de fierbere foarte mica...cu ce sa mai hraneasca pielea bebelusului daca el vitamine o sa aiba zeroooo???



Citat:
citat din mesajul lui mamiseli_11

Laura musai sa fie fiert uleiul la bain-marie, din momentul fierberii mai lasi cam 10 min. SCopul este de sterilizare a uleiului. Vit A nici eu nu stiu cat sa pun mai ales ca eu fierb putin ulei pt ca trebuie improspatat in fiecare saptamana. Eu fierb cam jumatate de pahar de ulei de folarea soarelui (nu de masline ca se irita de la el) si pun cam 15 picaturi de vit A.

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele






Denisa, proaspata mamica cu fetita dulce Leyre Alexandra 08.11.08

Fotografii noi cu printesa noastra http://www.flickr.com/photos/32020823@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Andrei, Isabelle Nicole!

Flowers, poate merge sa-i explici ca ea nu a avut leagan deci a stat mai mult la mami in brate
Babyzapi, sa va traiasca Fat-Frumos ca tare bine a crescut el. Sa nu mai fii suparata ca s-a nascut putin mai devreme, cred ca mai bine i-a fost asa decat in burtica. Ce bine ca nu are torticollis. Nu poti sa-i pui manusi ca sa nu se atinga pe fata?
Fluturasa, a crescut foarte bine Iulia. Cand faceti radiografie sa ai grija sa aibe sort/protectie in dreptul ovarelor, eu am citit ca-i important sa nu fie radiate, dar asta dupa ce i-am facut radiografia la 6 luni .
Z_Iulia, bafta in sesiune!
Leeloo, daca tu o cunosti pe mamica cred ca ar fi bine sa-i sugerezi sa isi faca un cont pe DC.
Brie, eu stiu ca nu se fierbe apa plata.
neamtu_c74, am incercat sa completez o parte din date, dar mai trebuiesc.
Alra, ce mi-a placut de Laura in costumasul verde, ii sta foarte bine. Iar Nicol e ea slabuta dar are niste falcute .
Ank, practica usoara si sa nu fii prea obosita!
Monicus, bravo, vad ca ai ceva laptic!


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Otilia acea mamica are cont facut pe DC... dar nu are timp decat ocazional sa intre...si multumeste pectru ajutor sau da vesti despre Gabriel.

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://good-times.webshots.com/album/569546403llbloh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Am pus si eu niste banuti pt. Gabriel ! Sa dea Dumnezeu sa se faca bine, micutul de el!


Mergi la inceput