Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap42

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mai ce ritm de scris avem!Va rog mai incet ca nu pot tine pasul.
Mada incerc sa spun ca hormonii de sarcina sunt de vina,nu ca dansul ar fi mofturos.Mai am un mofturos acasa si daca seamana cu el am pus-oDe-abia astept sa vad anunturi de gravideala de la voi!Si vedem noi la sfarsit cat de mofturosi sunt puiutii nostriOricum tot pe aici ne vom strange la "vaicarit" la o adecaaaa l-amanuntat pe al meu ca va mai schimba si dansul cate un pampers,la care el:nici gand!Pai bine mei,fac pariu cu tine ca de drag il vei pupa si in ...fund(scuzati detaliul),zic eu convinsa.La care dansul:poate ,dar dupa ce il cureti si speli tu bine de tot
Iliraluca mai ai un pic de asteptat!Doamne ajuta sa primesti vesti bune de acum inainte si sa te simti superbine dupa tratamentul asta!Succes!
Ioana cred ca s-a lecuit dumnealui.Nu mai aviaza necaieri,decat in burtica,ca vede ce naspa e sa stai in pat si sa nu scoti nasul afara la o gura de aer curat
Lilisor bine ai revenit!!!Imi pare rau ca nu a fost cum ai sperat,iubita.Am citit un pic pe unde ai scris si iti tin pumnii stransi.Esti pe drumul bun si pusa pe fapte mari,chiar ca te-ai informat o tona si in plus cred ca esti powerLilisor acum dupa vacanta!Succes,sa fie cu ochisori cat mai repede!
Sa fie cu ochisori cat mai repede la toate dragele mele!
Ralu ma bucur tare ca poti sa te bagi la campanie!Esti spirt si sigur vei face lucruri bune!Pup Tudorel drag!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna!

Poate ca o sa vi se para ciudata rugamintea mea, dar eu o sa risc pentru ca e cu un scop nobil
Am o prietena care se chinuie de ceva vreme sa ramana gravi si nu reuseste. I-am recomandat sa intre pe DC, sa mai culeaga informatii, dar pana una-alta m-a rugat sa-i dau o lista de analize hormonale...stiti voi..alea care se fac in ziua 3,14 si 21...O sa radeti, dar eu nu mai stiu exact cate/care sunt si nu vreau sa-i dau informatii gresite.
Dr. ei nu vrea s-o trimita la analize, ca altfel i le-ar cere lui...Deci, cine ma ajuta si pe mine? Ce analize se fac in ce zi?Pana acum a facut doar HSG si monitorizari.

Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna Adela,

Ca tot aveam in computer o lista cu analize si preturi estimative ale acestor analize, ti le scriu eu mai jos :
Analize hormonale
Estradiol z 2-3 ~ 30 lei
LH z 2-3 ~ 30 lei
FSH z 2-3 ~ 30 lei
Prolactina z 2-3(sau orice zi) ~ 30 lei
TSH z 2-3(sau orice zi)
Progesteron anumite zile, in functie de cm
Testosteron anumite zile, in functie de cm

Pup toate fetele, fara exceptie .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LilianaFi asa e iubita, nu dispare speranta, ceea ce e bine! Tinem pumnii pentru urmatorul FIV-ulet atunci, felicitari pentru perseverenta iubita! Si nu te mai gandi atat de mult la statistici, la varsta, la nimic...gandeste-te doar la reusita!
Adelamaria referitor la prietena ta, sa faca in z3 : FSH, LH, Estradiol, Prolactina si TSH, iar in z21 doar Progesteron. Acestea sunt mai mult decat suficiente pentru inceput si in caz ca e vreun hormon in neregula se mai recomanda si altele. Iar pe urma sa ni le spuna si noua, ca deja suntem maestre in materie de interpretari, pina ajunge la medic cu ele.
Lucialu asa sa fie, sa stea cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Sunt suspecta de sindromul icter gilbert si mi-a dat sa fac si analiza asta:alfa1 antitripsina. Mi-e atat de frica si am obosit mereu cu doctori si medicamente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Mada ce ti-as mai oferi eu ocazia sa iti linistesti manutele, numa' ca nu prea e dupa mine, ca alegeam de mult... miercuri mai astept sa vad cum dau cu zarul si cand stabilesc punctia.
La un horoscop din asta mai smecher, zicea ca in ianuarie as avea noroc la proceduri "artistice" de medicina a viitorului. eu chiar sper, bca naturalul nu prea ma prinde

Lucia, ai grija de motoras, ca tabaram toate pe el

Si eu stiu tot de hormonalele de care zicea Ioana, impartite asa frumos, cum zicea ea

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

tuturor si numai bine!!!

Lucia mamica de dragalas si mult asteptat

Ioana ... citeodata sper...alteori disper....nici eu nu mai stiu...si nici nu reusesc sa ma decid pt o clinica anume.......esti o draguta dar singura chestie care ma sperie de-adevaratele e virsta si problemele locale dobindite in timp ..am senzatia ca daca eram mai tinerica cu tot ce stiu acum despre org.meu as fii putut avea alte sanse...sti, de multe ori instinctele nu inseala...chiar daca speranta persista...

Sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Buna fetelor, stiti ceva de Undutchtable?avea test pozitiv sapt trecuta
Haide zi-ne ca vine barzaaaa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Buna,
da , am avut 2 teste cu 2 liniute , ambele rosii, deci pozitive , dar nu saptamana trecuta , acum 2 saptamani , nici nu stiu de cand nu am mai scris ..., CM mi-a venit pe 5 ianuarie fara dureri si altele , ca de obicei , deci nu s-a prins nici de data asta.

va doresc tuturor multa sanatate, eu din pacate am multe de rezolvat , de la sanatate ..., pana la casa si servici , va las cu bine si sa aveti parte de tot ce este mai bun .

cu drag si respect, diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri! Stiam eu ca ma pot baza pe voi!
Intre timp am mai scormonit prin arhiva DC si am mai regasit unele informatii utile; ba chiar si cateva mesaje trimise de mine ...Incredibil ce departe mi se pare totul! Parca citeam despre altcineva, nu despre mine! Va spun toate astea nu ca sa va descurajez, ci din contra, ca sa va mai confirm o data ca toate trec si timpul le rezolva pe toate!...Vine vremea tuturor, sa nu va indoiti de asta nicio clipa!

Multumesc inca o data!

Mergi la inceput