Copilasi de Iulie-August 2004(9)*Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua,

Felicitari Doamna Bibi pentru cel de-al doilea voinicel! Sarcina usoara in continuare!
Roxi, am pampoanele pe birou dar tine genunchii stransi pana pe 23 (sau ma rog, mainile pe burta sa stea Eva la caldurica...). Nu stiu cum o fi la tine, dar mie mi se pare ca au zburat astea 8 luni...
Olivia, tinem pumnii sa fie totul bine ...aveti si biletele...incepem AMR-ul!?

Pai eu am ceea ce se cheama diastasis recti...s-au separat muschii abdominali, si cand ii incordez si stau pe spate arata de parca as avea in burta o minge de rugby...
Are mai multe cauze, sarcina pur si simplu (este), sarcini multiple (este) , crestere mari in greutate (este)...la care adaugam si doua cezariene cu doi bebelusi pusi fix transversal ca intindeau de burta cu picioarele si capul ...castigatoare la toate categoriile...:)))
Din ce am citit se pare ca se remediaza numai prin operatie. Exercitiile fizice pe care le faceam eu (alea cu care am slabit) se pare ca fac mai mult rau decat bine...n-am nici timp nici chef sa ma duc la un gimnasto-terapeuto-d'ala de iti zice ce exercitii sa faci pentru o anumita problema asa ca o sa ma mai joc eu p'acasa de-a sportul...

Gata, ma duc la masuratori. O zi minunata sa avem!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

eli&moniq, felicitari, ma bucur tare mult pentru voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Monique felicitari pentru baietelul nr. 2! dpn-ul e in mai?
Cristal, poate scapi de operatie, sper si eu! macar gimnastica sa ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daria nu este de bine..este rau:(..adica are ceva..sa vedem ceTestul de ieri negativ , mai urmeaza altul azi..
Cristalinule ce sa-ti spun...vad ca te-ai documentat..Daca te hotarasti pt operatie nu mai amina foarte mult..
Gabi pe 3 martie sintem pe Otopeni!

Ieri am fost la momografie si s-a crizat copilul ca nu a putut sa vada si el

edit Gabi cum este Tudor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

S-a anulat zborul..deic pe 4 sintem acasa ,nu pe 3..asta este..
Al treilea test, a doua problema descoperita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Buna dimineata dragele mele !!!!
D-na Bibi ..felicitari ptr baietel ..sarcina usoara in continuare !!!
Roxi , hai ca mai e putin ...
Cristal , si cand faci operatia ?
Olivia , dar tu de ce mergi direct la mamografie ?...mie mi-au recomandat mai inatai echo si abia apoi daca sunt suspiciuni mamografie ...
Sorin mai are teste de facut? ...vreun diagnostic ceva i-au pus ?
tinem pumnii sa fie bine ...
si va asteptam cu bine acasa ..

o zi buna va dorim !!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, la noi e totul alb si da sa inghete

Kim, tinem pumnii sa fiti bine si pe 4 sa ajungeti acasa Sa ne mai scrii din dialogurile cu Luca

Cristal, atunci fa-ti curaj si programari ca pe vara la mare, la soare sa fii sexi-pexi

Rox, gata bagaju` ?! Nu da

Eu raportez ca sunt o mama bleaga si muoale si nu ma pricep deloc. Sunt un mare zero taiat - barat in fatza Giuliei. Si toate astea pt ca mi-e mila sa o pedepsesc atunci cand face cate o porcarie de-mi vine sa fug in lume . Ma uit la ea si ma apuca mila si nu o pot pedepsi deloc. Ii explic, ii strig, spune si ea ca da mami, am inteles ... si cam atat pana la proxima ocazie. Cred ca am luat-o razna de tot. DAR plsss, ziceti-mi ca si ai vostri sunt nistre monstri cateodata



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Daca asta te linisteste cumva ..sa stii ca si eu sunt la fel ...
cateodata ma scoate atat de tare din minti ... ca nu mai stiu ce sa fac si nu pot sa fac nimic ...
am senzatia ca se joaca cu nervii mei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata - fiind vineri, parca am si eu moralul mai sus...
Altfel Tudor tot racit este, deocamdata nu vad nicio imbunatatire, dar abia am inceput tratamentul de ieri dimineata - muceste la greu (dar macar nu sunt din aia "copti"), tuseste cu expectoratii si ce-i mai rau, e ragusit astfel incit nici macar nu poate plinge ca parca isi pierde vocea... Aseara a adormit saracul pe la 10, dar de la miezul noptii s-a trezit din ora in ora...va dati seama ca m-a rupt, doar pentru faptul ca trebuie sa ma scol, sa ma duc la el in camera, sa-l intorc pe o parte si sa-i dau suzeta pentru ca el de fapt nu se trezeste complet, dar il apuca accese de tuse si incepe sa plinga - ma cheama sa vin sa-l linistesc... In fine, am vorbit ieri cu dr lui si i-a dat Nurofen, Ossccillo, Ambroxol si Stodal granule pentru tuse (nu va zic cit am cautat ultimul medicament...) - sper ca pina dupa weekend sa fie mai bine. Va dati seama ca fiind in starea asta e si foarte plingacios, vrea doar in brate (nu e greu, dar te rupe de spate daca il tii cu orele plimbindu-te prin casa...) si imi e tare mila de el...bine ca macar Stefan e ok ca nu stiu ce ma faceam cu amindoi bolnavi!

Kim - deci pe 4, vii odata cu primavara! Ma gindesc ca totusi macar cu testele astea Sorin afla ce nu e ok si mai departe se poate trece la tratament, nu? Eu sper totusi sa nu fie nimic grav! Multi !


Mai, dar mai stiti ceva de Ema-Dana????

Ma duc la treburile de birou - la 10 intru intr-un training...daca nu mai apuc sa vin pe DC va urez un weekend frumos!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
Daria, da, bagajul e gata de marti ptr ca ma asteptam sa ma cheme chiar ieri la nastere. dar nu e bai, nu mai am decat niste maruntisuri de pus in el.
eu ma surprind ca-s prea rea si il pedepsesc...deci sunt din categoria cealalta. nici asa nu e bine. incerc din toate puterile sa ma controlez totusi
Oliv e mai bine pe 4, ca pe 3 era ziua lu Nea Nelu' hihihhi
restu' ati tras un chiul masiv ieri.... tre sa scot cat mai pot???
ia, la condica macar azi ca e vineri!!!

efit ca am scris in acelasi timp cu Gabi: Gabitz pupicei lui Tudor, sper sa isi revina cu guturaiul!!

Mergi la inceput