Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

mai-octombrie...2196 venit brut...
Am intrat direct in postnatal pe 10 noiembrie.
In lunile astea am avut si co medical cu 75% si co odihna.

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

flowers, nicole nu prea mananca mixt, numa daca urla seara prea mult si cere continuu, ziua nu primeste bib ca am mult lapte. si apropo de doca ta, nu vad nici un motiv sa ii dau lapte praf atata vreme cat am sanii plini si trag de ea sa manance pe zi.
la pediatra nu ma mai duc, poate daca o fi bolnava. in rest ne vede o asistenta de la o asociatie de aici, tot astia fac si vaccinurile si au si doctor pentru control dar e ala numai cu inima, plamanii, oasele, motorica, nu cu alimentatia.
astia aici sunt relaxati rau de tot.

editez, da bib nu il ia decat daca ii e foarte foame. trebuie sa ma joc un pic cu tetina in gura ei si mananca.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Brie mersi. Ce norocoasa esti ca doarme bebelina Androniki asa mult, nu ai de ce sa te ingrijorezi. Si pe al meu il mai gasesc asa de-a lungul patului. Ce inteligenta e Brianna si mare dreptate are, cu prietenii nu vb cu dumneavoastra . Cat despre sotz, parca-l si vad ametit de cap bietul de el, dar e foarte distractiv sa-i vezi cat se chinuie sa nimereasca un cuvant. Mai nou il pun pe al meu sa-mi citeasca de la televizor cand e un film . Eu ii fac lapticul cu apa plata care o incalzesc un pic la cuptorul cu microunde si consistenta laptelui dupa aceea e ok.

Mamiseli ce bine doarme si Miruna . Deci cu uleiul la bain-marie trebuie folosit doar o saptamana? Si eu care ma gandeam diseara sa pun toata sticla bine ca stiu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriellag spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Fetelor va multumesc din suflet si va imbratisez pe toate Ramo, Bertha, Aleinad, Gabriella, Eli, Ginye, Madutza, Amalia, BraveGirl, Lorelay, Diana, Fluturasha.

Ank83 e bine ca te poti descurca cu toate si te ajuta un ic si mama ta. Multa bafta la practica

Gabriella am cumparat detergent Dermalin, am spalat deja o masina si hainutele sunt curate si nu au niciun parfum, deci e bun. Bebe inainte papa Nan si acum ne-a recomandat Nan HA ca sa mergem pe aceeasi firma de lapte, a zis sa nu fie totusi schimbarea prea mare. Si cand o sa-i fac baita nu mai pun in cadita lui apa de la robinet ci o sa o fierb si astept sa se raceasca. Deci pt fatza tu in loc de apica folosesti apa termala de la Avene? Si crema Trixera trebuie aplicata de 2 ori pe zi, dimineata si seara, dar dupa baita ii dau cu ulei de masline si pe fata peste tot si dupa aia sa-i dau cu Trixera? Tu cum faci?

Eli detergent d-ala am luat si sunt multumita de el si cred ca si bebe o sa fie.

Lorellay ma bucur ca ati avut o noapte linistita si nu a avut bebe pb de la vaccin.

BraveGirl din suflet iti doresc sa ai cat mai curand nopti linistite cu somn prelungit

Bertha sarutmana iubita de ajutor , dar tre sa ma descurc si cu calcatul. Oricum mereu i-am calcat hainutele lui bebe, singurul dezavantaj acum, e ca or sa fie mai multe hainute deodata. Stau in pipera unde-mi bate porumbu-n geam si toti apropiatii cand vor sa vina pe la mine se gandesc de 2 ori inainte in cauza ca stau asa departe dar sper sa ma mut curand. Tu prin ce zona stai?

Fluturasha noi folosim Pampers si bebe se simte bine cu el. Noi folosim 2 pampersi de aproape 2 luni si deja vad ca piciorusul ii sta drept, dar punem in continuare 2 perechi pana la 4 luni cum a zis dr.

Flowers ma bucur ca nu are bebe displazie sold si se va rezolva doar cu masaj.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii




Multumesc, o sa cumpar si eu Dermalin.

Dimineata si seara ii curat fata cu apa termala si apoi ii dau cu crema. Totusi, daca vrei sa-i dai si cu ulei cred ca ar trebui sa faci o pauza intre ele, eu stiu... sa intre in piele...sau cu unul sa dai dimineata si cu unul seara. E posibil ca peste ulei sa nu isi faca efectul crema, dar nu sunt sigura. E bine sa mai intrebi!
El ieri nu mai avea deloc bubite, insa aseara i-au aparut iar cateva . I-am dat crema la baita si vad ca au disparut.
Nu este ceva grav , insa este enervat si pentru mine si mai ales pentru el. Mosteneste aceasta dermatita atopica de la mine.
Pana pe la 17-18 ani ma umpleam din orice de bubite de toate felurile si de toate marimile. Dupa varsta asta au disparut. insa, surpriza, odata cu nasterea au reaparut si la mine. Si acum sunt plina. Vad ca fac de la lapte, iaurt etc. E cumplit de enervant mai ales ca dimineata sunt obisnuita sa beau numai lapte.
Auzisem eu ca nastera declanseaza diverse modificari in organism....dar speram ca mie sa nu mi se intample!

Am vazut cateva albume cu poze! Bebelusii sunt dragalasi foc, sa va traiasca si sa fie sanatosi!




Gabriela - mami de rechin!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

neamtu_c74 bine ai venit la clubul nostru.
Scrie repede 10-12 mesaje ca sa treci de moderare,
Te

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 4+ saptamani
http://good-times.webshots.com/album/569277944nsfnVy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

am pus si eu niste poze de pe la sarbatori
mai bine mai tarziu decat niciodata...

http://cid-f7e22319c7daa4b3.skydrive.live.com/play.aspx/.res/f7e22319c7daa4b3!1010/f7e22319c7daa4b3!1011?ct=photos&sa=696600555

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am venit si noi de la dr pediatru... vesti bune.. Doamne ajuta!.am luat 1210g de la greutatea fiziolgica. Am mai crescut cu 1 cm. Deci suntem in parametrii. Suntem tare bucurosi ca este bine. Va

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 4+ saptamani
http://good-times.webshots.com/album/569277944nsfnVy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Isa , felicitari pt vinicel si cu rabdare rezolvi si cu dermatita.
Alra am vazut poze mumoase.

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Alra o fi babutza cea mai mica , dar e mare si tare la somnicul de noapte (i-a luat pe toti). E tare poza cu Laura in landou . Si Julia a experimentat si are 6,5 ani

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

arla, vazut poze. nicole este o scumpa, mai ales in salopeta aia neagra.....m-a dat pe spate. laura, ce sa mai zic!!! ai niste minunatii de fete, sa-ti traiasca! daca aveam si eu macar un baiat... iti ceream sa ne incuscrim

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki (22.11.2008) si Brianna (03.12.2002)

Mergi la inceput