Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

La Multi Ani Ioana !!!



Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 14+
it's a girl !!!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

La multi ani!!! pentru toate Ioanele si toti Ionii !!!




si eu am probleme cu cosurile pe fata,spate si putin pe piept..inca sper sa-mi treaca...
luni am fost la eco si totul e ok! samburelul este grasunic
inca nu am fost la medicul de familie sa anunt si nici la servici nu am anuntat inca oficial;cand ma duc la medicul de familie trebuie sa am vreun document de la medicul ginecolog ca sa ma ia in evidenta si sa-mi dea acea hartie pentru servici ???

sa ne ajute DD sa ducem sarcinile pana la termen si sa nu mai paraseasca nimeni aceasta odisee

as vrea sa ma duc la cosmetica;nu cred ca e vreo problema nu?

va pe toate!aveti grija de voi!





8+



http://bd.lilypie.com/cD9Vp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

pooh-pt endo se fac teste din singe?e pt nivelul de iod din organism?ai probleme?
cosurile sint pe baza hormonala...am avut o groaza pe fata inainte in vara, acnee pustulacee(daca bine tin minte---cosurile aveau virf alb,ma mancau si ramanea roseata urata dupa ele.)am facut in vara niste investigatii,nu ramaneam insarcinata si mai aveam lapte intr-un san(doar la strangere),dar de ajuns ca nivelul de prolactina sa ma bareze.tot chestie hormonala.cosurile mi-au trecut intr-o luna,cu crema brevoxyl.s-ar putea sa aiba contraindicatii in sarcina,nu mai am prospectul,dar mi s-a potrivit.la cine mergi?
of,eu sint o mandrete de lenesa,doamne cind imi voi face testele obligatorii din singe?
frigul asta nasol+sculat devreme+NEMINCAT=oribil+ ca ma vor lasa anemica dupa cit singe vor recolta...

bibuga11+ mama lui luca-thomas 6.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

si eu am probleme cu cosurile.pe fata am foarte putine, dar am pe spate multe si am inteles ca daca ai pe spate nu-ti face epidurala.oare chiar asa e?ca spune ca daca e vreo infectie ti-o duce in maduva spinarii.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 14+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

fetelor,va rog frumos, imi modificati si mie data DPN-ului nu mai este 24.07 ci 15.08.2009 (atunci erau doi samburei,acum a ramas unul singur care este 'o luptatoare' - zicem noi)


multumesc mult

partea cu epidurala si cosurile pe spate nu e aia buna! pai si noi ce facem???


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Bibuga,merg la dr.Budan,probleme prea mari nu am,mai demult niste valori mi-au iesit la limita maxima(am prea mult iod in organism),tratament nu am facut,doar trebuia sa am grija sa nu iau vitamine/suplimente ce contin iod.Si mi-a recomandat dr. sa ma prezint la o alta tura de analize daca raman insarcinata.Oare unde as gasi niste haine de gravidute?(la tg-mures,in afara de luxor).Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

S-ar putea sa spun prostii, ca habar nu am cum e cu epidurala, dar presupun ca trebuie sa ai ditamai furunculul ca sa fie vorba de infectie. Plus ca pana la nastere, trec ele si cosuletele, sper .

Si eu am ceva probleme cu tenul. De epidurala nu imi fac probleme, ca nu am eu "norocul" sa aiba timp sa imi faca. Data trecuta am nascut in doi timpi si trei miscari, in timp ce suspinam dupa epidurala mult visata .



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Neata fetele,

Am fost si la doctorita mea la spital.
Suntem bine si mami si bebe. Inca nu stim ce sex o sa fie pt. ca a fost o vizita de rutina sa vada daca suntem bine si nu ne-a gadilat nimeni prea mult.

Avem insa si o veste proasta...sau nici nu stiu cum sa o iau.
Vrea sa-mi faca cerclaj, ca masura de precautie.
Colul nu e deschis dar avand in vedere ca sarcina a fost obtinuta cu IA si am avut deja o sangerare puternica, nu vrea sa-si asume nici un risc.
Prin urmare sambata viitoare, pe 17 ian, ma voi interna in spital pt. o zi ca sa-mi faca cerclaj si triplu-test (eco, sange, tot tacamul).

Nu stiu...daca imi zicea ca am iminenta de avort si trebuie cerclaj, l-as fi facut cu inima usoara.
Si asa o sa-l fac dar parca am inima stransa ca poate il fac degeaba doar ca masura de precautie si nici nu e necesar.

Offff...

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica14+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Buna fetelor

LA MULTI ANI PT. TOTI SARBATORITII DE AZI



Sper sa ma primiti in grupul vostru si eu sunt o gravidutza de 8+, ultima menstra a venit pe 16.11.2008 si termenul ar fi 23.08.2009.

Am citit pe forum si am obs. ca multe gravi au probl. cu acneea ; poate ma puteti lamurii cu anumite intepaturi jos, pe care le am uneori..., cand am fost la dr. mi-a zis ca-s normale "uterul se mareste..". Voi ati avut asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

pooh, am inteles ca ar mai fii haine de graviduta pe str. 1 decembrie. Nu stiu exact unde dar in zona intre Rapid si Poclos, la parterul unui bloc.
Rallu, e foarte buna metoda de precautie. Acum ai colul inchis dar ce faci pe la 6-7 luni cand Doamne Fereste, se scurteaza?! Atunci te va ajuta f. mult. E pentru linistea ta si conteaza enorm, mai ales ca acum suntem mai paranoice.

cu

Mergi la inceput